Kolekcja

Idąc za sugestią (a słucham wszystkich uwag) kolegi po klocku, umieszczam dodatkową zakładkę ze zbiorami z kolekcji w jednym ujęciu, w ułożeniu wyróżniającym poszczególne serie. Kolekcja to zestawy z lat 1978-1999, czyli głównie klasyka z lat 80-tych i 90-tych oraz wcześniejsze jeśli się trafią. Ponadto do tego pozycje po ww. okresie, a że niektóre współczesne zestawy są z typu „must have” to trochę się ich nazbierało. Gdy do tego dodać polybagi tak przeze mnie lubiane to zbiera się już niezła gromadka. Poniżej zamieszczam link do strony brickset.com, gdzie dostępne są wszystkie pozycje w jednym zestawieniu. Na ostatnich zdjęciach zawierających jak do tej pory najwięcej zestawów razem (wpis szczegółowy z maja 2014 r.), przedstawiam  311 zestawów klasyki spośród dokładnie 743 (czerwiec 2019) klasycznych pozycji, które do tej pory udało mi się zebrać. Pozostałe można zobaczyć na głównej stronie, w poszczególnych wpisach o nowościach w kolekcji. Całość zbiorów na dzień 3 czerwca br. to 1534 pozycji!

Moja kolekcja.

tbzz all lego 2014 1

tbzz all lego 2014 1 1

tbzz all lego 2014 18

tbzz all lego 2014 3

10 odpowiedzi na „Kolekcja

 1. farnheim pisze:

  Gosh, that is huge. Awesome collection!

 2. abteampoznan pisze:

  Te wszystkie zestawy razem wyglądają niesamowicie!

 3. Pingback: 500 ! | Lego's soul

 4. Cesarz pisze:

  Gratuluję kolekcji! Moja wygląda bardzo skromnie przy twojej :)

 5. Michał pisze:

  Wspaniała kolekcja, rozpoznaję kilkanaście zestawów jakimi się bawiłem. Aktualnie zacząłem odbudowywać swoją kolekcję od pierwszego zestawu jaki dostałem „od mikołaja” widzę że jest on też w twojej kolekcji, chodzi i nr. 6806, niestety idzie mi marnie…
  Może udzieliłbyś mi kilku rad w sposobie pozyskiwania tych starych zestawów?

  • tbzz2013 pisze:

   Dzięki! :) Co do zbierania. Cóż. Wytrwałość, trochę szczęścia w szybkim trafianiu niezłych ofert i rynki zagraniczne. Tam jest nie dosyć że wszystkiego więcej to i raczej w normalniejszych cenach, niż często w Polsce. Powodzenia :) ps. no i warto przegrzebać zarówno swoją, rodziny i znajomych piwnice. Każdy kiedyś z nas był dzieckiem i prawie każdy posiadał jakiś zestaw/zestawy Lego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s