40566 Ray the Castaway w kilku słowach

Z uwagi na powiew świeżości od Lego w postaci nowego zestawu typu GWP, czyli gratisu do zakupów za odpowiednią cenę na S@H lub Lego Store, to jest 40566 Ray The Castaway, chciałbym przybliżyć go w kilku słowach.

Zestaw jako gratis otrzymujemy przy zakupach za 550 zł. Na rynku wtórnym ceny kształtują się w granicach ok 150 zł. Pozycja oparta o konstrukcję na bazie Ideas. Zestaw w dobrze wyglądającym pudełku, z grafiką konstrukcji na czarnym tle. Wewnątrz pudła nieponumerowane woreczki w liczbie 5 sztuk, mieszczące łącznie 239 elementów i 1 minifiga. Po zbudowaniu zostaje dodatkowo garść drobnicy. Figurka to oczywiście nasz rozbitek. Do swojej dyspozycji ma małą tratwę o fajnych, nieregularnych kształtach oraz małą wysepkę z niewielkim szałasem oraz roślinnością. Jest kawałek gruntu i plaży, wody oraz przede wszystkim sporo detali. Wyposażenie, ryby, krab, papuga, a nawet plecak i skrzynia ze skarbami. Sporo przydatnych elementów. Trudno jednoznacznie zidentyfikować, czy to do końca rozbitek ze współczesności, czy zestaw trochę nawiązuje do piratów, patrząc na skrzynię oraz tak naprawdę ubiór rozbitka. Dodatkowo układem i kolorystyką zestaw pasuje do 21322 Pirates of Baracuda Bay. Z drugiej strony napis SOS wskazuje na współczesność. Tak, czy owak, to świetna i szczegółowa konstrukcja.

W zasadzie dotyczy to każdego jej elementu, czy to tratwy, palm, szałasu, czy samego gruntu. Pozostaje kwestia sposobu nabycia. W moim przypadku był to zakup na S@H. Osobiście polecam zestaw. Moja jego ocena to 9/10 punktów.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s