Polybagi – cd..Creator

Piąty wpis z mini serii traktującej o klockach w woreczkach, czyli polybagach będzie o dwóch zestawach z serii creator. A dokładniej rzecz ujmując o dwóch małych samolotach z roku bieżącego, tj. 30189 Transport Plane oraz z 2012, czyli 30180 Aircraft. Oba zestawy to mniejsze promocyjne kopie dwóch innych w ramach serii. W pierwszym przypadku mowa o tegorocznym 31020 Twinblade Adventures, a w drugim odniesieniem jest 7292 Propeller Adventures.

lego new creator tbzz 1

Zestawy, jak to większość pozycji creatora pozbawione są figurek. To i nie to przeznaczenie i nie ta skala. Opakowanie to woreczki o wymiarach 16 x 17 cm. Przody to dobre zdjęcia modeli wraz z nazwą serii. Tyły także klasyczne, czyli informacje wszelkie, jak i pasek do podglądania.

lego new creator tbzz 2

Wnętrze jak zwykle to elementy oraz poskładane w drobne instrukcje. Dodatkowo w 30180 drobnica umieszczona w małym woreczku. Kolorystyka zestawów jest zbliżona, czyli biało – czerwona z elementami szarymi i czarnymi, z dodatkiem ciemno niebieskiego w 30189.
Ilość elementów to zgodnie z numeracją 45 i 49, wśród których możemy znaleźć kilka ciekawych, a przynajmniej przydatnych pozycji. Będą to slope, większe i mniejsze, podwójne i pełne łuki, skośne flagi, podwójne serki, brackety, śmigła, duże białe grille, bricki technic 1 x 1 z oczkiem, czy skośne płytki i elementy ciemno niebieskie. To moja ulubiona barwa wraz z kolorem tan w ramach elementów zestawów TLG.
Chciałoby się rzec  każdy znajdzie coś dla siebie, jak to w serii creator.

lego new creator tbzz 3

Składamy, składamy, co zajmuje w obu przypadkach jakieś 2 – 3 minuty i pozostaje nam po kilka sztuk zapasów. Ładnie :)
Modele. Oba samoloty, a w zasadzie miniaturki maszyn, które mi jak żywo przypominają odpowiednio Junkersa Ju-88, a w drugim przypadku V-22 Ospreya. Ale to może moje wrażenie, jako fana lotnictwa i wieeeeeloletniego modelarza ;) Obie konstrukcje są w tej samej mikrej skali, podobnej kolorystyce, z dobrze dopracowanymi szczegółami i linią, mimo swojej miniaturyzacji.

Aircraft. Ta miniatura 7292 to udana konstrukcja. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Zachowane proporcje, dobrze umieszczone silniki, kabina i dziób maszyny. Wszystko spójne i na miejscu. Dwa dodatki w postaci tile 1 x 1 koloru żółtego mają dodatkowo wskazywać, że chodzi o ww. zestaw normalnych rozmiarów.

lego 30180 tbzz 1

lego 30180 tbzz 2

Co mnie najbardziej zadziwiło w tej maszynie to odwzorowanie goleni podwozia głównego, za pomocą plate z oczkiem i czarnych kropek. Prosta konstrukcja, a nie dosyć, że spełnia swoją funkcję, jest rozpoznawalna, to i dobrze wygląda. Ciekawym elementem jest też element przezroczysty w kadłubie sugerujący przestrzeń użytkową w maszynie, co dodatkowo skłania mnie ku ww. Ju-88 …w cywilnych barwach ;)

lego 30180 tbzz 3

lego 30180 tbzz 4

 Model dopracowany i bez zarzutów, choć szału i zachwytu nie ma. Dla mnie mocna czwórka.

Transport Plane. Ten model łączy w sobie bawialność i wygląd. Maszyna bardzo dobrze oddaje swój większy pierwowzór, tj. 31020. Bryła wskazuje na obszerniejszy twór, z wewnętrznym podkładem. W zasadzie każda część maszyny wygląda bardzo dobrze. Zarówno jej przód, łukowaty grzbiet z zastosowanymi grillami, tylne usterzenie, czy skrzydła główne. W szczególności ruchome gondole z silnikami i śmigłami, które ze zwykłej maszyny robią pionowzlota. Zarówno w większym oryginale, tak i w tym zestawie dobra robota nadająca bawialności :)

lego 30189 tbzz 5

lego 30189 tbzz 2

Gondole z silnikami zostały dopracowane, co widać chociażby przez wydechy w postaci kropek. Jedyne czego nie ma to podwozie, ale ciężko byłoby  je tu odwzorować, a i konstrukcja maszyny jest inna niż we wcześniej opisanej miniaturze. Dodatkowo mój ulubiony kolor ciemno – niebieski. Zachwycał się nad nim więcej nie będę, ale mocne cztery z małym plusem jest. Oby więcej takich konstrukcji w polybagowych mini wydaniach.

lego 30189 tbzz 1

lego 30189 tbzz 3

Podsumowując. Dwie udane konstrukcje w ramach polybagów. Podobnie jak i większe pierwowzory. Jest się pod czym podpisać. Polecam w zasadzie każdemu, bo oba samoloty, a w szczególności drugi z nich, spokojnie nadają się na półkę. W całości swoich zbiorów polybagów, druga maszyna ląduje w pierwszej piątce.

W dalszej kolejności..chyba nadal creator..z domieszką designer set.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Polybagi – cd..Creator

  1. nori pisze:

    O proszę, nie miałem pojęcia, że takie miniaturki istnieją, zresztą – dla mnie szkaradzieństwa straszliwe, jeden i drugi,. Za to recenzja pierwsza klasa! ;)

  2. Pingback: Polybagi – edycja 2014 podsumowanie | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s