Polybagi – Star Wars cz.I

Tak jak pisałem wcześniej, pora na parę woreczkowych zestawów, z chyba jednej z największych serii Lego, tj. Star Wars. Trwający od kilkudziesięciu lat sukces kasowy superprodukcji ma odzwierciedlenie i w wyrobach związanych z serią, a tworzonych przez Lego. I nie ma co tu dyskutować, raz jest to bardzo dobra w ogólnym ujęciu seria, dwa bardzo dobrze że jest. Wracając do tematu pora na zestawy, które zaprezentuję w kilku słowach w tym temacie. Jak zwykle chronologicznie, rok 2009 – 8033 General Grievous’ Starfighter i 30005 Imperial Speeder Bike oraz rok 2013 – 30242 Republic Frigate. Dlaczego akurat te prezentuję razem? W zasadzie bez powodu. W następnej prezentacji jeszcze trzy polybagi z serii SW.

tbzz polybag 121

Zestawy w klasycznych woreczkach, nówki nieużywki, prezentują nam pojazdy kosmiczne znane z kilku części Gwiezdnych Wojen. Zaznaczam, że specjalistą od gatunku nie jestem, choć serię ekranową widziałem kilkukrotnie, więc jeśli popełnię merytoryczne gafy, to niech ktoś mnie poprawi. Jednocześnie wtrącę tu dla tych, którzy czasem odwiedzają mojego bloga, czemu zabrałem się ostatnio tylko za polybagi. W zasadzie dlatego, iż to druga moja zajawka z Lego związana i choć w opisaniu jako nowo pozyskane czeka kilkanaście zestawów klasycznego town i space, to dopóki nie ukończę wszystkich woreczków, które mam w zamiarze zaprezentować, nie znajdą tutaj miejsca. Muszę skończyć, co zacząłem. Ot, taki mały cykl.
Wracając do tematu. Zestawy przedstawiają nam, odpowiednio – pojazd kosmiczny, starfightera, którym Generał poruszał się w jednej z części filmu. Jak się wydaje sam zestawik promował 8095 General Grievous’ Starfighter, który Lego wydało w 2010 r. Dalej idąc jeden z wielu typów ścigaczy, które możemy widzieć, w różnych typach przez wszystkie sześć części SW. Konkretnie ten model, idąc za bricksetem występował w części od IV do VI. Następnie, to zestaw tegoroczny prezentujący nam fregatę Republiki. Zestaw wydany w 2013 miał chyba nam przypominać o wydanym w 2011 secie  7964 Republic Frigate.
Trochę technicznych informacji. Klasycznie elementy, odpowiednio – 44 – 30 – 45, więc średnio. Po złożeniu oczywiście pozostaje po kilka elementów, za wyjątkiem ścigacza, gdzie brak jest elementów dodatkowych. Czyżby Lego uznało, że dodanie troopera to już na tzw. bogato ? ;)

tbzz polybag 122

Co do elementów, to dominuje kolorystyka szarości, jak to w SW z dodatkami brązowymi, piaskowymi i ciemno-czerwonymi. Bordowymi. Wśród elementów możemy znaleźć garść ciekawych i użytecznych , do których z pewnością zaliczymy wszelkie serki, łącznie trzy kątowe brackety, sporo innych bracketów w  różnych rozmiarach – wszystkie szare, sporo 1×2 i 2×2 tile z pinem oraz wypukłe 2×2 łuki. Tak więc parę ciekawych elementów można pozyskać.
Wśród zestawów jeden z figurką klasycznego Stormtroopera. Sama figurka, to klasyk ze starszych lat SW w Lego, z czarną główką. Ale..Mam małe ale co do wykonania hełmu. Nie wiem, może dlatego że nie miałem takiej figurki wcześniej i jest to standardem. Mianowicie wydaje mi się, że hełm malowano albo w tandetny sposób, albo taką farbą, która jest 100% połyskiem i daje dziwny efekt. Poprawcie mnie jeśli się czepiam.

tbzz trooper 1

Reszta nadruku bez uwag, ale i bez zachwytów. Poprostu. Stormtrooper. Po złożeniu otrzymujemy trzy małe zestawy, dwa w rozmiarze mini – typowe pokazówki, jeden w rozmiarze na minifiga. Wśród prezentowanych oko przyciąga kolejny już ścigacz, jak i dobrze kolorystycznie dobrany i wykonany set tegoroczny, tj. fregata.

tbzz polybag 123

Teraz konkretnie, do zestawów. Pojazd generała. Tak naprawdę, to nic nadzwyczajnego. Konstrukcja nie powala, kolorystyka zachowana i nie odbiegająca zbytnio od wzoru. Kilka skosów, łuków i okrągłych elementów sprawiło, iż w ogólnym zarysie przypomina pierwowzór. Podobieństwa można dopatrzeć się w stosunku do większej legowej wersji. Ogólnie bez porywów.

tbzz lego 8033 3

tbzz lego 8033 2

Dalej mamy opisywanego wyżej Stormtroopera na swoim ścigaczu. I tu nie mam zarzutów i wątpliwości. Mały zestaw ma swój urok. Konstrukcja dobra, bez błędów logiczno – konstrukcyjnych. Przypomina znane z filmu ścigacze, a że było ich wiele, to mi osobiście trudno powiedzieć, że coś tu Lego przekombinowało. Ciekawy i dobry zestaw promocyjny. Chętnie go nabyłem. To jeden z tych secików, które można postawić na półce. A nasz trooper dobrze i bojowo na nim wygląda. Jedynie do czego mogę się przyczepić, to brak jakiegoś gnata laserowego. Sami zobaczcie.

tbzz lego 30005 1

tbzz lego 30005 2

tbzz lego 30005 3

tbzz lego 30005 4

Fregata. Model ten, choć mały oddaje obraz wielkości pierwowzoru. Trzy duże silniki, przy zastosowaniu 1×2 clear trans, jako kabiny daje poczucie skali i rozmiaru. Choć niewielki, bardzo dobry modelik. Kolorystyka bez zarzutu. Jak na tą skalę wykonano dobrą pracę tworząc do w ten sposób. Jest to secik, w którym bym nic nie zmienił. Ponadto szata graficzna opakowania właśnie tego polybaga najbardziej przyciąga oko. I ten groźny Yoda na opakowaniu ;) Kilka ciekawych elementów i to co powyżej opisałem powodują, iż chce się go nabyć. Moim zdaniem, nawet jako taka miniaturka, obowiązkowa pozycja dla fanów SW.

tbzz lego 30242 3

tbzz lego 30242 2

tbzz lego 30242 1

Słowem podsumowania. Trzy przypadkowo zestawione ze sobą małe promocyjne polybagi z serii Star Wars dają radę. Dwa na piątkę z minusem jeden na trójkę z plusem, łączna ocena dobry plus. Spokojnie mogę polecić zbieraczom i fanom serii zarówno ścigacza z Stormtrooperem, jak i Fregatę. W obu przypadkach konstruktorzy się postarali i jest na co popatrzeć. Mniej urokliwy, a raczej bardziej pospolity pojazd generała nie wzbudził zachwytu. Jako całość setów polecam oczywiście zbieraczom polybagów. W następnej kolejności jeszcze trzy zestawiki z serii Star Wars, w ramach klocków w woreczkach.

Pozdrawiam!

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – Star Wars cz.I

  1. Pingback: Recenzje: najróżniejsze polybagi by tbzz | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s