Lego town i wolny czas

Zgodnie z zapowiedzią LS podąża drogą klasyki w kolejnym i kolejnych, kolejnych wpisach. Dzisiaj pora na dwa zestawy osadzone w ciepłych klimatach, w dodatku pełne słońca, zwierząt, luzu i..snobistycznych klimatów. ;) Pozycje pochodzą z lat 1990 – 1996 z serii town, przy czym jedna z tematu paradisa.

6376 Breezeway Café,
6404 Carriage Ride.

Lego town tbzz 90s 1

Jak widać na zdjęciu kolorowo, trochę roślinnie i pachnie okolicą oceanu spokojnego. Moje egzemplarze są w stanie bardzo dobrym, do obu instrukcje, plus pudełko do restauracji.

Zestawy różnej wielkości. Kawiarnię można zaliczyć do klasy dużych, natomiast powóz konny z obsługą do średnich. Przedstawiają odpowiednio dużą dwupoziomową kawiarnię, opartą na płycie 32×16, bogatą w ilość zaprojektowanych i wykonanych punktów, natomiast drugi przedstawia małe stanowisko ze sprzętem do jazdy konnej, stanowiskiem z parasolem oraz powozem konnym. W obu zestawach sporo zwierząt i minifigów. W kawiarni pięć figurek oraz papuga, a w zestawie z powozem dwie figurki oraz koń, źrebak i papuga.

Zamierzonym celem było zestawie właśnie tych pozycji w ramach ostatnio nabytych (choć jeszcze ok. dwudziestu sztuk czeka na przedstawienie), gdyż w pewnych okolicznościach jakiejś ładnej scenki ulokowanej nad oceanem, mogą się wzajemnie uzupełniać. Ale o tym już dalej. Klasycznie kilka słów o każdym z zestawów i po kilka zdjęć.

Breezeway Café.

Pierwsza pozycja pochodząca z okresu nowego otwarcia w zestawach Lego, czyli z roku 1990, idealnie wpisuje się w linię tego co oferowało wówczas TLG.

Lego 6376 1

Kawiarnia jest zestawem, który cieszył się sporą popularnością. Był nowatorski w podejściu, co wynikało z przeniesienia pozycji town z nieokreślonych miejskich zakątków uzupełnianych gdzieniegdzie choinkami i drzewkami owocowymi, na tereny ulokowane nad wodą. Stąd palmy i cała seria zestawów, gdzieś tak do 1998 roku, które znacząco różniły się od tych z lat 80-tych. Nowe otwarcie było udane, ciekawe i ładne. Często projektantom/scenarzystom udawało się to pięknie ująć w katalogach z lat 90-tych.
Jeden z przykładów poniżej. W tle widać także konie z jeźdźcami. ;) To tak apropo połączenia w moim wpisie.

Lego 6376 katalog 1992 2

Zestaw oparty o zieloną płytę 32×16 utrzymany jest w kolorystyce bieli, z dodatkiem czerwonych elementów oraz sporej ilości zieleni. Z zieleni otrzymujemy palmę, pięć roślin płaskich oraz sześć kwiatów. W zestawie sporo przezroczystych elementów, w tym cztery zakrzywione panele w dwóch rozmiarach. Szyby wzbogacono łącznie sześcioma naklejkami, z czego najbardziej znane i rozpoznawalne to napisy „Ristorante” z połączeniu z gronami. Sam budynek i jego przedpole posiada kilka sekcji. Przed nim jest wejście z dwoma słupkami i odgrodzona płotkiem cześć z jednym stolikiem i kawałkiem murku z kolorowym oświetleniem i roślinami. Wewnątrz jest mały hol z doniczką z kwiatami oraz kuchnia, w której urzęduje kucharz. Kuchnia dobrze wyposażona. Natomiast na piętrze jest mały taras z palmą i stolikiem oraz kolejny stolik ulokowany pod dużymi szybami z ww. napisem. Nad stolikiem ponownie roślinność. Górę oparto na ciekawym elemencie, tj. plate 24×6 w kolorze białym.

