Polybagi – edycja 2016. City

Jak co roku w okresie zbliżonym do wakacji wyszukuję na rynku to, co tak lubię we współczesnych zestawach Lego, czyli ich woreczkowe wersje zwane polybagami. Nadszedł ten okres, więc pora wystartować z wpisami o klockach w foliowych torebkach. Udało mi się zebrać..dwadzieścia sześć zestawów i postaram się je wszystkie tutaj przedstawić w najbliższych wpisach. W kilku recenzjach przyjrzę się także bliżej wybranym pozycjom. Serię otwieram trzema zestawami z miejskiej serii z lat 2014 (1) – 2016 (2).

30227 Police Watercraft,
30346 Prison Island Helicopter,
30348 Mini Dumper.

Lego polybag 2016 1

Zestawy w klasycznych na obecne czasy opakowaniach o wymiarach 17 cm x 18 (lub19) cm, z ładnymi grafikami przedstawiającymi zestaw i przezroczystym paskiem z tył do podglądu zawartości. Wszystkie utrzymane w niebieskiej kolorystyce zgodnej z serią i odpowiednimi elementami dla tematu jaki prezentują. Przedstawiają odpowiednio pościg policjanta w łodzi motorowej za złodziejem płynącym skrzynią, policyjny hydroplan, choć nazwa sugeruje, iż to helikopter oraz małą wywrotkę z osprzętem. Istotnym w tym wpisie jest policyjny samolot, gdyż obecnie można go zakupić wraz z magazynem Kaczor Donald, za jedyne 9.99 zł.

Po otwarciu woreczków i wysypaniu zawartości dostajemy trzy garście klocków oraz trzy niewielkie instrukcje. Elementy to odpowiednio 36, 46 i 45 sztuk. Czyli średnio, jak na polybagi.

Lego polybag 2016 2

Elementy, które wchodzą w skład zestawów to głównie plate, w tym modyfikowane, trochę łuków i ściętych płytek, elementy przezroczyste (w tym ciekawa szyba samolotu), jak i minifigi. Znajdą się i ciekawsze części jak wyposażenie figurek, w tym plecak i tile z nadrukiem dolarów. Każdy zestaw utrzymany w innej kolorystyce. Pościg za złodziejem to głównie mieszanka białego i niebieskiego z dodatkiem szarych i brązowych części. Hydroplan to biało – szaro – żółta konstrukcja. Wywrotka natomiast, jak to sprzęt budowlany w kolorze żółtym z szarymi i czarnymi dodatkami. Wszystko po złożeniu wygląda jak na zdjęciu poniżej.

Lego polybag 2016 3

Po złożeniu zestawów w każdym przypadku pozostaje kilka dodatkowych elementów, czyli zawsze przydatnej drobnicy. Poniżej w kilku słowach o każdym z zestawów.

Police Watercraft.

Pierwsza pozycja to skazany na sukces pościg policjanta za niezbyt rozgarniętym złodziejem uciekającym tratwą złożoną z dużej skrzyni.

W zestawie dwie figurki, co jest dużym plusem, nawet jeśli to pospolity policjant i złodziej. Podoba mi się fakt wykorzystania ciekawych dodatków w postaci skrzyni, plecaka, dolarów i wiosła oraz zawsze przydatnych slope w dwóch kolorach. Zestaw może stanowić uzupełnienie miejskich pozycji opartych na bazach policyjnych, w tym umiejscowionych nad wodą. Sama motorówka prosta i niczym poza elementami nie zachwyca.

Zestaw może i nie zachwyca w sensie pomysłu na konstrukcje, jednak szczegóły w postaci elementów, dwa minifigi i stosunkowo niska cena podnoszą jego wartość. W moim odczuciu 6/10 punktów jest właściwą oceną.

Prison Island Helicopter.

Druga pozycja, którą jak wspomniałem można spotkać obecnie w punktach z prasą za niewielkie pieniądze to hydroplan patrolujący więzienie na wyspie. Przyznam, iż nie mam pojęcia czemu dostał nazwę helikoptera, gdyż nie ma z nim nic wspólnego.

