Lego Basic 715 i 722 MOC

Każdy kto zagląda na Lego’s Soul wie, że można tu znaleźć głównie opisy, recenzje i kolejne zestawy z klasycznego okresu, które zasilają moją kolekcję co jakiś czas. Ale nie samym chlebem człowiek żyje jak to mówią, więc czasem pochylam się na rozsypaną garstką klocków i staram się stworzyć coś swojego. Wiadomo..po to są klocki w końcu. ;)

Cztery niewielkie konstrukcje, które znajdują się poniżej pochodzą z dwóch zestawów serii Basic, tj. 715 i 722, które jakiś czas temu opisywałem na stronie. Szczegółowo 715, w ramach jednej z recenzji, którą znajdziecie tutaj.

A jak wyglądają obie pozycje i jakie konstrukcje oryginalnie można było z nich stworzyć niech przedstawią rzuty obu instrukcji.

               lego 722 6               Lego 715 6

Zestawy pochodzą odpowiednio wg numeracji z lat 1990 i 1980, a co za tym idzie poziom skomplikowania i złożoności elementów różni się zdecydowanie. Oczywiście na korzyść młodszej konstrukcji. Choć trzeba przyznać, że i 715 choć umożliwia tworzenie całkiem udanych i średnio złożonych pojazdów, to nie jest to jakiś skomplikowany technicznie twór.

Ale dosyć wprowadzenia. ;) Poniżej prezentuję cztery MOCe z gotowych zestawów, tj. dwa pojazdy z elementów 715 – traktor z przyczepą oraz pojazd typu roadster stylizowany na lata 70-te. Natomiast 722 posłużył do stworzenia pojazdu lotniskowego oraz małej ciężarówki z lat 30-tych.

715 MOC – Roadster

Lego 715 MOC 6

Lego 715 MOC 7

Lego 715 MOC 3

Lego 715 MOC 4

Lego 715 MOC 2

Lego 715 MOC 1

715 MOC – Traktor z przyczepą.

Lego 715 MOC 12

Lego 715 MOC 13

Lego 715 MOC 8

Lego 715 MOC 9

Lego 715 MOC 10

Lego 715 MOC 11

Dwie różne przeznaczeniem, skalą i kolorystyką konstrukcje. Przyznam, iż tkwiłem w małym błędzie, że większa ilość kolorów ułatwia tworzenie spójnych konstrukcji. Zdecydowanie łatwiejsze jest to przy powiedzmy góra trzech kolorach. Roadster posiada otwierane drzwi, imitację wyposażenia kabiny oraz podnoszoną maskę kryjącą silnik. Natomiast traktor z „atrakcji” posiada skrętną ośkę przednią.

722 MOC – Pojazd lotniskowy

Lego 722 MOC 1

Lego 722 MOC 4

Lego 722 MOC 2

722 MOC – Ciężarówka z lat 30-tych

Lego 722 MOC 5

Lego 722 MOC 7

Lego 722 MOC 6

Lego 722 MOC 8

Kolorystka zestawu pozwala na stworzenie bardziej spójnych konstrukcji w barwie, jednak mniej skomplikowanych. Pojazd lotniskowy z otwieranymi drzwiami oraz skrętną przednią ośką, w ograniczonym zakresie oczywiście. Mała ciężarówka z podnoszoną osłoną silnika.

W kolejnym wpisie dołożę jeszcze po dwie konstrukcje do MOCy z zestawów 715 i 722 oraz dwie z kolejnego Basica, czyli zestawu 720. :)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, MOC i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Lego Basic 715 i 722 MOC

 1. prezeslugpol pisze:

  Zestawy BASIC z „tamtych” lat wyglądają jak Neandertalczycy klocków Lego ;-)

 2. ququz pisze:

  A mi się te zestawy podobają. Nawet, jeśli nie trzymają dzisiejszych standardów (proporcje, kwadratowość itd.), to w latach swojej świetności potrafiły przykuwać oczy niejednego dzieciaka. Poza tym to kawał historii naszej ukochanej firmy, pradziad serii Creator.

  tbzz, fajne te modele, choć najbardziej podoba mi się ten pierwszy – czarny roadster :)

 3. Basic. To jedna z nielicznych serii, na których widok się nie śliniłem do katalogu będąc dzieckiem. Zawsze mi się wydawały za bardzo proste te zestawy. Zastanawiam się, czy obecnie dzieciaki tak samo widzą Creatora? W porównaniu do popularnych Ninjago czy Chimy też są w sumie mało skomplikowane.

  Co do kolorów, hehe, moim zdaniem było łatwiej i przyjemniej z małą ilością :) Teraz jest dużo trudniej uzbierać pełną paletę i jeszcze je jakoś sensownie połączyć. Oczywiście możliwości są dużo większe teraz. Ale to trochę jak z robieniem tych „zjunioryzowanych” i bardzo specyficznych elementów, można się było obejść bez nich i wzmagało to mocniej twórczość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s