Polybagi – raz jeszcze Star Wars

Żebyście nie usnęli odwiedzając duszę klocków przedstawiam kolejny wpis o woreczkowych klockach. Zgodnie z ostatnią zapowiedzią ponownie wracam do polybagów z serii Gwiezdnych Wojen. Kto woli – Star Wars ;) Dwa zestawy, czyli 8031 V-19 Torrent z 2008 roku i 30244 Anakin’s Jedi Interceptor z 2014 roku.  Co tu dużo pisać..zdjęcie samo zobrazuje.

lego polybag new tbzz 301

Oba zestawy to mini wersje pojazdów kosmicznych znanych z wymienionej sagi. Jednocześnie są promocyjnymi zestawami i mini odpowiednikami większych oryginałów od TLG. I tak 8031, to odpowiednik 7674 o tej samej nazwie, czyli V-19 Torrent. Natomiast 30244 to mniejsza wersja zestawu 9494 podobnie o tej samej nazwie, czyli Anakin’s Jedi Interceptor. Figurek w zestawach brak. Obie pozycje to woreczkowe opakowania o rozmiarach odpowiednio 17×17 cm i 17×19 cm. Przody to ciekawa i zachęcająca grafika z pojazdem z każdego z zestawów. Tyły opakowań to jak zwykle informacje techniczne, pasek do podglądu, a w jednym z przypadków, czyli 30244 kupon na wstęp darmowy dla dziecka (przy wykupionym bilecie dla opiekuna) do jednego z trzech Legolandów..w USA ;) Miło.

lego 30244 tbzz 1

W opakowaniach kryje się garść elementów i (poskładane jak zwykle) czytelne instrukcje. Kolorystyka zestawów bardzo odmienna i tak V-19 to mieszanka białego i ciemno czerwonego. Przechwytywacz (wiem, Interceptor lepiej brzmi) to ciemna zieleń z dwoma odcieniami szarości. Jest w czym wybierać. Elementy, to odpowiednio 66 i 45, więc całkiem całkiem.
Wśród elementów sporo przydatnych. Pomijając fakt kolorystyki dark red i dark green (earth green) to mamy w przypadku V-19 kilka sztuk rodem z technic czyli piny, double crossy, aż cztery anteny, serki i jeden okrągły tile z nadrukiem. W Interceptorze są to tile 1×3, skosy, cztery flagi, małe slope i dwie ciemno szare płytki z uchwytami. Wszystko uzupełniają dwie czarne antenki i dwa (trzy) okrągłe tile 1×1 w kolorze trans l.blue.

lego polybag new tbzz 302

Jak wszystko złożymy w całość, co zajmuje po kilka minut w każdym przypadku (trochę więcej przy V-19) pozostaje nam parę sztuk drobnostek. Jak zwykle mile widziany bonus od Lego.

lego polybag new tbzz 303

Zestawy są ciekawe, dobrze zaprojektowane i funkcjonalne. W obu pozycjach mamy ruchome elementy, co podnosi ich bawialność. Szczególnie dotyczy to V-19, który ma inną pozycję startową, a inną w locie. Wydają się być w tej samej wielkości, ewentualnie minimalne różnice w skali. Oba latadła warte zainteresowania.
Jeszcze jedno wspólne zdjęcie i każdy zestaw bliżej w kilku słowach poniżej ;)

lego polybag new tbzz 304

V-19. Od czego by tu zacząć..Jak zamierzałem się do opisania dwóch kolejnych „starwarsów” myślałem, że będzie to kolejny zestaw na naciąganą czwórkę, lub trzy z plusem. Ale po otwarciu woreczka, po pierwszym rzucie oka na elementy..hmm..coś tu ciekawego może być..Konstrukcja oryginału z sagi wymagała stworzenia ruchomego statecznika i skrzydeł, co poprzez mozaikę pinowych elementów i prosty mechanizm oparty na antenkach świetnie spełnia rolę.

lego 8031 tbzz 2

Pozycja przed startem powyżej. I V-19 w locie poniżej..z wykorzystaniem palców jako podpórki ;)

lego 8031 tbzz 1

W zasadzie nie mam się do czego przyczepić w tym zestawie. Z każdej strony jest proporcjonalny. Przypomina zarówno oryginał, jak i większą wersję z 7674. Kolorystyka jak należy. Nie zapomniano nawet o elemencie  z nadrukiem. Pojazd z każdej strony dobrze wygląda. Gdyby tak można było wersją w locie postawić na półce, znalazłby się tam.
Kilka zdjęć dla lepszego zobrazowania.

lego 8031 tbzz 5

lego 8031 tbzz 3

Warto wspomnieć tu także o spodzie maszyny. Widać tam zastosowany mechanizm z pinowych elementów umożliwiający zmianę położenia statecznika o 180 stopni. Ruchomość elementów, niezła kolorystyka..moim skromnym zdaniem zestaw na cztery z plusem. Mocne cztery z plusem. Byłaby piątka, ale nie trzyma stabilności w pozycji w locie ;)

lego 8031 tbzz 6

Interceptor. Maszyna Anakina to także pojazd z ruchomościami. Ruchome są zarówno całe skrzydła, jak i ich końcówki w postaci szarych flag. Konstrukcja nawet na pierwszy rzut oka przypomina filmowy oryginał, jak i większą wersję z 9494. W tej niewielkiej ilości elementów nie zapomniano nawet o R2-D2, którego imituje niebieska kropka ;) Przypomina mi się tu bolid z 30190, który opisywałem w zeszłym roku. Tam za główkę kierowcy, w zależności od wybranych oznaczeń robiła niebieska, lub zielna kropka ;)

lego 30244 tbzz 3

W pojeździe widoczne dobrze także dwa duże działa ( przynajmniej tak to wygląda w tej mini wersji) w postaci dwóch czarnych antenek. Nieźle wygląda także tył maszyny, z wyraźnymi dyszami silników w postaci dwóch okrągłych tile 1×1. Podobnie kabina, która nie dosyć że ma właściwy kształt, to nie zapomniano o jej przedniej części umieszczając talerz trans. Choć można byłoby się tu pokusić o element z nadrukiem. Jeszcze co bym zmienił, to bardziej wyeksponował R2-D2. Trochę zbyt schowany jak na moje oko. Ogólnie konstrukcja maszyny bez zarzutów, mimo wypisanych propozycji zmian. Kilka zdjęć dla lepszego zobrazowania.

lego 30244 tbzz 4

lego 30244 tbzz 6

lego 30244 tbzz 2

Ocena? Maszyna Anakina dostaje mocną czwórkę. Bez plusa. Powodem dwie ww. uwagi. Gdyby je uwzględnić byłaby piątka ;)

Słowem podsumowania. Mamy dwie niezłe, całkiem niezłe maszyny. Obie rzucają się w oczy i nie da się ich nie zapamiętać. Polecam fanom serii oraz zbieraczom polybagów. Lego nie ma się czego wstydzić po tych dwóch pozycjach :)

W dalszej kolejności polybagowa mieszanka różności.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – raz jeszcze Star Wars

  1. Pingback: Polybagi – edycja 2014 podsumowanie | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s