Polybagi – Star Wars cz.II

Czas na dokończenie zestawów z serii Star Wars. Podobnie, jak poprzednim razem trzy małe zestawy, tym razem bez figurek. Same modele statków kosmicznych, znanych z serii kinowej. Klasycznie już, chronologicznie – rok 2011 –  30053 Venator Class Republic Attack Cruiser, 30055 Vulture Droid i rok 2012 – 30056 Star Destroyer. Tyle słowem wstępu.

tbzz polybag 133

Zestawy woreczkowe, nowe. Sety z roku 2011 uniemożliwiają podejrzenie tego co w woreczku, natomiast prezentują obraz elementu w skali 1 : 1 celem uzyskania wyobrażenia o proporcji tego co na frontowej ściance opakowania. Zestaw z 2012, klasycznie z przezroczystymi paskami na tylnej ściance.
Trzy prezentowane polybagi przedstawiają odpowiednio – gwiezdny krążownik Republiki klasy Venator. Zestaw odwołuje się do seta klasycznych wymiarów z 2009 roku, tj.8039 Venator-Class Republic Attack Cruiser. Dalej mamy Vulture Droid przedstawiający pojazd bezzałogowy, drona, używany przez Federację Handlu. Na koniec klasyczny gwiezdny niszczyciel znany z najstarszych wiekiem części Gwiezdnych Wojen, które to jeszcze jako dzieciak mogłem oglądać we wspaniałych latach 80 ;) Polybag przedstawia niszczyciel, który w normalnych rozmiarach Lego prezentowało od początku serii SW. Zestawy pod linkiem.
Zestawy nie zawierają zbyt wiele elementów, klasycznie jak na średniej wielkości polybagi, odpowiednio – 41 – 45 – 38. Po złożeniu pozostaje po kilka elementów w każdym z zestawów. Sety są w różnych skalach, więc nie da się ich zestawić ze sobą. W najmniejszej skali jest droid, a niszczyciel i krążownik w miarę podobnej, choć jest niszczyciel wydaje się największą ze wszystkich miniaturą.

tbzz polybag 134

Elementy. Klocki w typowych barwach dla pojazdów kosmicznych, szyli szarość, z kolorystycznymi dodatkami, zgodnie z pierwowzorem, tj. bordo i granat. Z ciekawych elementów możemy znaleźć sporo tile z pinem 2×1, tile 2×2 i 3×1, serki  oraz kilka łuków różnych rozmiarów. Szczególnie przydatnymi, jak dla mnie, są elementy granatowe, których jest kilka. Reszta to klasyka dostępna wszędzie. Powszechna. Do tego jeszcze kilka okrągłych jasnoniebieskich trans.

tbzz polybag 131

We wszystkich trzech modelach  zastosowano jeden sposób prezentowania napędu, imitując go ww.  okrągłym trans light-blue plate.

tbzz polybag 132

Zestawy. Na początek krążownik. Wygląda dosyć atrakcyjnie mimo niewielkich rozmiarów. Uroku dodaje kolorystyka i bordowe wstawki, oczywiście zgodnie z oryginałem. Linia zachowana, tak samo proporcje. Ale poza tym nic nadzwyczajnego. Zestaw średni, patrząc na polybagi, które do tej pory prezentowałem, w tym te z SW. Mimo to, gdybym miał oceniać wszystkie trzy, dostały drugie miejsce.

tbzz lego 30053 1

tbzz lego 30053 3

tbzz lego 30053 2

Drugim secikiem jest Droid. Pojazd wygląda bardzo bojowo, za sprawą swojej konstrukcji. Centralnego ośrodka kierowania i napędu oraz czterech ramion z uzbrojeniem. Urokliwa maszyna, którą spokojnie można postawić na półkę. Nic bym w niej nie zmienił, a u mnie z prezentowanych trzech dostaje pierwsze miejsce. Do tego ww. granatowy kolor elementów. Fajny zestawik.

tbzz lego 30055 1

tbzz lego 30055 2

tbzz lego 30055 3

Na koniec najsłabsza konstrukcja. Czemu najsłabsza? A no dlatego, że poza ogólnym zarysem kształtu pierwowzoru nic nie przedstawia. Skala, w której go zaprojektowano i wykonano uniemożliwia większą ilość detali, a w tym przypadku psuje to całokształt. Najlepszą częścią modelu jest tył maszyny. Bez zarzutu kolorystyka, zgodna z oryginałem. U mnie na trzecim miejscu na trzy.

tbzz lego 30056 3

tbzz lego 30056 2

tbzz lego 30056 1

Kończąc ten krótki wpis, klasycznie już małe podsumowanie. Zestawy do polecenia, jeśli się kolekcjonuje polybagi. Jak ktoś szuka czegoś na półkę, to poleciłbym tylko Droida, który dzięki swojej bojowej sylwetce wpada w oko.

W dalszej kolejności, zmierzając do zakończenia serii wpisów o polybagach, jeszcze dwa creatory z tego roku oraz sześć pojazdów Ferrari, dostępnych jakiś czas temu na stacjach Shella. Następnie małe podsumowanie oraz prezentacja wszystkich polybagów razem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – Star Wars cz.II

  1. Pingback: Recenzje: najróżniejsze polybagi by tbzz | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s