Zestaw przedstawia niewielki samolot z szeroką podstawą kabiny, skrzydłami w układzie górnopłata, belką ogonową i niezłą owiewką kabiny. Samolotem kieruje pojedyńczy policjant, a do dyspozycji z wyposażenia ma radiostację oraz kajdanki. Kieruje jest najlepszym określeniem, gdyż zamiast drążka, czy wolantu zastosowano kierownicę..kiedy Lego się tego oduczy..? Przestrzeni w kabinie wystarczająco by dobrze rozglądać się za ewentualnymi zbiegami. Maszyna lata dzięki dwóm małym silnikom i małym śmigłom.

Przyznam, iż podoba mi się wykończenie samolotu, zastosowanie różnych slope, co nadaje mu opływowych kształtów. Nie ma tu kanciastości, czy nieproporcjonalności znanej z wielu niewielkich samolotów i helikopterów wydawanych jako polybagi. Niewątpliwie uroku całości nadaje dobrze dobrana owiewa, a i sposób jej otwierania także urealnia maszynę. Pilotem w zestawie jest policjant z pospolitym torsem i takową też główką. Pod tym względem szału nie ma. Jednak jak ktoś zbiera armię policyjnych minifigów to może liczyć na jej wzmocnienie.

Zestaw moim zdaniem to ciekawa propozycja. Przyznam, iż z początku byłem sceptycznie do niego nastawiony, jednak po złożeniu i bliższym zapoznaniu zyskał w moich oczach. Nie uniknięto błędów, jak np. kierownica, czy skala trochę poniżej normalnej, ale w tym względzie trzeba pamiętać iż to polybag. I do tego możliwość nabycia obecnie za 9.99 zł wskazuje, iż właściwa ocena dla 30346 to 8/10 punktów. Od siebie osobiście szczerze polecam zakup.

Mini Dumper.

Ostatni z zestawów, jak sama nazwa wskazuje to mini wywrotka.

Wywrotka jest kolejnym zestawem prezentującym temat budowlany w ramach city. Kolejnym utrzymanym w tej samej wielkości. Jest spójny z takimi wcześniejszymi polybagowymi konstrukcjami city, jak 3022930151, czy 5627. W tym przypadku mamy do czynienia z wywrotką kiprowaną do przodu, z dodatkowymi zaczepami na łopatę oraz miotłę. W zestawie dodatkowo trochę ziemi w postaci brązowych kropek, młot pneumatyczny oraz barierka z oświetleniem do oznaczenia miejsca budowy. Przyznam, iż ilość wyposażenia i dodatków to duży plus zestawu. Pojazdem kieruje minifig, który jednak powszechnie występuje w innych miejskich zestawach. Choć w tej konfiguracji torsu, nóg, główki i czapki, dostępny tylko w tym zestawie.

Elementem kolorystycznie odstającym jest sama wywrotka, gdyż projektanci postanowili dodać ten element w kolorze szarym, co znacząco odstaje od kolorystyki maszyn budowlanych. Kiprowana jest do przodu, jak wspomniałem, a po jej podniesieniu widać prosty mechanizm wzbogacony wizualnie dwoma grillami w kolorze czarnym. Ciekawym dodatkiem jest też rura wydechowa umieszczona z prawej strony. Do jej zrobienia wykorzystano..pistolet w kolorze srebrnym matowym. Ogólnie konstrukcja całości prosta ale funkcjonalna.

Zestaw spełnia swoją rolę promocyjnej pozycji, a do tego jest bogaty w wyposażenie i bawialny z racji na kiprowanie wywrotki. Myślę, że ocena 7/10 punktów będzie w tym przypadku właściwą.

W dalszej kolejności polybagów zestawy z serii creator, chima, hobbit, nexo, czy star wars.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – edycja 2016. City

  1. Ten ostatni polybag coś mi przypominał i w końcu znalazłem na set o tej samej nazwie, ale z 1989. Wtedy to był normalny set w pudełku, dziś nawet jak na polybag malutki…
    http://brickset.com/sets/6507-1/Mini-Dumper

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s