Spóźnione podsumowanie roku 2021

Z lekkim, prawie miesięcznym opóźnieniem kilka słów o dokonaniach własnych w ramach powiększania kolekcji w roku 2021. Klasycznie już staram się kupować nowe zestawy, minifigurki kolekcjonerskie (choć tutaj to różnie jest), zestawy serii Star Wars oraz sprzed 2000 roku. W tym ostatnim przypadku są to jednak tylko już nieliczne pozycje.

Jak przedstawiał się u mnie miniony 2021 rok w ramach powiększania kolekcji? Otóż powiększyłem kolekcję o 270 zestawów oraz 75 kolekcjonerskich figurek. W skład tych zasobów weszły tylko 22 zestawy z okresu klasycznego, czyli sprzed 2000 roku.

Łącznie obecnie posiadam 2610 zestawów w swoich zbiorach.

Oczywiście nie może zabraknąć informacji o elementach zapasowych ;) Tak tak, cały czas jak co roku odkładam je w specjalne miejsce. W zasadzie tylko w celach porównawczych. Czy coś się zmieniło? Tak. W 2020 roku przy bardzo podobnej liczbie zakupionych nowych pozycji było to 1519 elementów zapasowych. W roku ubiegłym, było to już 2250 zapasowych elementów!

Zapewne wynika to z faktu zakupu większych pozycji. Kilkanaście z zakupionych pozycji zawierało około tysiąca elementów. To z pewnością przełożyło się na zwiększenie liczby zapasowych części.

Wracając do klasyki. Cóż. To co obecnie trafia do moich zbiorów, to głównie pozycje mniej znane, często elementy value packów, lub polybagi, lub całkowicie nowe otwarcia, jak seria time cruisers. Oczywiście dalej, gdy nadarzy się okazja będę pozyskiwał klasykę. Jednak w chwili obecnej w zasadzie są to już marginalne zakupy. Klasyczne zestawy zakupione w 2021 roku poniżej.

Na koniec mogę obiecać, że będę się starał pisać i opisywać klocki, gdyż nie samym składaniem Lego człowiek żyje. Z pewnością pojawią się także pierwsze opisy zestawów z serii Star Wars. Przedstawię także swoje work place oraz sposób przetrzymywania zbiorów. Ale to jeszcze wymaga pracy.

Z klockowym pozdrowieniem na ten 2022 rok. ;)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Spóźnione podsumowanie roku 2021

  1. Janusz_mustermann pisze:

    Super, czekam ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s