Pierwsze tegoroczne polybagi – friends i elves

Tak tak. ;) Wracając po kilkudniowej przerwie spowodowanej obowiązkami, tymi domowymi i służbowymi, wracam z pierwszym w tym roku wpisem traktującym konkretniej o kilku polybagach. Woreczkowych zestawach, które w ramach cyklicznych opowieści o tym co jest w środku, nie gościły jeszcze w tym roku na LS. Owszem, dwukrotnie przedstawiałem nowości w zakresie polybagów na 2015 rok i wierzcie mi lub nie, ale pewną część z nich już posiadam. Z pewnością znajdą swoje miejsce na mojej stronie.

Na dobry początek trzy zestawy przeznaczone głównie dla żeńskiej części fanów klocków Lego. Oczywiście mam na myśli zestawy serii friends i elves, odpowiednio z 2013, 2014 i 2015 roku.

30107 Birthday Party,
30115 Jungle Boat,
30259 Azari’s Magic Fire.

lego polybags tbzz 2015 1

Projektanci nie żałowali folii, bo te kilka garści klocków umieszczono w sporych opakowaniach o rozmiarach 17×17 i 17×19 cm (w dwóch młodszych zestawach). Zestawy o klasycznej grafice na przodzie. W przypadku friends to ujęcie zestawu oraz ustawione w szeregu postacie bohaterek serii z danego roku. Podobnie w przypadku elves. Tutaj jednak wszystko przedstawiono w bardziej fantazyjny sposób.

Wnętrze kryje małe rozkładane instrukcje oraz po garstce klocków, w tym figurek umieszczonych w oddzielnych woreczkach. Elementy to odpowiednio 35, 27 i 23 sztuki.

lego polybags tbzz 2015 2

Kolorystyka zestawów, a co za tym idzie i elementów oczywiście barwna. Bardzo barwna. Dominują barwy pastelowe. Znajdziemy tu w kolejności – odcienie żółtego, limonkowego, różowego i niebieskiego, następnie białego z limonkowym i różowym oraz odcienie brązu, żółci i fioletu. Istny kolorowy świat. ;)

Oczywiście, mimo iż to dziewczęce zestawy nie brak tu ciekawszych elementów, jak anteny, łuki i roślinność w nietypowym kolorze. Do tego jabłko i pomarańczowa radiostacja. Po złożeniu całości pozostaje po kilka mniej lub bardziej przydatnych części.

lego polybags tbzz 2015 3

Nie byłbym sobą, gdybym nie poświęcił kilku słów każdej z tych kolorowych konstrukcji.

Przyjęcie urodzinowe.

Zestaw przedstawia urodzinowe przyjęcie Andrei. Wśród elementów, poza główną bohaterką otrzymujemy mały stolik z przyczepionymi do niego balonami o ciekawej konstrukcji oraz talerzem na którym spoczywa niezły torcik. Całość zestawu uzupełniono prezentem ze słuszną kokardą. Figurka, to także dobre wykonanie. Nie ma się do czego przyczepić. Przyjęcie urodzinowe to popularna i dobrze zaprojektowana konstrukcja. Spokojnie może uzupełnić niejeden zestaw z serii. Dla mnie to 7/10 punktów.

lego 30107 1

lego 30107 2

Motorówka.

Kolejny niewielki woreczkowy zestaw daje nam możliwość przeniesienia się z przygodami w mniej lub bardziej dostępne rejony dżungli, wraz z całą friendsową serią z ubiegłego roku. 30115 już na pierwszy rzut oka może się podobać. Mamy tu do czynienia z niewielką motorówką o prostej konstrukcji napędzaną śmigłem, dostosowaną wielkością do figurki laleczki friends, w tym przypadku Olivi oraz niewielkiej konstrukcji imitującej may skrawek wody, na który wśród roślinek siedzi mała zielona żaba. :) Element, który dodaje kolorytu całości.

Sama motorówka to może i niezbyt wyszukana konstrukcja. Jednak zastosowane detale w postaci pomarańczowego radia i małej żaby oraz Olivia w bojówkach podnoszą oceną na 8/10.

lego 30115 2

lego 30115 1

lego 30115 3

Jak widać figurka świetnie pasuje do zaprojektowanej łódki, a całość sprawia solidne wrażenie. Niezły zestaw.

Magiczny ogień.

Ostatnią z konstrukcji, jest tegoroczny zestaw promocyjny nowej serii w zasobach Lego, mianowicie elves. Elfy to paczka składająca się z dziewięciu zaplanowanych na ten rok zestawów, wliczając 30259. Zestaw przedstawia główną bohaterkę, czyli Azarię wraz z czymś w rodzaju paleniska, gdzie przy blasku, cieple, magi i świetle tego mitycznego ognia można choćby przypiec jabłko. ;) Konstrukcja główna umieszczona na dwóch łukowych płytkach i jak się wydaje oparta o kawałek czegoś na styl drzewa, czy też krzewu.

Sama figurka elficy dostosowana wielkością do laleczek friends, a najbardziej widoczna różnica dotyczy spiczastych uszu. Dodatkowo jako wartość dodaną należy uznać niezłą kieckę, w którą wciśnięto główną postać.

lego 30259 2

lego 30259 1

lego 30259 3

Zestaw mimo iż jakoś specjalnie nie powala, to jest dobrym wstępem do kolejnej pastelowej serii Lego, czyli ww. elves. I to właśnie oraz sama figurka podnoszą ocenę zestawu kształtując ją na poziomie 7/10.

Wszystkie skale ocen dostosowane oczywiście do polybagowych zestawów.

W kolejnych wpisach klasyki oraz dalsze zmagania z woreczkowymi zestawami. A tam Star Wars, friends, creator i city.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s