Kosmiczne town i space

Kolejnym wpisem rozwleczonym w czasie i krótkim w swojej formie, przedstawiam trzy niewielkie zestawy z klasycznego okresu zahaczające o kosmiczne tematy. Zarówno w dedykowanym temacie space, jak i serii space port w ramach town. Wg kolejności:

6705 Space Explorers,
1181 Space Port Spacecraft,
6457 Astronaut Figure.

lego new tbzz cosmos 1

Nie da się wiele napisać o tych trzech pozycjach. Głównie to same minifigi, wszystkie w kosmicznej konfiguracji. Tej bardziej realnej i tej mocniej fikcyjnej. Zestawy w bardzo dobrym stanie. Instrukcje do dwóch młodszych, z serii kosmicznego portu, a do zestawu minifigurek tylko pudełko. W zestawach uzupełniających tego typu instrukcje nie występowały. Pozycje z 1999 roku to typowe promocyjne zestawy. Mieszanka minifigów to esencja kosmicznych tematów, jakie w połowie lat 90-tych występowały w ramach serii space.

Space Explorers.

lego 6705 1

Klasycznie już, jak przedstawiam tego typu zestaw staram się pokazać pudełko w jakim TLG umieściło kolejną wesołą bandę minifigów. W tym przypadku zestaw oferuje nam pięciu kosmicznych badaczy, w skład których wchodzi trzech przedstawicieli tematu spyrius, w tym jeden robot, jeden serii ice planet 2002 oraz jeden tematu unitron.

Każdy z minifigów posiada indywidualne wyposażenie w postaci różnorakich sprzętów typowych dla swojej serii. Raz są to urządzenia laserowe, raz jakieś panele sterowania. Wszystkie figurki są dopracowane i pełne szczegółów. Moim skromnym zdaniem najciekawszą jest robot z przezroczystym kaskiem.

lego 6705 2

Ciekawym elementem 6705 jest tylna ścianka opakowania, gdzie zamiast typowego rozłożenia figurek na części pierwsze, projektanci zaprezentowali coś w rodzaju scenek z wykorzystaniem zawartości pudełka.

lego 6705 3

W sumie jedyne co mnie razi, to tło całości, w tym grunt na którym umieszczono bohaterów zestawu. Klasyczne były o wiele ciekawsze mimo większej monotonii. ;) Ogólnie zestaw na mocne 6/10 punktów.

Space Port Spacecraft.

Drugim zestawem jest typowy promocyjny zapychacz dostępny swego czasu w niektórych krajach.

lego 1181 1

W pozycji tej nie ma nic ciekawego, no może poza samą figurką. Konstrukcja jest wręcz trywialną karykaturą jakiegoś niewielkiego statku kosmicznego. Kilka białych slope, czarna podstawa i dwa ognie. Słabo. Ocena to 3/10. I to tylko ze względu na niezłą figurkę z nadrukiem promu kosmicznego oraz złotą przyłbice w kasku.

Astronaut Figure.

Ostatnią częścią wpisu jest figurka astronauty zaopatrzona w specjalny kombinezon do latania w przestrzeni kosmicznej.

lego 6457 2

Dosyć prosta konstrukcja jetpacka została umieszczona na plecach figurki dzięki skafandrowi. W zestawie dwa złote elementy w postaci owiewki i jednego grilla. Zestaw nieco ciekawszy niż poprzednik i pasujący do serii space port. Ocena to 4/10.

W dalszych wpisach sporo różności. Zarówno klasycznych, jak i polybagów.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s