Miejskie polybagi

Po kilku dniach przerwy wracam z przedostatnim tegorocznym wpisem prezentującym zebrane w ostatnim czasie polybagi. Dziś pora na trzy zestawy z miejskiej serii, czyli city. Niewielkie woreczkowe pozycje pochodzą z lat 2014 – 2015, czyli są jak najbardziej aktualne. To co je łączy poza serią to fakt, iż każdy z zestawów zawiera minifiga. Nie ma tu co się dalej rozpisywać we wstępie. Zestawy wg. kolejności:

30229 Repair Lift,
30311 Swamp Police Helicopter,
30314 Go-Kart Racer.

Lego new polybag tbzz 30

Wszystkie pozycje to nówki w klasycznych woreczkowych opakowaniach o wymiarach 19 cm x 17 cm z ładnymi grafikami. Fantazja projektantów nie opuszcza i tym razem, a co za tym idzie możemy dostrzec całkiem niezłe grafiki. W pierwszej pozycji jest to jakaś droga (najsłabsza z nich), potem bagno typowe dla tematu, który prezentuje mały helikopter, a na końcu tor wyścigowy z trybuną w tle. Tylne ścianki to przezroczysty pasek do podglądu zawartości oraz typowe techniczne i marketingowe informacje.

Po delikatnym rozcięciu woreczków oczom naszym ukazuje się po kilkadziesiąt elementów utrzymanych w odmiennej kolorystyce. Elementy to odpowiednio 40, 51 i 45 sztuk. Powyżej średniej. Poza częściami oczywiście małe blistry z instrukcjami.

Lego new polybag tbzz 31

Co do samych części to w zestawach znajdziemy głównie plate, w tym modyfikowane oraz bricki. Ciekawsze elementy wchodzą w skład małej wyścigówki, gdzie znajdziemy takie dziwactwa jak 13608, 11092 będące odpowiednio pistoletem laserowym i dłonią goryla. ;) Ponadto trochę slope i dużych grilli. Kolorystyka odmienna. I tak najstarszy zestaw utrzymano w tonacji żółtego z szarym, białego z granatowym czarnym i szarym oraz typowe barwy dla Octana, czyli biały zielony i czerwony w małym bolidzie. Po złożeniu zestawów otrzymujemy po kilka części zapasowych.

Lego new polybag tbzz 32

Jak wspomniałem wcześniej w każdym z małych zestawów znajdziemy po jednej figurce. Nie ma wśród nich żadnych nadzwyczajnych okazów, nie mniej jednak jedna wyróżnia się bardziej. Mam na myśli kierowcę bolida, który posiada całkiem niezłe wdzianko również w barach Octana. Minifigi w jednym ujęciu z obu stron :

Lego new polybag tbzz 33

Lego new polybag tbzz 34

Klasycznie idąc dalej, w kilku słowach o każdym z zestawów zaczynając od pozycji z 2014 roku.

Repair Lift.

Ten dziwny pojazd na pierwszy rzut oka przypomina karykaturę klasycznego podnośnika do naprawy powiedzmy oświetlenia. Nic bardziej mylnego. Tego typu sprzęt w dokładnie takiej wersji występuje w realu, więc pierwszy mój zarzut, za „krzywe zwierciadło”, którym czasem są polybagi odpada. :)

Lego 30229 2

Zestaw składa się z małego podnośnika z ruchomym ramieniem, na końcu którego umieszczono kosz na jednego robotnika. Jest on drugą częścią zestawu. Fachman w typowym obecnie pomarańczowym wdzianku z jakimś miernikiem w jednej ręce i kluczem w drugiej.

Pojazd posiada nietypową linię z wyraźnym dociążeniem tylnej części. W pojeździe same minimalistyczne części, choć nie zabrakło drobnego oświetlenia. Pojazd na kołach średniego rozmiaru, z również żółtymi felgami. Ot sprzęt do prac w terenie.

Lego 30229 3

Lego 30229 4

Przyznam, że gdyby zastosować w nim panel z jakimś nadrukiem sterowania i małą antenkę to od samego początku wiadomo by było o co tu chodzi. A tak na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że to lipna konstrukcja. Ogólnie zestaw nie porywa. Jest jednak bardzo popularną konstrukcją i tylko w Polsce dodawany był kilkukrotnie do magazynów dla dzieci. Moja ocena całości to 5/10 punktów w skali polybagów.

Swamp Police Helicopter.

Ten mały helikopter będący już entym wcieleniem polybagowych śmiglaków, jest zestawem promującym tegoroczna serię w ramach city, tj. bagiennych policjantów zwanych Swamp Police.

Lego 30311 2

Mała maszyna przedstawia niewielki helikopter z jednym miejscem dla pilota i wyraźnymi dużymi pływakami. Stanowi to bezpośrednie nawiązanie do zestawu 60068, gdzie znajdziemy bogatszy i realniejszy model małego helikoptera z pływakami. Jak model z ww. bagiennej kryjówki bandytów wygląda całkiem dobrze, to przedmiot tej części wpisu jest typową karykaturką. Irytują mnie trochę tego typu konstrukcje. Nie ma tu nic z realności maszyny. Nie podoba mi się w nim w zasadzi nic. I nie ważne że znajdziemy tu sporo okrągłych plate i technicznych okrągłych bricków – wszystko w kolorze żółtym, lub kilka części w kolorze granatowym (jedna z moich ulubionych barw od Lego). Helikopter nie daje rady. Jest zbyt zbity, zbyt krótki i nie trzyma prawie żadnego z wymiarów.

Lego 30311 4

Lego 30311 3

Lego 30311 5

No może dosyć tej krytyki. Przyznam, że belka ogonowa w swojej długości trzyma poziom, a w maszynie dodano dwa drążki sterownicze i dwa szperacze w przedniej części. Ocenę podwyższa ładna figurka (choć pospolita) policjanta oraz fakt, iż cała seria bagiennych policjantów jest całkiem całkiem. Moja ocena to 5/10 punktów w wiadomej skali.

Go-Kart Racer.

Ostatnia z konstrukcji, zarazem najlepsza ze wszystkich to niewielki bolid typu go-kart o dosyć nietypowej budowie, uzupełniony niezłą figurką i znakiem świetlnym odmierzającym czas do startu.

Lego 30314 4

Dlaczego nietypowy? Otóż bolidów tego typu było już kilka w zestawach Lego. Jednak żaden (mam na myśli tylko go-kardy) nie wygląda tak dobrze i nie ma tak rozbudowanego i dopracowanego silnika. Model osiągnięto dzięki zastosowaniu ww. elementów na co dzień występujących w zgoła innych zestawach.

Ładny kształt maszynie dodaje także tylny spoiler, oparcie kierowcy,  czy boczne ranty oraz slope zastosowane jako opływowy przód. Do tego wszystkiego dodano zgrabny sygnalizator i ładnego kierowcę. :) Mmm bardzo ładny zestawik. Kilka zdjęć polybaga.

Lego 30314 3

Lego 30314 5

Lego 30314 2

Jak widać z każdej strony przedstawia się zacnie. I jeszcze zdjęcie samego bolidu.

Lego 30314 6

Co tu mogę więcej napisać. Bardzo udany zestaw jak na polybaga. A to nie zawsze się udaje projektantom. Raczej rzadziej niż częściej. Cieszy więc oko fakt udanego projektu, dobrego doboru kolorystyki i figurki. Dla mnie go-kard Octana to 10/10 punktów w skali polybagów.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Miejskie polybagi

  1. spoogie pisze:

    Fachman nie ma miernika tylko zdalny panel sterowniczy do zwyżki ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s