Lego 6376 3

Lego 6376 4

Lego 6376 2

Ja wiem, że jest to element nie do przeskoczenia, ale jak w innych zestawach tak i tutaj razi mnie zielona podłoga w budynku. Można byłoby to zmienić i dać tam kilka szarych plate, jednak nikt wtedy nie przywiązywał do tego wagi, a i większości „użytkowników” klocków napewno to nie przeszkadzało.

Zestaw jest bogaty w minifigi o czym wspominałem, ale także w wyposażenie. Z tego drugiego otrzymujemy cztery przezroczyste kielichy, patelnię i garnek. Same figurki to również przemyślane podejście. Nie ma tu żadnych powtórzeń. Kurzach, kelner, dwóch dżentelmenów w różnych wdziankach i dama ze złotymi koralami. Świetnie!

Dwa zdjęcia na koniec. Wnętrze widziane od środka i minifigi.

Lego 6376 5

Lego 6376 6

6376 to zestaw, który ładnie wygląda w pojedynkę, jak i w uzupełnieniu z innych pozycjami ukazującymi spędzanie wolnego czasu. Pasują tu więc spokojnie zestawy tematu paradisa, jak i inne ulokowane nad wodą. Pamiętam z dzieciństwa, iż posiadała go kuzynka, no bo właśnie to chyba do żeńskiej części małolatów kierowany był 6376. Nie przeszkadzało mi to oczywiście w budowaniu z niego innych budowli. ;)
Kawiarnia jest pełna szczegółów. Zadbano o elementy dekoracyjne jak płotki w innym kolorze, czy mnóstwo oświetlenie i roślinności. Wszystkiego dużo i z pomysłem. Gdyby tylko coś zrobić z płytą bazową..ech. I to jedyny mankament tego popularnego zestawu.
Ogólnie jest fajnie, świeżo i kolorowo. Ocena 9/10.

Carriage Ride.

Drugi z zestawów będący kolejnym z tematu paradisa, gdzie wszystko kręci się wokół koni, to tak jak kawiarnia, lekka i świeża propozycja do TLG.

Lego 6404 1

6404 to kolejny niewielki zestaw serii oparty na tym samym połączeniu trzech słupków, łuków i roślinek, które to zastosowano w zestawach 6401, czy  6402. Różnicą jest reszta opowieści, jak i zastosowana baza, gdyż tutaj wszystko oparto na jasno-zielone plate. Zestaw przedstawia powóz w kolorze białym, z czarnymi kołami i ciemno-różowymi fotelami oraz stanowisko do odpoczynku i wymiany sprzętu.

Zacznę od powozu. To niezbyt wyszukana konstrukcja, prosta bym powiedział, jednak schludnie wyglądająca, a to dzięki kontrastom zastosowanych kolorów. Przednia oś skrętna. Powóz przewiezie ogólnie dwie osoby plus woźnicę. Zaprzęgnięty do czarnego konia będącego tym większym z 6404.

Lego 6404 4

Drugim, stałym elementem jest wspomniane stanowisko. Nie ma tu jakichś wodotrysków, jednak da się zawiesić oko. Sporo wyposażenia i miejsce do spokojnego delektowania się napojem z różowego kubka. Wokół stanowiska poza fanką jeździectwa z ładnym torsem otrzymujemy małego źrebaka koloru brązowego. To taki mały unikacik, gdyż zwierzak występuje tylko w dwóch zestawach, wliczając ten. Punkt może służyć do zmiany prac przy koniach. Od powozu, po jeździectwo. Można także spokojnie napić się kawki. ;)

Lego 6404 3

Lego 6404 2

Jak wspominałem, zestaw oferuje sporo wyposażenia, gdyż poza figurkami i zwierzakami znajdziecie łącznie pięć sztuk użytków. Na zdjęciach figurki z wyposażeniem oraz źrebak.

Lego 6404 6

Lego 6404 5

6404 nie jest pozycją, która porywa. Nie mniej jednak to poprawny zestaw, idealnie pasujący do serii paradisa, a szczególnie do tych zestawów, których tematem przewodnim są konie. Nie ma w nim minusów, jednak plus nie są zbyt wyrafinowane. Za niezłe figurki i zwierzaki daję 7/10 punktów.

A na koniec mały miraż obu zestawów, czyli powóz podjeżdża pod restaurację i odbiera panią, która właśnie zjadła smaczny obiad. ;)

Lego town tbzz 90s 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s