Lego w terenie

Każdy kto posiada hobby, jest jemu bardziej lub mniej oddany i chce je rozwijać, prędzej czy później dochodzi do etapu, że chce gdzieś zaprezentować to co daje mu tyle radości i satysfakcji. Zrzeszamy się na wszelkiego rodzaju forach, jesteśmy członkami wszelkich grup tematycznych i nie ważne czy to dorośli fani Lego, modelarze, fani motoryzacji, kosmosu, czy lalek Barbie. Chcąc w jakiś sposób zaistnieć, lub też utrwalić to czym się zajmujemy, najczęściej fotografujemy obiekty naszych zainteresowań. Czasem są to zdjęcia statyczne, czasem filmy poklatkowe, czasem małe scenerie tworzone w celu ekspozycji podmiotu opisu, a czasem do podkreślenia obiektu używamy chociażby otoczenia. I tak oto do zainscenizowanych zdjęć używamy tego co mamy pod ręką. Jak fan Lego widzę często zdjęcia minifigów  w miejscach pracy, w miejscach publicznych, znanych, czy też na tle przyrody. Tak samo wygląda to w przypadku chociażby modelarzy, a coś o tym wiem, bo sam przez wiele lat tym się parałem.

Piszę o tym wszystkim, bo sam pracując nad klockami, czy to tu na LS, czy opisując coś na znanych nam rodzimym fanom Lego stronach, robię masę zdjęć. Raz lepszych, raz gorszych. Nie mam natomiast okazji praktycznie na przeniesienie tego czym się zajmuję w tzw. teren. Umieścić zestaw w lesie, czy też na asfaltowej ścieżce i zainicjować prace remontowe. Czemu nie? :) Myślę, że na wszystko przyjdzie czas, a póki co zachwycam się pracą innych miłośników, czy to klocków Lego, czy fotografii samej w sobie.

I dzisiaj właśnie chciałem Wam zaprezentować kilka zdjęć kogoś, kogo drugim ja jest fotografia, a tak się składa, że i po części klocki Lego. Z przyjemnością więc prezentuję Wam zdjęcia kolegi Norberta Grzybowskiego i zapraszam do przyjrzenia się temu, jak Lego nabiera innego wymiaru w zestawieniu z przyrodą.

Przyznam, że jak dla mnie, to coś pięknego. Lego w innym wymiarze. Zestawy i minifigi nabierają innego znaczenia, gdy z takim powodzeniem uda się je umieścić gdzieś w pięknej i dopasowanej scenerii. Przyznam, iż widziałem kilka podobnych podejść do klocków Lego, chociażby w wykonaniu niezłomnego Sariela, który swoje dzieła czasem prezentuje z wykorzystaniem środowiska naturalnego. Ale to zdjęcia kolegi Norberta Grzybowskiego chyba najbardziej do mnie przemawiają, z tych które widziałem do tej pory. Cóż. pozostaje ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. ;)
Od siebie gratuluję autorowi i zapraszam na jego stronę.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Lego w terenie

  1. wesyr pisze:

    Bardzo fajny wpis. I zdjęcia też ładne. Polecam instagrama. Tam takich maniaków jest od groma i robią kawał naprawdę świetnej roboty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s