Polybagi – edycja 2016. Creator i zwierzaki

Po ostatniej recenzji czas na kolejny wpis o polybagach. Tym razem w dość skróconej wersji prezentuję dwa zestawy serii Creator przedstawiające wielobarwne zwierzaki pochodzące z obecnego i ubiegłego roku. Tygrys i papuga wg. kolejności.

30285 Tiger,
30472 Parrot.

Lego polybag 2016 3

Zestawy to klasyczne woreczkowe opakowania. Front to zdjęcie modelu umieszczone na jakimś roślinnym tle. Do tego wiek przeznaczenia, nazwa serii, jak i numer zestawu. Tył opakowania to standardowe informacje techniczne plus przezroczysty pasek do podglądu zawartości. Już po grafice głównej widać, że kolor rządzi w zestawach.

Lego polybag 2016 4

A co kryje wnętrze? Znajdziemy tam po garści klocków, jak i małej instrukcji. W zestawach odpowiednio 73 i 43 elementy. Sporo w przypadku tygrysa i standardowo jeśli chodzi o papugę. Widoczna również różnica w wielkości elementów. W papudze sporo dużych, a jeśli chodzi o tygrysa to raczej drobnica. Tygrys to mieszanka pomarańczowego, czarnego i białego. Papuga to żółty, czerwony, niebieski w dwóch odcieniach i czarny. Zainteresowanych informuję, iż zestawy cały czas dostępne, chociażby na znanej platformie aukcyjnej w cenach 14 -25 zł (tygrys) i 17 – 40 zł (papuga). A tak to wygląda po otwarciu woreczków.

Lego polybag 2016 5

W obu zestawach stosunkowo ciekawe elementy. Sporo plate, w tym ściętych i modyfikowanych, bricki, w  tym techniczne, slope, zawsze przydatne serki i kropki. Do tego okrągłe tile z nadrukami oczu. Sporo wszystkiego. Elementy to mocne strony obu zestawów. Po złożeniu każdej z konstrukcji, co zajmuje jakieś 5 pieczołowitych minut razy dwa, otrzymujemy kolorowe zwierzaki i trochę drobnicy. Trochę sumarycznie, a dokładnie jeden plate 1×1 w papudze i ładną garść dodatków do tygrysa.

Lego polybag 2016 6

Zestawy, jak już wspomniałem kolorowe z elementami ruchomymi, czyli bawialność zapewniona. Idealne dla dzieciaków na początek przygody z serią Creator. W kilku dodatkowych słowach o każdym z zestawów.

Tygrys.

Zeszłoroczna pozycja to mieszanka dobrego pomysłu z lekko kanciastym wykonaniem, lecz także ze znaczną ilością ruchomości.

Aby złożyć tygrysa potrzeba kilku bricków, w tym tych z dziurkami, znacznej ilości serków, trochę plate i innych cudów. Wszystko, co potrzebne, w zbliżeniu wygląda właśnie tak jak na zdjęciu poniżej.

Tygrys to przemyślany zwierzak. Potrafi zagrać na uczuciach przechylając głowę, biec, lub stanąć na tylnych łapach. Ogólnie ruchomy jest ogon, wszystkie łapy oraz głowa. Ta ostatnia posiada wszystkie niezbędne elementy, jak oczy, paszczę z kłami i uszy. Cały tygrys z widocznie zarysowanym kolorami. W trochę schematyczny sposób przeplata się tu i pomarańcz i biały i czarny. Przyznam, że jest to i dobry zestaw i trochę dziwny. Fajna jest kolorystyka, ogólna forma pełna ruchów i doskonale zrobiona głowa. Męczą mnie natomiast wyprostowane łapy i ogon. Rozumiem, że nie da się wszystkiego zrobić w tej skali i przy ograniczonej liczbie części, lecz przez prostotę łapek i ogona zestaw trochę traci. Trochę zdjęć dla lepszego zobrazowania tego co mam na myśli.

Moja ocena tygryska trochę mnie boli. Chciałbym mu dać pełną dyszkę, bo i pomysł dobry i kolorystyka i częściowo wykonanie – patrz głowa. Jednak sztywne łapy i ogon powodują, że 7/10 punktów, to maksymalna ilość punktów jakie mogę przyznać.

Papuga.

Kolorowy model papużki to jak się wydaje mniejsza i udana kopia zeszłorocznego 31031.

Papuga posiada kolory tułów, duży ogon, ruchomy, podobnie jak oba skrzydła. Dopełnieniem wszystkiego jest jeszcze bardziej kolorowa głowa zakończona czarnym dziobem oraz dużymi oczami. Do tego wszystkiego potrzebne są elementy ze zdjęcia poniżej.

Papuga, jak już wspomniałem może podnosić ogon i poruszać skrzydłami w szerokim zakresie. Jedyne czego tu brak to możliwość poruszania głową. A jak się patrzy na wszystkie elementy to spokojnie można było dokonać małych zmian i zapewnić chociażby ruch w poziomie. A tak wyglądają możliwości papugi.

W zasadzie jedyne co mi w niej przeszkadza, to szare elementy zapewniające ruch skrzydeł. Naprawę nie mogły być czerwone i żółte? ;) Moja ocena papugi jest wysoka, bo jest to bardzo dobra promocyjna konstrukcja. Doskonała, podobnie jak tygrys, do zabawy dla dzieciaków i promocji serii. Papużka to dla mnie 9/10 punktów.

W dalszych wpisach ponownie polybagi.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s