500 !

Kiedy powróciłem po latach do pasji Lego, dość szybko zorientowałem się czego tak naprawdę chcę w związku z klockami. Poza śledzeniem tego, co na bieżąco TLG posiada w swojej ofercie, postanowiłem kolekcjonować klocki z okresu, który wywarł na mnie taki wpływ, czyli z okresu dzieciństwa lat 80-tych i 90-tych. I tak ziarnko do ziarnka, aż urosła okrągła sumka zestawów z lat 1978 – 1999, czyli z okresu, który uważam za klasykę. Z małą dumą chciałbym zakomunikować, iż właśnie moja kolekcja klasyki osiągnęła………………… 500 zestawów!

500 classic sets tbzz

Moje zbiory wzbogacane nowymi pozycjami możecie oglądać w kolejnych wpisach na LS. To dzięki stronie mogę się podzielić tym, co sądzę o klockach Lego, ich zawartości, tym czym są i co dają zarówno dorosłym, jak i młodym fanom TLG.

W skład kolekcji wchodzą zestawy z instrukcjami (kilka procent ich nie posiada), pudełkami (tak ponad 1/5), niektóre w stanie MISB (nieliczne). W kolekcji głównie zestawy serii town, space, castle, pirates, trains, technic, basic, boats oraz kilka pomniejszych. Na chwilę obecną niestety nie posiadam fotki całości zbiorów, lecz planuję jej wykonanie w przyszłym roku. Może dobiję do sześciu setek.. ;) Póki co, to jak wyglądał zbiór przy lekko ponad trzech setkach możecie zobaczyć w zakładce kolekcja.

Z tego miejsca dziękuję także tym, którzy walnie przyczynili się do powiększenia moich zbiorów. Łukasz i Maciek. Dzięki!

Cóż. Do zobacze(przeczyta)nia w następnych wpisach o kolejnych zestawach w moich zbiorach oraz w regularnie pojawiających się recenzjach. Obiecuję, że nie zabraknie także odniesień do współczesnego Lego, szczególnie w formie małych polybagów.

Dzięki! :)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „500 !

  1. maksb pisze:

    Gratuluję! i SZACUN!

  2. Andrzej z Bydgoszczy pisze:

    Coś pięknego, gratuluję i życzę następnych 500. To wszystko klasyka czy razem z nowszymi polybagami?

  3. tbzz2013 pisze:

    Dzięki :) To tylko klasyka. 78-99.

  4. DaveM pisze:

    Gratulację, ja sam z okresu 1980-1996, posiadam 140 zestawów, więc Twoja liczba robi naprawdę wrażenie. Tak sobie myślę, że jakby nie było to niezła inwestycja na przyszłość, chyba ;)

  5. wesyr pisze:

    Normalnie szakunec! :)

  6. nori pisze:

    Gratulacje! Miejsca jeszcze nie zabrakło?

    • tbzz2013 pisze:

      Dzięki! He..nie zabrakło, ale musiałem pudeł dokupić. I poupychać. O dziwo się udało. Ale w nowym miejscu będę miał multum przestrzeni na zestawy. A jeszcze wiele, wiele do zdobycia..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s