(Przed)ostatni tegoroczny wpis o polybagach

Jak każdego roku, gdy w cyklu kilku wpisów przybliżam poszczególne polybagi które udaje się pozyskać, tak i teraz (jak co roku) czas na słowo podsumowania tego co zaprezentowałem. 2015 z mojej strony nie obfitował w woreczkowe pozycje. Nie mniej jednak na LS przedstawiłem łącznie siedemnaście promocyjnych zestawów. Dwa zdjęcia dla zobrazowania materiału. Jedno dedykowane dla zestawów z figurkami wielkości laleczek Freinds oraz drugie dla pozostałych pozycji.

polybag 2015 tbzz 1

lego polybags tbzz 2015 3

W łącznie sześciu wpisach porównywałem zestawy serii freinds, elves, city, creator, Star Wars, Pharaoh’s Quest, Teenage Mutant Ninja Turtles oraz Legends of Chima.

A konkretnie zestawy (wg kolejności powstania) : 30091 Desert Rover, 30241 Mendalorian Figher, 30115 Jungle Boat, 30229 Repair Lift, 30271 Mikey’s Mini Shellraiser, 30310 Arctic Scout, 30256  Ice Bear Mech, 30259 Azari’s Magic Fire, 30272 A-Wing Starfighter, 30274 AT-DP, 30283 Off-Road, 30284 Tractor, 30311 Swamp Police Helicopter, 30313 Garbage Truck, 30314 Go-Kart Racer.

Zaprezentowane i opisane pozycje pochodzą z lat 2011 – 2015. Tak jakoś się złożyło, że kolejny raz nie są to tylko zestawy pochodzące z bieżącego roku. Taka tendencja utrzyma się i w roku przyszłym. ;)

polybag 2015 tbzz 2

Zestawy to łącznie cztery obiekty latające, dziesięć pojazdów lądowych i wodnych oraz dwa punkty stacjonarne. Łącznie pełna gama kolorów i elementów, wzbogacona łącznie o jedenaście figurek różnych serii. Wśród figurek dwie laleczki Freinds, jeden elf, jeden żółw ninja oraz jeden lodowy niedźwiedź. Pozostałe przypadki to miejskie figurki oraz jeden poszukiwacz skarbów.

Oceny, które dla nich zastosowałem wg skali 1-10 dla polybagów kształtowały się różnie. Od pięciu do dziesięciu na dziesięć punktów. Bezkonkurencyjne okazały się takie pozycje jak traktor, AT-DP, czy mała śmieciarka. Dołowały natomiast zestawy takie jak bagienny helikopter czy podnośnik. Wszyscy przyzwyczaili się już chyba, że polybagi potrafią być i świetne i beznadziejne. Ogólnie mega mieszanka różności. Jak to przy polybagach.

polybag 2015 tbzz 4

polybag 2015 tbzz 3

Czy więc prezentowane woreczki trzymają poziom, czy raczej dołują. Całokształtem nie można tego ocenić, a to z uwagi na pochodzenie niektórych zestawów z lat wcześniejszych. Natomiast tegoroczne pozycje w ujęciu sumarycznym to moim zdaniem mocne 8/10 punktów. Pamiętać jednak należy, że nie ma tu wszystkich tegorocznych pozycji.

Dodatkowo, jak to przy polybagach, tak i w przypadku opisanych zestawów po złożeniu wszystkiego pozostawało trochę drobnicy. Jak każdy twórca wie, takie pozostałości szczególnie się przydają w przypadku kropek oraz małych serków. Liczba „zapasów” oczywiście różna i odmienna dla poszczególnych pozycji. Zdjęcie całości rezerwy dla lepszego zobrazowania.

polybag 2015 tbzz 5

Przyznam tutaj, że nie przedstawiłem w tym roku wszystkiego co nabyłem. Na swoją kolej w przyszłości czekają bowiem jeszcze dwa polybagi serii friends oraz jeden z Roszpunką.

Na koniec wrócę jeszcze do tytułu wpisu. Jest to bowiem ostatni wpis traktujący o corocznej edycji prezentowania polybagów. Jednak z przyczyn nagłych i niezależnych ode mnie seria zostanie jeszcze wzbogacona o to, co można otrzymać w ramach tegorocznej promocji na stacjach Shella. Jak informuje i przypomina Nori na swoim 8studs, we właściwym miejscu, jest to już druga promocja na stacjach Shella, dostępna w naszym kraju. Przypomnę tutaj, iż na łamach LS w 2013 prezentowałem zestawy z bolidami ferrari pochodzące z pierwszej serii. W kwestii przypomnienia, dokładnie tutaj.

W każdym razie będzie to ostatni tegoroczny wpis, w którym będziecie mogli poczytać o wyścigówkach z polybagów firmowanych przez Shella. ;)

Wszystkie wpisy z tegorocznym polybagami dostępne w dziale polybag.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „(Przed)ostatni tegoroczny wpis o polybagach

  1. W latach 90-tych w Polsce Shell również oferował „Promocyjne” zestawy Lego, sam posiadam kilka z nich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s