Polybagi – edycja 2016. Ponownie City

Ech te wakacje..Wszystko tak szybko biegnie, że umyka mi jakoś pisanie na LS, mimo, iż wiele materiału w gotowości i tylko czeka na publikację. Dziś nadrobię trochę wrzucając kolejny materiał dotyczący polybagów. Jednak tym razem nie będzie to nic nowego, a pozycje, które raczej ciężko już dorwać. Dwa zestawy policyjne z serii City z lat 2009 – 2010.

30002 Police Boat,
30013 Police Buggy.

Zestawy jak widać z miejskiej serii, z jednego policyjnego tematu. Opakowania klasyczne wielkością jak na rok powstania, tj. z lekka mniejsze od obecnie wydawanych i z mniejszymi przezroczystymi paskami na górnej i dolnej krawędzi. Tył opakowań klasyczny. Grafiki główne to oczywiście zestawy plus informacje podstawowe. Oba utrzymane dokładnie w tej samej kolorystyce bieli i niebieskiego.

Otwarcie foliowych woreczków powoduje wysypanie zawartości, w skład której wchodzą złożone instrukcje oraz elementy. Tych ostatnich odpowiednio 30 i 34 sztuki. Niewiele jak na polybagi.

Części, które widać na fotce, a wchodzące w skład zestawów to przede wszystkim plate, trochę bracketów, ściętych plate, czy skośnych. Do tego koła, minimalna ilość wyposażenia, kilka części trans oraz barierki. Figurki podobne, o dokładnie takich samych torsach, z innymi główkami i nakryciami głowy. Kolorystyka jak już wspomniałem taka sama. Biały, niebieski, a na do datek trochę szarego w dwóch odcieniach, czarnego i elementy przezroczyste.
Po złożeniu oba zestawy prezentują się jak na zdjęciu poniżej. Widać także pozostałość pojedyńczych elementów w postaci mało licznej drobnicy.

A jak wyglądają z bliska policyjne zestawy z wcześniejszych rozdań miejskiej serii? O każdym w telegraficznym skrócie i kilku zdjęciach.

Police Boat.

Pierwszy z zestawów to niewielka łódź motorowa o schludnym i przemyślanym wyglądzie.

Zestaw to niewielka pościgowa łódź, sterowana przez policjanta na stojąco. Posiada wyniesiony kokpit z małą szybką, dwa wolanty, szperacz, wyniesione ponad konstrukcję sygnały oraz silnik w tylnej części. Łódka całkiem przyjemna w odbiorze i spokojnie może stanowić uzupełnienie innych policyjnych zestawów z serii. Pasuje także do „niebieskich” konstrukcji z poprzedniej dekady. Figurka to typowy policjant. Najciekawsza i najlepsza w jego przypadku jest główka z twardym i posępnym wyrazem twarzy. Kilka zdjęć.

Na zdjęciach widać małe niedociągnięcie składającego, czyli mnie ;) w postaci niedociśniętego tile stanowiącego jeden z niebieskich sygnałów. Cóż..
Sam zestaw to jedna z ładniejszych małych łódek motorowych w ramach polybagów. Prosta, skromna, ale dobrze zaprojektowana i wykonana. Moja ocena zestawu to 7/10 punktów.

Police Buggy.

Druga z pozycji to kolejny już quad, których w ramach serii city, a wcześniej town (choć niekoniecznie w wersji policyjnej) można było spotkać wiele, jak chociażby 773630010, świetny 4427, czy późniejsza kopia policyjnej wersji 30228.

Pojazd o typowej dla quada konstrukcji. Terenowe koła, wyniesione błotniki, kolorystyka właściwa dla policyjnych barw, orurowanie w tylnej części ze światłami oraz możliwość zawieszenia radiostacji w tylnej części. Przód z dużymi światłami, grillem oraz dodatkowym oświetleniem w kolorze niebieskim. Figurka to taki sam policjant jak przy łodzi, z tą różnicą, że ma o wiele weselszą minę.

Cóż. Autko to typowa promocyjna pozycja. Nie ma jakichś specjalnych negatywów, ale także niczym pozytywnym nie świeci. Kolejny dodatek do serii. Najmocniejsza jego strona, to ponownie główka minifiga. W mojej ocenie to zestaw z maksymalną oceną 5/10 punktów.

W dalszej kolejności jeszcze trochę o polybagach i powrót do klasyki Lego.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s