Lego Pirates raz jeszcze

Oderwijmy się dziś trochę od miejskich klimatów, nawet tych unikatowych i przejdźmy do bardziej fantazyjnych scenerii Lego. Przed nami trochę białych czaszek na czarnym tle, w zachodzącym wśród palm słońcu.. Raz jeszcze o piratach. ;)

W tym wpisie przedstawię trzy niewielkie zestawy Lego z serii pirates, z lat 80-tych i 90-tych, tj. 1989 – 1992. Dwa spośród nich bardzo dobrze znane i rozpoznawalne, jeden to promocyjna pozycja, a co za tym idzie zdecydowanie mniej rozpowszechniona. Wg. kolejności.

6251 Pirate Mini Figures,
1696 Pirate Lookout,
6258 Smuggler’s Shanty.

Lego new pirates tbzz 232

Jak widać na załączonym obrazku mieszanka piratów i żołnierzy w łącznej ilości dziewięciu sztuk, w tym jedna piratka ;) oraz rekin i papuga na dostawkę. Moje egzemplarze są w bardzo dobrym stanie. Do dwóch instrukcje – promocyjny plus „domek” przemytników, a do zestawu uzupełniającego z minifigami tylko pudełko. Zestaw ów, jak to mają do siebie tego typu pozycje, nie posiadał instrukcji.

I tak pierwszy zestaw przedstawia wesołą gromadkę minifigów z wyposażeniem. Kolejny zestaw to kawałek plaży z piratem i pustą beczką, a ostatnia pozycja to imperialny oficer na łodzi goniony przez rekina, tuż obok rudery dwóch piratów. Trudno tu wskazywać zbieżną kolorystykę bo cała seria to chyba wszystkie kolory jakie wtedy były dostępne. Jako część wspólną wskażę oba elementy z „piaszczystym podłożem”. Jak to u piratów. Woda, palmy i plaża. Każdy z zestawów w krótkiej charakterystyce.

Pirate Mini Figures.

lego 6251 1

Pierwszy i najstarszy zestaw to uzupełniacz, znany z innych serii. Nie mogło więc go zabraknąć także w serii pirackiej. 6251 przedstawia mieszankę pięciu figurek, z pośród których wyróżnić można oficera i liniowego żołnierza imperialistów oraz trzech piratów w postaci rudobrodego kapitana, „piratki” oraz szeregowego wąsatego pirata. Do całości, w ramach wyposażenia dodano skrzynię z ośmioma monetami oraz papugę.

Jak już wspomniałem zestaw nie posiada instrukcji. W przeciwieństwie do starszych podobnych pozycji z innych serii, na tylnej ściance nie znajdziemy porozkładanych na elementy figurek i wyposażenia, a scenki z wykorzystaniem minifigów.

lego 6251 3

No to bliższe spojrzenie na minifigi. Przyznam, że wszystkie wyglądają bardzo dobrze. Nawet najbardziej pospolity pirat pasuje do tego zestawu. A co dopiero rudobrody, piratka, czy oficer. A jak wyglądają wszystkie razem? Otóż tak.

lego 6251 2

Wszystkie dopracowane i zadbane. Włącznie z tym, że u piratki podkreślono talię i czerwone usta. ;) A jak figurki to i wyposażenie do nich. Z takowego poza skrzynią z monetami i papugą na jedynej dłoni pirata, w zestawie otrzymujemy trzy naramienniki w rożnych kolorach, brązowy plecak, muszkiet, pistolet i trzy szable. Dokładnie po sztuce na głowę. Oczywiście do całości jedna część zapasowa (nie ma jej na zdjęciu) w postaci dodatkowej szabli.

lego 6251 4

lego 6251 5

Tego typu uzupełniających zestawów rodem z pirackich klimatów w całej serii jest sześć wliczając komiks z minifigami. Mowa o zestawach – oczywiście ww. oraz 6255, 6252, 6204, 852747 i 850839. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam zestawy minifigów. Nie inaczej jest i tym razem. Świetne figurki z dwóch stron, trochę wyposażenia i w efekcie finalnym spokojnie mogą służyć jako wzbogacenie pirackich scenek.
W mojej skali to zestaw z oceną 10/10. Nie mogło być inaczej. :)

Pirate Lookout.

