Polybag

Zakładka „Polybag” na Lego’s soul będzie poświęcona (odmiennie od reszty zawartości witryny) współczesnym zestawom Lego. Jednakże współczesnym w pewnym wycinku olbrzymiej ilości pozycji, zwiększanej każdego roku przez TLG. Wycinek ten dotyczył będzie zestawów od roku 2000, które określane są mianem polybag, czyli klocki w woreczkach foliowych. Bardzo lubię te niewielkie pozycje od Lego, które czasem lepsze, czasem gorsze, jednak zawsze oddają pewien charakter danej serii. To że lubię tego typu konstrukcje można było zauważyć na stronie głównej, gdzie od czasu do czasu pojawiały się informacje na temat polybagów. Łączna ilość woreczkowych zestawów, które udało mi się zebrać to 471 sztuk (czerwiec 2019).

(grafika stan na 22 września)

Są to zestawy z różnych serii, m.in. city, creator, star wars, ninjago, chima, racers, super heroes, lotr, hobbit, promotional, czy wydawane okazjonalnie oraz z innych mniejszych serii. Do wszystkich posiadam instrukcje oraz do prawie wszystkich opakowania. Do powyższego zbioru należy dodać jeszcze kilkanaście polybagów z lat 90-tych, z serii town, castle, pirates i adventurers, co daje łącznie 400 zestawów.

W tej zakładce będę publikował zdjęcia i krótkie informacje o każdym z polybagów, który znajduje się na powyższej grafice. Zapraszam!

Zdjęcia i opisy polybagów w przygotowaniu..

7 odpowiedzi na „Polybag

 1. artek matoga pisze:

  czy można je kupić

  • tbzz2013 pisze:

   Pewnie. Występują na portalach aukcyjnych, sklepach w innych krajach, czasem są dodatkami do gazet dla dzieci na naszym rynku, lub są dodatkiem do zakupów w oficjalnym sklepie Lego Shop.

 2. a stworzycie polbag ninjago jay lightning lion zord

 3. abteampoznan pisze:

  Zazdroszczę polybagu z sokolim okiem :)

 4. Anonim pisze:

  mam tylko jeden zestaw z Polybag czyli jedi interceptor

 5. Anonim pisze:

  a ja mam z polski bo go kupiłem wpolsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s