Recenzja Lego 1966 Car Repair Shop – Spider44

Ponownie mam możliwość goszczenia kolegi Spidera44 na mojej stronie z kolejną recenzją świetnego i unikatowego zestawu, tj. Lego 1966. Swego czasu opisałem w kilku słowach prezentowany zestaw, o czym możecie poczytać tutaj. Ale w tej chwili zapraszam na rzeczową i trafną recenzję 1966.

Recenzja 1966 Car Repair Shop

Tym razem odskocznia od klimatów pirackich na rzecz bardziej przyziemnych miejskich zestawów. Dziś ich przedstawicielem w niniejszej recenzji zostaje zestaw 1966 Car Repair Shop.

Zestaw ten był sprzedawany w normalnej dystrybucji tylko na terenie Niemiec, dodatkowo był sprzedawany w Holandii jako zestaw promocyjny w jednej z sieci tamtejszych sklepów.

Dane techniczne

Seria: Classic Town/Traffic
Rok premiery: 1985
Waga klocków (bez pudełka): bd
Waga zestawu (brutto): 600 gramów
Liczba elementów: 289 (Bricklink),
Liczba figurek: 2
Spis części: http://www.bricklink.com/…nv.asp?S=1966-1
Cena: Bricklink: 206 – 4908(MISB) PLN, Ebay: 200-500 PLN

Pudełko i instrukcja

Jest to kompletny zestaw z pudełkiem w wersji żółtej (klasyczny Legoland). Stan pudełka jest bardzo dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance jak to wtedy bywało wersje alternatywne – tym razem prawie wszystkie udało mi się odtworzyć i znajdują się w recenzji.

Instrukcja w formie książki A4, jak zwykle tylko model główny jest w niej zawarty.

Elementy ciekawe i unikatowe

W prawie 300-elementowym zestawie wartych uwagi są cztery elementy w tym jeden z naklejką.

Zestaw

W skład zestawu wchodzi niebieski budynek z warsztatem i kanałem do naprawy samochodów oraz sklepem z częściami. Żółto-czarna ciężarówka z naczepą do transportu pojazdów. Trzy identyczne autka wyścigowe, różniące się od siebie tylko kolorami (i ogólnie niestety dość ubogie). A także obsługa warsztatu w liczbie dwóch pracujących mechaników. Model główny jest kolejnym zestawem wpisującym się w miasto lat 80/90 i doskonale uzupełnia się z resztą budynków i pojazdów z tego okresu.

Modele alternatywne
Zestawy alternatywne podzieliłem na dwie części. Pierwsza to dwa zestawy budynkowe. Druga natomiast to pojazdy ciężarowe, również w liczbie dwóch.

Alternatywne I/II

Pierwszy budynek przedstawia coś podobnego do budki na naszych polskich autostradach, tylko tutaj budynek jest większy natomiast bramki są wjazdowo -wyjazdowe, przypomina to wjazd na płatny parking. Całość robi raczej średnie wrażenie.

Drugi budynek prezentuje stację benzynową lub stację pomocy drogowej. Jest nawet auto pomocy drogowej. Tylko w samym budynku tak jakoś pusto. W każdym bądź razie ta wariacja jest przyjemna.

Alternatywny III/IV


Modele z tej grupy to pojazdy ciężarowe z długimi naczepami. Dzięki temu że przy tworzeniu zdjęć posiadałem dwa zestawy 1966 mogłem zrobić porównanie obu ciężarówek na wspólnych zdjęciach. Obie ciężarówki są bardzo dobre ale mnie osobiście przypadła do gustu ciężarówka wioząca szyby ale z naczepą do przewozu belek.

Podsumowanie

Zestaw 1966 jest klasycznym przedstawicielem Town. Jeśli ktoś tworzy sobie makietę miasta z tamtego okresu to ten zestaw wpisze się w nią idealnie. Mnie ten zestaw urzekł. Jedynym minusem jest brak trzeciego ludzika – żeby móc się ścigać całą drużyną – oraz ubogie autka wyścigowe. Jeśli ktoś trafi ten zestaw (co niestety jest trudne) to niech się nie zastanawia bo naprawdę warto go mieć w swoich zbiorach. Polecam wszystkim, szczególnie fanom klasycznego miasta lat 90.

Za

  • świetny zestaw Classic Town
  • bardzo dobry dobór kolorów
  • dużo dobrych zestawów alternatywnych

Przeciw

  • brak trzeciego ludzika
  • słabe autka wyścigowe

Ocena końcowa 5.5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.

Spider44 (Klockowy Świat)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Recenzje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s