Kilka leciwych budynków od Lego town

Wczoraj było o kilku nowych-starych pozycjach space, których budowa miała miejsce w okresie Świąt, a dziś dalsza część produkcji z owych dni, czyli trzy zestawy serii town. Zestawy posiadające dwa wspólne mianowniki w postaci wieku (pochodzą z lat 1979 – 1981) i tego, że przedstawiają budynki różnego przeznaczenia. Wg. kolejności :

361 Garage,
6364 Paramedic Unit,
6365 Summer Cottage.

lego new town tbzz 303

Trzy pozycje ze zdjęcia powyżej to w pełni kompletne zestawy ze wszystkimi elementami i wszystkimi naklejkami. Instrukcje do wszystkich, pudełek brak. Stan zestawów dobry, szczególnie biorąc pod uwagę wiek przekraczający trzydzieści lat. Mamy tu trzy odmienne konstrukcje w swoim przeznaczeniu, tj. garaż, domek letni oraz mały punkt medyczny. Łącznie cztery minifigi, trzy budynki, dwa drzewka i jeden samochód. Szerzej o każdym z zestawów poniżej.

Garage.

lego 361 1

O ile mi wiadomo taka konstrukcja, mająca za zadanie bycie tylko pomieszczeniem na auto, nie wystąpiła do dziś w ramach współczesnych zestawów Lego ani w serii town, ani city. Ja przynajmniej nic takiego nie kojarzę. Jedyne co można do 361 porównać , to zestaw pochodzący z czasów wydawania pozycji Lego w postaci serii Legoland, a dokładnie rzecz ujmując mam na myśli pozycję 348. Zestaw przedstawia nam czerwony garaż, z dużym napisem na dachu, tak gdyby ktoś nie wiedział czym jest ów budynek. Czerwona budowla z czarnym dachem, oparta o dwie zielone płytki 8 x 16, posiada duże białe drzwi skrzydłowe, drugie zwykłe drzwi oraz aż cztery okna. Powoduje to sporą ilość światła wewnątrz konstrukcji.

lego 361 3

lego 361 2

Całość konstrukcji nadzorowana jest przez jednego minifiga, który ma do dyspozycji miotłę i łopatę. Stąd też przeznaczenie garażu może być trochę inne niż to wskazali twórcy, a mianowicie można się domyślać, że to mały warsztat. Nie ma tu zbyt wyszukanych elementów. Najciekawszym są białe drzwi, które w tym kolorze wystąpiły w sześciu zestawach, wliczając zestaw uzupełniający.  Ogólnie widać tu początki okresu, gdy Lego wprowadzało, znanego nam do dziś niezastąpionego i ukochanego minifiga, czyli koniec lat 70-tych. Sam pochodzę z roku, w którym 361 ujrzał światło dzienne i zapewne jak on jestem trochę toporny ;)

A poważnie, to zestaw niczym nie błyszczy, za wyjątkiem tego, że jest klasyką klasyki. Kolorystyka całości w miarę, choć białe drzwi zmieniłbym na niebieskie, tak by pasowały do ramek okien. Tą leciwą i klasyczna pozycję oceniam na mocne trzy :) Nie zmienia to jednak faktu radości z jego posiadania!

Paramedic Unit.

Pierwszy zestaw w ramach tematu medical w serii town, to całkiem udana pozycja średniej wielkości. Dzięki temu, że zagościła w mojej kolekcji po raz pierwszy mogę napisać, iż posiadam kompletny temat w ramach serii.

lego 6364 1

Zestaw przedstawia niewielki budynek, w którym znajduje się punkt medyczny, przychodnia, lub coś w tym stylu oraz pojazd z lekarzem. Budek oparty o szarą płytę 8 x 24, w kolorze białym z czerwonym dachem. W zestawie sporo elementów z nadrukiem, a dokładnie rzecz ujmując trzy czerwone krzyże na białym tle w samochodzie, cztery takie same oznaczenia w większym rozmiarze w budynku oraz dwie naklejki wewnątrz – jedna na tile 2×1 z kartami pacjentów oraz tablica z obrazkami do badania wzroku. Ponadto dwie naklejki na szyby. Całość uzupełnia duża choinka oraz jeden kwiatek.

