Kilka kolejnych zestawów

Po kilku ostatnich wpisach z recenzjami i kilkoma innymi kwestiami (oczywiście o klockach Lego) czas na trzy niewielkie pozycje wzbogacające zbiory. Tym razem będzie to mieszanka dwóch zestawów serii town i jednego space. To co je łączy, to okres z którego pochodzą, a mianowicie praktycznie druga połowa lat 90-tych. Wg kolejności powstania :

6889 Recon Robot,
6596 Wave Master,
2536 Diver Jet Ski.

lego new tbzz 345

Wszystkie zestawy po pozycje z okresu, gdy Lego produkowało jeszcze ciekawe zestawy, lub wchodziło w okres tworzenia gorszych konstrukcji. Prezentowane tutaj może nie porywają, ale dobrze oddają lata, z których pochodzą. Moje egzemplarze są w stanie bardzo dobrym i dobrym. Wszystkie z instrukcjami. Pudełek brak. Wszystkie utrzymane w kolorystyce czarno – czerwonej, lub jak kto woli na odwrót. Do tego trzy różne minifigi i trochę wyposażenia. Kilka, dosłownie kilka zdań o każdym z nich.

Recon Robot.

lego 6889 1

Pierwsza konstrukcja to przedstawiciel tematu spyrius w ramach space. Temat, który pojawił się w 1994 roku, tuż po ice planet 2002 przedstawiał kosmicznych szpiegów w ramach kilku zestawów. Całość serii utrzymano w tonacji widocznej na zdjęciu, czyli czarnego i czerwonego z domieszką elementów trans w kolorze dark blue.

6889 to robot sterowany przez minifiga. Robot oparty na trzy osiowej podstawie z sześcioma kołami. W kadłubie dwie przestrzenie ładunkowe i miejsce z którego minifig może dodatkowo sterować maszyną. Górna partia to ruchoma w pełnym zakresie głowa oraz ruchome ramiona.

lego 6889 3

lego 6889 2

Jak widać robot nie małych rozmiarów w stosunku do minifiga, choć nie największy. Większym bratem 6889 jest robot z zestawu 6949, z dwoma minifigami. Pomysł na zestaw dobry, nietypowy, podobnie jak istotniejsze pozycje z tej serii. Nie mniej jednak kolorystyka mnie nie porywa. Dla mnie, mimo ww. plusów i niezłych ramion maszyny to zestaw uzyskuje maksymalnie 5/10 punktów.

Wave Master.

lego 6596 1

Kolejną pozycją jest pochodzący z 1995 roku pojazd terenowy z naczepą przewożącą łódź wyścigową. Od 1990 roku takowych szybko pływających łódek Lego wypuściło kilka. Chociażby 6508, 6679, czy dwie w zestawie 6543. Było czym się ścigać. ;) Pozycja składa się z trzech części. Terenówki, dużej naczepy i łodzi.

Terenówka to pojazd typowy na owe lata. Na pierwszy rzut oka widać, że nie do końca dopracowany. Trochę zbyt szerokie koła sprawiają wrażenie „napuchniętej konstrukcji”. Naczepa natomiast dobrze zaprojektowana i wykonana. Nie zapomniano o rozkładanej podpórce, czy światłach z tył.

lego 6596 2

Trzecim elementem jest sama łódź. Typowa wyścigówka z dwoma silnikami, dużym dziobem i spora płetwą nad wszystkim. Konstrukcję ozdobiono dwoma naklejkami z numerem 315. Całością kieruje jeden minifig z nadrukiem Octana. Na wyposażeniu sprzęt do pływania w postaci kasku i kapoka.

lego 6596 3

Ogólnie zestaw nie jest zły. Dokładnie pasuje do swojego okresu i z tego co pamiętam to dość popularna pozycja. Nawet dzisiaj. Zestaw spokojnie można zastosować we współczesnej serii city. Daję mu ocenę 6/10, szczególnie za dobry pomysł.

Diver Jet Ski.

Ostatnim z prezentowanych jest niewielki zestaw z 1998 roku, wchodzący w skład dziesięciu promocyjnych pozycji Lego, które były wydane przy zakupie produktów Shella.

lego 2536 1

Zestaw przedstawia małą łódź –  ścigacz, z jednym minifigiem płci żeńskiej w akwalungu. Dodatkowo nurek do dyspozycji posiada płetwy i kuszę. Wszystko w kolorze żółtym. Sama łódź z nadrukiem wdzięcznej serii divers, do której zalicza się ów pojazd. Seria jest naprawdę ciekawa, czego nie można powiedzieć do końca o próbie powrotu do tematu w roku bieżącym, czyli o tematyce deep sea explorers. Ale poczekamy, zobaczymy, może się coś zmieni z czasem. Ogólnie ta mała pozycja, to typowy dodatek do sporej w ilości zestawów serii. Moja ocena to 6/10.

W dalszej kolejności kilka moich nowości z zakresu klasycznego town, mało klasycznego castle i niewielkie pozycje technic.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Kilka kolejnych zestawów

  1. Jaskier pisze:

    Miałem te skuter, kuzynki też miały i stąd mam teraz dwa, chociaż mocno zdekompletowane. Te elementy, do których się zaczepia płetwy i podwodny pistolet (tak go nazywałem, to na pewno nie jest kusza :P), to na pewno białe mają być?

    PS Moje choinki doszły. ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s