Lego S@H – moje doświadczenia

Każdy z nas fanów Lego kupuje zestawy w zasadzie gdzie się da. Najczęściej online czy to na znanych platformach sprzedażowych, czasami poza krajem, czasem jet to BrickLink, a bywa że i sklepy stacjonarne w tym hipermarkety. Każdemu z nas chyba przyświeca jedno. Kupić jak najtaniej. I nie ma się co dziwić. Nikt przecież nie lubi przepłacać, a często właśnie to przychodzi na myśl przeglądając oferty handlowe. Przepłacanie. Często tym progiem gdzie mówimy o przepłacaniu jest już cena katalogowa. I dlatego, bazując na własnych doświadczeniach chciałbym dziś napisać słów kilka o zakupach w firmowym sklepie Lego online. Lego S@H.

20211031_112903

Mieszkam w północno – wschodniej części kraju, w stolicy bywam rzadko, więc nie mam zbyt wielu okazji do odwiedzenia oficjalnych sklepów Lego, tj. Lego Store lub Lego Shop, gdzie zakupów można dokonać w zasadzie prawie na tych samych zasadach co online. Pozostaje mi więc S@H. Ale czy warto? Czy to się opłaca biorąc pod uwagę, iż to co rzuca się w oczy wertując zakładki to..ceny katalogowe, które delikatnie ujmując są często spore. Poza niektórymi typami zestawów.

To wszystko zależy. Po pierwsze od tego, czego poszukujesz. Jeżeli są to pozycje wydane w sposób powszechny na rynek, to jeżeli nie trafisz na wyprzedaż na S@H, bo kończy się oficjalna sprzedaż danego produktu, to lepiej odpuścić sobie i poszukać chociażby na platformach sprzedażowych. No chyba, że..i to właśnie jest to „po drugie”, że jednak zdecydowałeś się założyć konto w sklepie, dodatkowo konto VIP, i posiadasz punkty, które możesz wymienić na zniżki, to zakup tam opłaca się. Trzeba jednak zacząć. Punkty, po założeniu konta VIP nabijane są za każdy zakup, w różnej wysokości, w zależności od wartości produktu.
Nie trzeba odrazu kupować nie wiem jak dużego i drogiego zestawu, gdyż można zacząć od mniejszych, a są tam zestawy, których ceny są najniższe na rynku. Chociażby te z serii BrickHeadz. Dodatkowo w sklepie online (skupię się na nim, gdyż jak pisałem sklepy stacjonarne, te oficjalne posiadają taki sam asortyment) znajdziemy zestawy, które są dedykowane do sprzedaży tylko w S@H i oficjalnych store/shop. Owszem, one trafiają z drugiej ręki na rynek wtórny, jednak ich ceny wówczas są dużo za duże. Przykład? Chociażby tak teraz poszukiwany bardzo dobry zestaw świąteczny w postaci sań mikołaja z reniferami, tj. 40499. W sklepie online Lego, cena to 149,99 zł. Cena na jednym z portali aukcyjnych od 209 zł do 354 zł! Pomijam fakt, iż czasem bywa tak, że nawet na S@H trzeba pilnować, czy dany zestaw jest dostępny, gdyż dajmy na  to sanie znikają w kilka chwil.

40499-1-1

Czyli mamy dobre ceny niektórych zestawów, zniżki za punkty VIP, czasem możliwość kupienia jakichś pozycji tylko dla posiadaczy konta VIP i dodatkowo zestawy dedykowane tylko do oficjalnych punktów sprzedaży. Dochodzi także kwestia darmowej dostawy przy zakupach powyżej 200 zł. Pomijam kwestie „ścianki” i pick a brick, czy komponowania zestawów figurek, co tyczy sklepów stacjonarnych. Ale to nie wszystko…

Gratisy do zakupów. Bywa tak i to w zasadzie jest stały proceder, że do zakupów czy to za określoną kwotę, czy zakupów zestawów z danej serii za określoną kwotę, dostajemy gratis. Są to oczywiście zestawy Lego, począwszy od polybagów, a kończywszy na zestawach, które powstały tylko jako właśnie gratis do zakupów i nie są przewidziane do powszechnej sprzedaży. Powyżej i poniżej zamieściłem zdjęcia moich ostatnich gratisów do zakupów. Są to pozycje 40452 oraz 6387808.

20211031_112844

Warunkiem ich otrzymania był zakup powyżej 200 zł (to w przypadku samochodu) oraz zakup zestawów z serii Harry Potter za ponad 440 zł (w przypadku dormitorium). Czy to się opłaca? W moim przypadku tak. Akurat musiałem kupić pewną pozycję z czarodziejskiej serii (prezent dla córki), wykorzystałem punkty VIP ze zniżką 80 zł i otrzymałem dwa zestawy, których obecna cena na rynku wtórnym (ten sam proceder, który opisałem przy saniach) to łącznie ok 200 zł. Nie zawsze jednak takie polowanie jest opłacalne, gdyż albo gratis jest powszechnie dostępnym polybagiem, lub trzeba coś na siłę kupić by dostać gratis. Tak jak napisałem, wszystko to zależy. Są jednak sytuacje, tak jak przy moich ostatnich zakupach, gdzie to był dobry deal.
Warto zauważyć, iż czasem jako gratisy otrzymujemy naprawdę ciekawe zestawy. Poniżej przedstawiam dwa, których jeszcze nie złożyłem a otrzymałem przy poprzednich tego typu okazjach, jako gratis do zakupów. To bardzo fajne zestawy, które mogliśmy otrzymać tylko jako gratis do zakupów, tj. 40487 oraz 40450.

20211031_11282220211031_112802

Podsumowując zakupy w S@H. Czy warto? Myślę, że tak. Jednak każdy taki zakup trzeba skalkulować i przemyśleć. Chyba, że ceny zestawów są niższe, niż te w powszechnym obrocie, co się zdarza i o czym pisałem wyżej. Ponadto dla mnie, jako dla kolekcjonera istotnym są gratisy, ale takie jak wyżej. Dedykowane na sklepy Lego. Cóż. Pozostaje zabrać się za składanie zestawów, bo sporo nieotwartych mi się nagromadziło, ale o tym w kolejnym wpisie.

 

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s