Lego town w terenie

Kilka wpisów wcześniej prezentowałem dwa zestawy town nad „tzw. wodą”. Dziś kolej na kontynuację tego wątku. Tym razem będą to dwa zestawy terenowe, czyli ulokowane gdzieś poza klasycznym miastem, jednak ujęte w tej samej serii. Dwie odmienne lokalizacje, dwa odmienne spojrzenia w ramach tematów leisure i outback. Klasycznie, wg. kolejności pojawienia się na rynku:

6552 Rocky River Retreat,
6444 Outback Airstrip.

lego new town tbzz 11Zestawy pochodzą z lat 90-tych, a dokładnie z 1993 i 1997 roku. Same sobą przedstawiają typowe konstrukcje dla swojego okresu. Ilość elementów to odpowiednio 241 i 167 sztuk, tak więc całkiem całkiem. Można je więc zaliczyć do grona zestawów minimum średnich. Oba z instrukcjami, pudełek niestety brak. Stan obu bardzo dobry, bez uwag.

Obie pozycje, to tak jak wspomniałem na wstępie, są przeniesieniem miejskich rozwiązań na grunt terenowy, odmienny dla każdej z pozycji. Pierwsza w ramach tematu wypoczynku kieruje nas w górskie rejony i nad górską rzeczką umiejscawia mały domek z dwoma minifigami. Druga natomiast ulokowana jest na pustynnych bezdrożach i przedstawia nam coś na styl polowego lotniska. Kolorystyka odmienna dla poszczególnych pozycji, jednak ze stałymi elementami w postaci szarości i żółtego użytego w pojazdach/latadłach mechanicznych. W słowach kilku o każdym z zestawów oraz po kilka zdjęć.

Rzeka.

lego 6552 3Pozycja ta należąca do tematu wypoczynku, do którego moim zdaniem niezbyt pasuje, daje nam spore możliwości. W zestawie mamy dwa minifigi, kobietę i mężczyznę, konia, ptaszysko, cztery drzewka i roslinę, domek, wiszący most oraz auto terenowe z przyczepką i małą motorówką. Naprawdę sporo! Nie zapomniano też o drobnym wyposażeniu w postaci wędki, łomu, miotły, wykrywacza metali, walizki i zaimprowizowanej piły do drewna. W zestawie w ciekawy sposób przedstawiono drzewka, stosując zawiasy od okiennic w kolorze brązowym, co miało na celu optyczne powiększenie wielkości.

lego 6552 4lego 6552 1Warto przyjrzeć się także samej chatce, w której wykorzystano jako dach duże slope z nadrukiem. W domku trochę wyposażenia. Ponadto jest on połączony z wydrążona w skale, lub poprostu pod nią umiejscowioną, drugą częścią z okiennicą na skraju konstrukcji. Ciekawe i dobrze wykonane rozwiązanie. Przy domku także miejsce dla konia oraz punkt do czerpania wody z beczką. Wszystko wygląda przyzwoicie.

Dodatkowo mamy element typowo terenowy w postaci zaimprowizowanego paleniska z patelnią i plate z uchwytem imitującego smażoną rybę ;) Całość uzupełnia ww. terenówka z przyczepką i motorówką. Terenówka jest pospolita i w tej formie spotykana w niejednym zestawie. Przyznam, że nie pasuje mi jej żółty kolor i czerwone nadkola. O wiele lepiej wyglądałaby, gdyby cała była czerwona. W sumie to najgorszy element całości.

Do zestawu spokojnie pasuje inna pozycja z tych czasów tj. 6665 River Runners, wydana rok później. Uzupełnia prezentowaną pozycję, która dla płynących może stanowić mini bazę wypadową. Można go też zestawić z opisywanym już przeze mnie wcześniej (w ww. wpisie) 1817 Sea Plane with Hut and Boat.

lego 6552 6lego 6552 2Ocena zestawu to jak dla mnie cztery. Nie ma piątki właśnie za terenówkę i jej wykonanie. Nie mniej jednak zestaw zachęca do nabycia. Przemyślana całość konstrukcji, spójne wykonanie i po raz kolejny niezłe ujęcie na głównym zdjęciu z instrukcji/pudełka, które pobudza wyobraźnię i w ciekawy sposób umiejscawia nasz zestaw w terenie.

lego 6552 7

Pustynne lotnisko.

