Zapasowe elementy Lego z moich zestawów z 2022 roku

Każdy z nas fanów Lego kupuje i składa zestawy. To kwestia bezdyskusyjna, nawet w przypadku osób, które są głównie MOCarzami. Zawsze któryś z zestawów przypadnie do gustu. Zamawiasz online, bądź kupujesz w sklepie, otwierasz pudełko, budujesz, a po składaniu zostaje garść elementów. Odkąd wróciłem do Lego w 2009 elementy zapasowe co roku odkładam w oddzielne miejsce, by sprawdzić, ile się ich zebrało. Mając ostatnio kilka wolnych chwil zabrałem się więc za sprawdzenie roku 2022 i dużego kubka Lego z Lego Shopu, gdyż tyle mi się ich uzbierało w ubiegłym roku. Pochodzą one zarówno z moich zestawów, jak i córek, z polybagów, minifigurek, regularnych setów różnych serii. 2577 zapasowych elementów to mój wynik za zeszły rok. Pochodzą z około 300 zestawów. Jak widać na zdjęciu pełna gama niewielkich elementów o wartości od kilku groszy do kilku złotych. Zestawy, które składałem w 2022 roku zawierały od 0 do kilkudziesięciu elementów zapasowych w jednej pozycji.

A jak tam Wasze zbiory? Czy także odkładacie zapasowe elementy w oddzielne miejsce?

Przyznam na koniec, iż dla mnie jest to fajny dodatek do zestawów Lego, choć jego oczywistym przeznaczeniem jest poprostu zapewnienie zapasowych części.

Each of us Lego fans buys and assembles sets. This is an indisputable issue, even in the case of people who mainly build a MOC. You will always like one of the sets. You order online or buy in a store, open the box, build, and after assembling there are only a handful of elements left. Since returning to Lego in 2009, I put the spare pieces away every year to see how many I have accumulated. Having a few free moments recently, I started checking the year 2022 and a large Lego mug from the Lego Shop, because I collected so many of them last year. They come from both my sets and daughters, from polybags, collectabels minifigures, regular sets of various series. 2577 spare pieces is my score for last year. They come with about 300 sets. As you can see in the picture, a full range of small elements worth from a few pennies to a few zlotys. The sets that I assembled in 2022 contained from 0 to several dozen spare elements in one item. How’s your harvest? Do you also put spare items in a separate place? I will admit at the end that for me it is a nice addition to Lego sets, although its obvious purpose is simply to provide spare parts.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zapasowe elementy Lego z moich zestawów z 2022 roku

  1. Przemek pisze:

    Ja lubię te części zapasowe, zawsze się przydadzą. Dzięki temu małe groszki kosztują mała i zawsze są pod ręką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s