Polybagi – edycja 2016. Creator.

W dniu dzisiejszym pomęczę Was trochę kolejnymi polybagami. Tym razem są to trzy zestawy serii Creator, pochodzące z lat 2008 – 2013 i raczej mniej niż bardziej popularne i znane. Posiadają pewien wspólny mianownik w postaci powietrza, które przecinają realizując swe podstawowe funkcje. ;) Oczywiście mowa o lataniu.

7797 Bi-Plane,
30184 Little Helicopter,
30185 Little Eagle.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to trochę nietypowe konstrukcje, szczególnie w przypadku dwupłata oraz orła. Zestawy umieszczono w woreczkach foliowych dwóch rozmiarów. Najstarszy zestaw w mniejszym, co było normą przed 2010 rokiem, a dwa młodsze już w większych. Wszystkie mają podobne grafiki główne z takim samym tłem i elementami. Poza zestawem jest więc jego numer, duży napis mówiący o serii, czy przeznaczenie wiekowe. Co ciekawe polybagi posiadają takiej samej wielkości elementy – jeżeli chodzi o te najmniejsze, a przeznaczenie konstrukcji jest rozbieżne. 5 – 10 lat i w dwóch przypadkach 6 -12. Zapewne TLG zmieniło w międzyczasie podejście do tematu.

Wewnątrz oczywiście klocki oraz małe instrukcje. Wszystko po wysypaniu wygląda dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej.

Kolorystyka w dwóch przypadkach – samolotu i helikoptera podobna, tj przewaga czerwieni z dodatkiem odpowiednio białego oraz szarego i czarnego. Orzeł utrzymany w ładnym zestawieniu brązu, piaskowego, czarnego, białego i żółtego. Wśród części znajdziemy sporo ciekawych. Są to przede wszystkim plate, w tym modyfikowane, skośne, bricki, slope, serki w tym podwójne, tile oraz ciekawe kropki – kwiatki w kolorze brązowym. Elementy to mocna strona wszystkich pozycji. Jeśli chodzi o ilość części to jest to odpowiednio 37, 56 i 48 sztuk, tak więc nie tak źle.
Po złożeniu pozostaje nam po kilka sztuk dodatków w postaci zawsze przydatnej drobnicy.

Jak widać wielkość zestawów w zasadzie zbieżna, choć jeśli chodzi o skalę to mamy tu do czynienia z trzema różnymi stopniami. O każdym z zestawów w kilku dodatkowych słowach i zdjęciach.

Bi-Plane.

Pierwszy z zestawów to całkiem przyjemny w odbiorze dwupłat, który z tego co się orientuję jest poprostu pozycją promująca serię, nie odwzorowującą żadnego z większych zestawów.

W samolocie sprytnie odwzorowano wsporniki pomiędzy płatami stosując dwie antenki. Zadbano o takie szczegóły jak inny kolor lotek, silnik, koła, kabinę, czy silni. To co mi się nie podoba to zbyt kanciaste przejście między tylną częścią kabiny a ogonem. Brakuje to jakiegoś zaokrąglenia, lub spłaszczenia. Ogon także trochę za gruby. Dodatkowo zbyt kanciasto z boku wygląda przód kabiny przed oszkleniem. Widać to na zdjęciach poniżej. Poza tym samolot całkiem całkiem jak na taką skalę.

Moim zdaniem 7797 to z lekka odmienna pozycja jeśli chodzi o małe creatory, gdyż dwupłaty raczej nie występowały w normalnych zestawach serii. Dobrze odwzorowano całokształt maszyny, choć nie ustrzeżono się błędów wymienionych powyżej. Mocna strona to pewna unikatowość i szczegóły, których nie brak w maszynie. Moja ocena zestawu to 6/10 punktów.

Little Helicopter.

Drugim z zestawów jest mały odpowiednik, promocyjny bym rzekł, w stosunku do zestawu 31003, który był popularną pozycją w 2013 roku.

Helikopter już na pierwszy rzut oka przypomina większą wersję, zarówno jeśli chodzi o ogólny zarys kształtu, główne elementy, jak i kolorystykę. Maszyna posiada dwa obrotowe rotory umieszczone jeden nad drugim, szersze boki, imitację silników, kabinę i okna, co podnosi szczegółowość helikoptera. Jednak mimo tych plusów i ciekawych elementów maszyna wydaje mi się z lekka kanciata i przekombinowana. Mam wrażenie że odzwierciedla nie oryginał w postaci 31003, a jakiś ciężki i większy helikopter.

Jak już pisałem cieszą mnie w zestawie elementy. Jest sporo przydatnych części, choć to głównie drobnica. Zestaw z pewnością spełniał też swą funkcję promowania większego brata. Za główny minus uznaję jednak jego lekkie zachwianie proporcji szerokości do długości. Moja ocena zestawu to 7/10 punktów.

Little Eagle.

Ostatni z zestawów w tym wpisie to także promocyjne maleństwo większej pozycji. W tym przypadku jest to sporych rozmiarów 31004, także z 2013 roku.

Zestaw dobrze odwzorowuje orła zarówno w kolorystyce oryginału, jak i w możliwościach ruchowych, czyli tzw. bawialności. Możemy przemieszczać zarówno skrzydła w czterech punktach i w zakresie kątów 180 i 90 stopni, głowę, ogon, czy łapy. Naprawdę sporo jak na tak małą konstrukcję. Orzeł może więc zarówno stać na łapach, straszyć skrzydłami, czy też lecieć. Dokładając do tego ciekawe elementy mamy naprawdę udanego polybaga.

Dodatkowo podoba mi się dziób zwierzaka oraz ogon, jak i łapy. Nie mam się do czego przyczepić w tym zestawie, a co za tym idzie moja ocena to 10/10 punktów. To naprawdę udana i funkcjonalna pozycja w ramach woreczkowych klocków.

Jako minus wszystkich zestawów muszę jeszcze wymienić ich słabą dostępność na rodzimym rynku w momencie pozostawania w sprzedaży, co przekłada się także na fakt, iż stosunkowo ciężko je obecnie kupić w Polsce. Więcej zdjęć, w tym szczegółowe fotki elementów do zobaczenia tutaj.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – edycja 2016. Creator.

  1. Pingback: Polybagi by Tbzz – Abteampoznan

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s