lego 6364 2

lego 6364 3W samym budynku dwa stanowiska medyków, w tym jedno biurko z „oklejonym” wyposażeniem i drugie miejsce przy łóżku dla pacjenta. W tym miejscu dwa okna z naklejkami  oraz dwa przezroczyste, duże slope jako okno w dachu. Z dodatkowego wyposażenia można wyróżnić dwa radia, jedno przy aucie, drugie przy biurku. Ostatnim elementem zestawu jest pojazd lekarza. Zwykłe autko, które jednak ma swój urok, przez zastosowanie slope na przodzie auta, zamiast popularnego i kanciastego przodu znanego z innych zestawów z tego okresu.

lego 6364 4

W zestawie także dwie figurki. Medyka/lekarza płci żeńskiej oraz zapewne pacjenta w klasycznym czarnym kubraczku.
Pozycję oceniam na cztery z plusem. Jest dobrze dopracowana, nie brak tu szczegółów, do których wykorzystano sporo naklejek. To oczywiście stanowi utrudnienie w nabyciu zestawu w obecnych czasach, w takim stanie, aby był to komplet. Mnie się udało :)

Summer Cottage.

Domek letniskowy, będący pierwszą tego typu konstrukcją w ramach tematu leisure w serii town, to całkiem udana, choć trochę męcząca oczy pozycja.

lego 6365 1

Zestaw umieszczony na zielonej płycie 16 x 22 przedstawia nam domek letniskowy z dwoma pomieszczeniami, utrzymany w żółtej tonacji, z czerwonym dachem, białymi oknami w czarnych ramach, a całość uzupełniona zielonymi okiennicami. Dużo tej kolorystyki ;)  która sprawia, że jest zbyt jaskrawie.. Ale to moje zdanie. Zestaw wzbogacono dużą choinką, czterema kwiatkami i dwu kolorowym parasolem z siedzeniem. Wnętrze także bogate. Przyłożono się do ujęcia sporej liczby szczegółów, które dzięki zastosowaniu trzech naklejek dają niezły efekt.

lego 6365 2

Wewnątrz otrzymujemy więc kuchenkę z trzema palnikami, blat z miejscem na naczynia oraz lodówkę! To w pierwszej części budynku. W drugiej mamy lampkę, gdzie zastosowano główkę minifiga w kolorze trans clear z pełnym studem oraz łóżko. Czyli wszystko co w takim domku jest potrzebne. Nie zapomniano także o wywietrzniku nad kuchenką, podłączonym do komina umieszczonego na dachu. Przemyślane i dobrze wykonane wnętrze. Duży plus. A to rok 1981! Duża ilość okien zapewnia także dobre wietrzenie, co widać na zdjęciu powyżej.

lego 6365 3Okna w budynku można też zamknąć i zasłonić okiennicami na dobre. Wygląda to całkiem całkiem. Choć ponownie męczy mnie połączenie kolorystyczne..Do całości oczywiście minifig płci żeńskiej w czarnym kubraczku.
Zestaw całkiem udany. Zastosowano w nim sporo szczegółów nieźle skomponowanych i ustawionych. Budynek oparto na nietypowej płycie, a do budowy dachu użyto sporej ilości klasycznych dachówek w trzech rozmiarach. Zestaw otworzył temat związany z odpoczynkiem w ramach town i zrobił to udanie. Moja ocena to pięć z minusem, co wynika z nie przemyślanej do końca kolorystyki. Jakoś męczy mnie ten żółty na ścianach.

Kolejne wpisy to jeszcze więcej town oraz małe podsumowania.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s