Star Wars Polybag

Klasyka klasyką, ale dziś będzie trochę o współczesnych zestawach. Forma ich znana oczywiście bywalcom tej strony, tj. polybagi. W krótkim wpisie przedstawię trzy współczesne polybagi z serii Star Wars.  Dwa z nich to tegoroczne pozycje, jeden sprzed dwóch lat. Wg. kolejności:

30241 Mandalorian Fighter,
30272 A-Wing Starfighter,
30274 AT-DP.

lego star wars tbzz polybag

Zestawy to klasyczne foliowe opakowania o wymiarach 17 x 17 cm i 17 x 19 cm, zadrukowane na pierwszej stronie bardzo dobrymi grafikami. Tył klasyczny, z mnóstwem technicznych informacji w kilku językach i przezroczystym paskiem do podejrzenia zawartości. Grafiki główne okraszone jak to zwykle postacią z danej serii. I tak przy zestawie Mandalorian jest to Yoda , a przy zestawach Imeprium i Rebeliantów jest to klasyczny Stormtrooper. Przedstawiają odpowiednio myśliwiec Mandalorian,  myśliwiec A-Wing Rebelii i kroczącego AT-DP Imperium.

W skład woreczków wchodzą niewielkie instrukcje oraz garść klocków. W jednym przypadku drobne elementy dodatkowo zafoliowane. Elementy to odpowiednio 49, 59 i 65 sztuk. Jak na polybagi to spore ilości. Przekłada się to oczywiście na szczegółowość tych pojazdów w ich mini wersjach.

lego star wars tbzz polybag 2

Kolorystyka odmienna dla poszczególnych zestawów. W najstarszym mamy więc odpowiednik przynależności, czyli połączenie białego z granatowym. W myśliwcu Rebelii jest to połączenie białego z bordowym, a w kroczącym AT-DP to dwa odcienie szarego.

Wśród części znajdziemy kilka ciekawszych elementów, jak chociażby sporą ilość różnego rodzaju slope, serków, tile bracketów, czy modyfikowane plate w różnych konfiguracjach. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Projektanci nie szczędzili przydatnych części.

Po złożeniu zestawów pozostaje oczywiście po kilka sztuk zapasów.

lego star wars tbzz polybag 3

Poszczególne zestawy w krótkiej charakterystyce.

Mandalorian Fighter.

Charakterystyczny myśliwiec o zmiennej osi położenia kadłuba względem skrzydeł, to mniejsza wersja zestawu 9525 z 2012 roku.

lego 30241 3

Pojazd zmieniał swoje położenie podczas lotu. Różnica ta widoczna jest przy zestawieniu dwóch powyższych zdjęć ze sobą. W tej niewielkiej konstrukcji twórcy oddali istotę działania tego myśliwca, za co plus. Spora ilość tile i serków wzbogaca kształt maszyny, zbliżając ją w jakimś procencie do oryginału. W skład pojazdu wchodzi centralnie umieszczona kabina i dwa duże skrzydła o stopniowanym kształcie. W tylnej ich sferze umieszczono silniki maszyny.

lego 30241 2

Pojazd ładny, choć niepraktyczny trochę gdy próbuje się postawić maszynę w pozycji do lotu. Ogólnie oceniam go na 7/10 punktów w skali polybagów.

A-Wing Starfighter.

Kolejny myśliwiec także jest mniejsza kopią większego zestawu, w tym przypadku 75003 z 2013 roku.

lego 30272 2

Zestaw przedstawia klasyczny myśliwiec A i muszę przyznać, że oddaje go w całkiem dobry sposób. Zachowano w nim klasyczna linię z masywnym kadłubem i krótkimi skrzydłami do niego przyległymi na całej długości. Skrzydła zakończone działkami. W oryginale były tu jeszcze pociski. Nad wszystkim górują dwa krótkie stateczniki pionowe. Centralnie umieszczono pojedyńczą kabinę. Tył maszyny to dwa sporej wielkości silniki.

lego 30272 3

lego 30272 4

Moim zdaniem pojazd dobrze odzwierciedla oryginał. Zachował jego spójność, jedną bryłę i całą masę jaką ze sobą niesie. Niewielka konstrukcja (oryginał) a potrafi dać łupnia. Dla mnie ten polybag to 8/10 punktów w wiadomej skali.

30274 AT-DP.

Ostatni z zestawów przedstawiający nie pierwszą już maszynę kroczącą w serii Gwiezdnych Wojen od Lego, także jest odpowiednikiem większej pozycji. W tym przypadku chodzi o zestaw 75083 z tego roku.

lego 30274 2

W tym zestawieniu AT-DP staje na czele i jak dla mnie jest najlepszą z trzech pozycji. Przedstawia sporą maszynę kroczącą z obsługą, która oczywiście nie mogła znaleźć się w tej małej jej wersji. Dzięki sporej ilości elementów dobrze oddano oryginał, choć może się wydawać, że to takie trochę połączenie AT-DP i AT-ST – takie mam wrażenie. Dotyczy to samej kabiny i mocowania nóg. Mimo wszystko, gdy do tego dodać ruchome działko i to, że nogi są ruchome, to jako efekt otrzymujemy całkiem bawialną konstrukcję.

lego 30274 3

lego 30274 4

Nie ma zmiłuj. AT-DP zdecydowanie prowadzi w tym zestawieniu. Daje możliwość zabawy i różnych konfiguracji jego położenia. To jedna z tych konstrukcji, które można postawić na półkę. Tak czasem zdarza się i w przypadku polybagów, że mogą spokojnie reprezentować swoją serię. Dla mnie zestaw w skali „woreczkowej” to 10/10 punktów.

Przyznam, że w tym roku Lego postarało się z polybagami, jak i całą serią Star Wars, która w zasadzie od początku istnienia trzyma poziom. Zawsze znajdzie się tu piękne odwzorowanie pojazdów i maszyn z serii filmowej i rysunkowej. Jestem pod wrażeniem stałego poziomu Star Wars od TLG. Gdyby jeszcze ceny były ciut niższe.. ;)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Star Wars Polybag

  1. farnheim pisze:

    The A-Wing looks cool.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s