Lego 80108 – czy warto?

Tak wiem..miały być Gwiezdne Wojny. I będą ;).. Ale z uwagi na fakt, iż pewien piękny zestaw powiększył moją kolekcję i do tego daje możliwość fajnej wspólnej zabawy z domownikami, Lego 80108, czyli Lunar New Year Traditions, dostał pierwszeństwo. Od początku. Zestaw nabyłem za pośrednictwem oficjalnego sklepu Lego online. I przyznam, iż tam możecie go nabyć chyba najtaniej w chwili obecnej. Choć nadal to ok 330 zł. Stąd też moje pytanie. Czy warto? Moim zdaniem jak najbardziej. To świetny zestaw, szczególnie dla wspólnej zabawy oraz z możliwością prezentacji na półce. Co w tym dziwnego? Otóż, jako kolekcjoner jednoznacznie stwierdzam – nie każdy zestaw Lego nadaje się do prezentowania.

Zestaw składa się z sześciu odrębnych scenek związanych z tradycjami nowego lunarnego roku w kulturze chińskiej. I bardzo fajną funkcją bawialną jest możliwość jednoczesnego składania zestawu przez domowników, czy poprostu kilka osób. Jak widać na zdjęciu otrzymujemy sześć odrębnych instrukcji, każda do jednej ze scenek, przy czym pierwsza dodatkowo obejmuje środkową część, tę która spina wszystko i jest wykończona dishem z pięknym nadrukiem. W zasadzie do napisania tego krótkiego opisu zachęciła mnie wczorajsza budowa zestawu, którą przeprowadziłem razem z córkami. Efekt – świetna zabawa skutkująca dodatkowym pewnym elementem poznawczym, otóż dlaczego scenki są takie, a nie inne. Tył pudełka wskazuje ponadto możliwość innej prezentacji zestawu polegającej na ustawieniu na sobie poszczególnych jego części. Jest to możliwe dzięki takiemu a nie innemu wykończeniu ram każdej ze scenek.

Zestaw zawiera 1066 elementów, a po zbudowaniu pozostaną wam 52 elementy zapasowe, choć w moim egzemplarzu były 2 dodatkowe. Chyba jakiś błąd. Zestaw daje nam także aż 11 minifigurek oraz zwierzaka w postaci białego ptaszka. Znajdziemy w nim sporo naklejek, choć przyznam, że bez niech nie miałby takiego uroku. Część z nich jest poprostu świetna. Są niezbędne i pięknie uzupełniają konstrukcję nadając jej dalekowschodniego charakteru. Oczywiście znajdziecie tam także sporo nadruków, takich dedykowanych dla tego zestawu. Konstrukcje są bardzo szczegółowe, zawierają masę małych elementów tworzących klimat poszczególnych scenek. To co jest istotnym, to fakt, iż konstrukcje mimo wszystko nie są skomplikowane i nadają się spokojnie do budowania przez dzieci. Moje córy nie miały z nim żadnych problemów. To kolejny element wskazujący użycie 80108 do wspólnego budowania.

Konstrukcja z rzutu z góry przypomina gwiazdę z centralnym elementem, coś na wzór karuzeli. Elementy łączące w postaci technicowych konektorów są kompletnie niewidoczne, co dodatkowo podnosi spójność konstrukcji. Kolorystyka obramowań i spodów jest jednolita, a różnię stanowią tylko i wyłącznie same scenki. Wyróżnić w nich możemy takie postacie jak boga dobrobytu (stąd też opływa złotem), parę w biało – pomarańczowych kombinezonach sprzątającą pomieszczenie, dziadków z wnukiem i prezentami (oczywiście nie mogło zabraknąć klocków Lego), sprzedawcę wyrobów mięsnych (i pokrewnych) na targu, chyba tatę z córeczką, przygotowujących ozdoby oraz rodzinkę przed tv, jak się wydaje w oczekiwaniu na nowy rok. Same figurki także nie są liniowe i powszechne. Znajdziemy w tym zestawie sporo niezłych nadruków na torsach.
Kilka zdjęć dla lepszego zobrazowania.

Lego 80108. Czy warto? Oczywiście że jest to zestaw wart zakupu. Jego przepych, bogactwo szczegółów, ilość figurek, pewne kulturowe odniesienie, żywa kolorystyka, a przede wszystkim możliwość wspólnego budowania, czy też w efekcie finalnym prezentacji na półce wskazuje tylko jedną możliwość. I pomimo niezbyt niskiej ceny, warto nabyć ten jakże sympatyczny zestaw. Biorąc pod uwagę wczorajsze sympatyczne chwile związane z jego składaniem oraz przyjemny dla oka efekt finalny polecam Lego 80108!

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s