Najmniejszy z zestawów to naprawdę minimalistyczne spojrzenie na skrawek lądu, jaki może znaleźć rozbitek jakiegoś szkunera, ścigacza, czy innej pirackiej jednostki.

lego 1696 2

Ten malutki zestaw przedstawia kawałek lądu z piaskiem jako podłoże, imitowanym dwoma żółtymi płytkami 4 x 6 oraz coś co przypomina fragmenty zabudowań porośniętych roślinnością, z zatkniętym w tym wszystkim masztem z piracką flagą. Całość uzupełnia pusta beczka oraz główny bohater w postaci pirata z przepaską na oku. Z wyposażenia zestaw oferuje szablę i pistolet. W zasadzie nie ma się tu czego czepiać. Typowa niewielka konstrukcja, jeden pirat, trochę wyposażenia. Nie można źle ocenić tej promocyjnej pozycji, ale fajerwerków też nie ma. Mimo wszystko to zestaw z oceną 7/10 punktów.

Smuggler’s Shanty.

Ta ciekawa konstrukcja to jeden z bardziej lubianych zestawów z początku lat 90-tych. Mały szałas z dwoma piratami oraz żołnierz na łódce umożliwiały sporą ilość zabawy.

lego 6258 1

Cóż więc oferuje ten ciekawy miszmasz? Jak wspomniałem wcześniej głównym elementem jest sklecona z bali i liści konstrukcja stanowiąca prowizoryczne schronienie dla dwóch piratów oraz skrzynia ze skarbem. Drugą stroną medalu jest oficer imperialistów na brązowej łodzi okraszonej flagą z właściwym symbolem. Oficera goni oczywiście obowiązkowy rekin. Zestaw sprawia solidne wrażenie. Można go zastosować przy większej konstrukcji bazującej na piratach – któraś z baz, jak 6270, czy wraz z podobną lecz mniejszą konstrukcją 1873. O innych konfiguracjach później.

Konstrukcja główna to ciekawa konstrukcja. Może to kwestia liści palm skierowanych ku dołowi, czy też przestrzeń wewnątrz. Nie wiem. Mnie się podoba. Same minifigi także mają gdzie się usadowić na tym małym skrawku lądu. Dobrze pomyślane i to wszystko dzięki niewielkiej liczbie elementów.

lego 6258 7

lego 6258 4

Zestaw posiada bardzo ładne i klasyczne figurki. Zarówno piratów, jak i oficera. Wszystko dobrze dobrane. Figurki posiadają odmienne twarze, jednak co trochę razi obaj piraci mają przepaski na oczach.
Sam w sobie jest także dawcą sporej ilości wyposażenia. Oferuje skrzynię z czterema monetami, kielich, dwie flagi dwóch frakcji, łódkę, dwa wiosła, muszkiet, pistolet, dwie szable oraz żółty naramiennik i rekina. Z elementów dodatkowych bonusową szablę i naramiennik.

lego 6258 3

lego 6258 5

Zestaw dzięki swojej konstrukcji, elementom, figurkom, dwóm frakcjom i sporej ilości wyposażenia posiada sporą bawialność i umożliwia wiele konfiguracji. Czy to piraci opanują szałas, czy oficer, zawsze ktoś może kogoś atakować, by wyrwać trochę złota ze skrzyni. Dzięki temu że pasował do innych konstrukcji, a i jego samego można było wzbogacić chociażby samymi promocyjnymi niewielkimi konstrukcjami (a co za tym idzie i dodatkowymi piratami) jak 1871 z działem, czy 1889 z palmą, lub też ww. opisanym 1696, stawał się naprawdę udaną i perspektywiczną konstrukcją.

lego 6258 6

Wiem że będę się powtarzał, ale 6258 to dla mnie ponownie konstrukcja na pełne 10/10. Rudera szmuglerów to bardzo udany i wielofunkcyjny zestaw. :)

Tym oto stwierdzeniem kończę ów wpis. W dalszej części polybagi i recenzja.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Pirates i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s