Ten nietypowy zestaw wpisuje się w całości w temat outback, który reprezentuje. Niewielka budka, trzy minifigi i samolot z drobnicą porozrzucaną przy maszcie z wiatrakiem dają całkiem niezły efekt.

lego 6444 1Kolejna pozycja z częścią główną, tyle że w mniejszym rozmiarze oraz żółtym „elementem ruchomym”. Tym razem jest to jednak nie pojazd, a samolot. Sama „baza”, a w zasadzie niewielki budynek z masztem to konstrukcja oparta o nietypową płytę 4187  w rozmiarze 32 x 8. W tym kolorze występuje tylko w tym zestawie. Poza budyneczkiem z okiennicami i daszkiem z dużych ciemnych slope z nadrukiem mamy wspomniany maszt z wiatrakiem i ptaszyskiem, maszt do pomiaru siły wiatru oraz trochę drobnego wyposażenia. Kilka beczek, marnych roślinek, opon, sprzętu podręcznego. Nie zapomniano o radiomagnetofonie i radiu do łączności. Oba to elementy z nadrukiem. W samym budyneczku w zasadzie nic nie ma, poza radiem i kubkiem na parapecie.

lego 6444 2W zestawie trzy minifigi o różnych wdziankach, w tym dwie osoby naziemnej obsługi i pilot. A skoro pilot to i samolot. Maszyna to górnopłat o podwójnym usterzeniu pionowym na wysięgnikach, z dwoma silnikami i otwieraną tylną klapą. Nic w zasadzie w nim nadzwyczajnego. Kabina ciasna, do tego stopnia, że ciężko tam włożyć minifiga. Przestrzeń ładunkowa otwierana poprzez tylną klapę także nie daje zbyt wiele miejsca. Sam samolot wydaje się lekko beczułkowaty i ścięty w tylnej części. Sprawiałby lepsze wrażenie, gdyby go wydłużyć o dwie kropki w kadłubie i dwie kropki w ogonie, przy jednoczesnym jego pogrubieniu o jeden plate.

lego 6444 3lego 6444 4Ogólnie zestaw jest i słaby i dobry, nie mniej jednak nada ciekawy ;) Pomysł takiej konstrukcji i umiejscowienia zestawu jak najbardziej na duży plus. Z wykonaniem już niestety gorzej. Najsłabszym elementem jest jednak sama maszyna, choć w konstrukcji naziemnej przydałoby się coś wewnątrz budynku i jakiś towar do transportu.

Jak w zestawie rzecznym, tak i tutaj postarano się jednak o ciekawy wygląd opakowania i zdjęcia głównego, które tak samo jak poprzednio przyciąga wzrok. Przyznam, że miałem o 6444 lepsze zdanie patrząc na zastosowaną grafikę, niż po tym, jak go nabyłem. Może to i moja wina, bo robiąc zdjęcia do prezentacji ustawiłem zestaw jakoś sztywno. A grafika nie dosyć że ma zachęcające tło całości, to jeszcze zgrabnie przedstawia nam lekki chaos, jak to na pustyni. Nie ma to jak dobra reklama ;)

lego 6444 5Oceniając zestaw na potrzeby tego wpisu dałbym mu mimo wszystko cztery. Ocenę utrzymuje klimat i pomysł. Obniża natomiast wykonanie samolotu i mimo wszystko pewne braki wyposażenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Lego town w terenie

 1. Brecht pisze:

  Hah, genialny ten most wiszący. Ogólnie oba zestawy pomysłowe.

 2. ququz pisze:

  Jestem bardzo podobnego zdania. Lego mogłoby zrobić ich odpowiedniki we współczesnym City.

 3. tbzz2013 pisze:

  Dokładnie. Tylko miasto i miasto..brak czegoś na wzór ww. zestawów.

 4. nori pisze:

  Oba zestawy idealnie pasują, jako „przedłużenie” linii Adventurers. ;)

 5. Jaskier pisze:

  Fajna płytka w tym pierwszym zestawie.

 6. Pingback: Recenzja: 6820 Starfire I i INNE by tbzz | 8studs

 7. Pingback: Trochę unikatowych staroci | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s