Czas na trochę town..raz jeszcze..

Z racji, że ostatnio trochę zestawów listonosz przyniósł, przedstawiam trzy niewielkie pozycje z miejskiej serii za lat 80-tych i 90-tych. Wszystkie zestawy to pojazdy przedstawiające jakieś służby, w tym jeden zestaw systemu light & sound. Wg kolejności:

6680 Ambulance,
6450 Mobile Police Truck,
6407 Fire Chief.

lego new tbzz 2223Co więc tu jest? Policja, karetka i nazwijmy to pojazd strażacki. Jak zwykle sceptycznie podchodząc do niektórych pozycji z drugiej połowy lat 90-tych, ale tak już mam. Dwie konstrukcje z instrukcjami, pudełek brak. Stan zestawów bardzo dobry i dostateczny z plusem w przypadku kartki. Zestawy niewielkie po kilkadziesiąt elementów, w kolorystyce właściwej dla służb, które reprezentują.
Kilka słów o każdym z nich.

Ambulans.

lego 6680 2Jedna z pierwszych karetek to zestaw w najsłabszym stanie. Element imitujący lufcik na dachu otrzymał swoją porcję światła, a boczne panele z nadrukiem mają po kilka rysek. Natomiast sam zestaw to w zasadzie pierwsza normalna karetka w ramach town. Nie ma w niej niestety żadnego poszkodowanego, a dwoje sanitariuszy i nosze. Jeszcze nie jako stały element, a składane z kilku części. Karetka posiada tylne drzwi do wkładania noszy z poszkodowanym. Poza panelami i torsami minifigów, żadnych symboli z krzyżem.

lego 6680 1Kolejnym niedociągnięciem jest to, że druga figurka musi poprostu położyć się na noszach by móc podróżować karetką ;) Zestaw jak dla mnie na poziomie trzy z plusem. Nic tu odkrywczego. Ocenę podnoszą dwa niezłe, klasyczne minifigi i cztery panele z nadrukiem.

Policja.

lego 6450 1Drugi zestaw to jeden z pierwszych przedstawicieli typu light & sound od TLG. Ukazał się na rynku jednocześnie wraz ze strażackim odpowiednikiem 6480. Pojazd ten to całkiem ciekawa pozycja. System w pełni sprawni wydaje dźwięki i umożliwia sekwencyjne odpalanie sygnałów. Do tego do całości dodano sporo drogowego wyposażenia policjanta w postaci drobnego sprzętu, znaków i barierek. Mimo zastosowania dużej puszki na baterię znalazło się miejsce na tylne drzwiczki chowające dwa elementy z nadrukiem. Całość uzupełniają dwie spore naklejki z nadrukiem Police.

lego 6450 2 lego 6450 3Zestaw praktycznie otwierający serię pozycji od TLG z elementami dźwiękowymi i świetlnymi to ciekawa pozycja. Nie mam jej nic do zarzucenia, stąd moja subiektywna ocena to pełne pięć. W zasadzie nic bym w nim nie zmienił, a polecam każdemu ;)

Straż.

lego 6407 1Jak już pisałem wcześniej trudno mi strawić niektóre zestawy Lego z końca lat 90-tych. Podobnie jest z tą pozycją. Lego zastosowało tu maksymalne uproszczenie, wraz z maską nadrukowaną na poczwórnym slope. Całość zestawu ratuje tylko pojemnik z rozwijanym bębnem z nadrukiem. Sama pozycja stanowi dobre uzupełnienie 6486.

lego 6407 2Ogólnie to ani nie jestem w stanie więcej o nim napisać, ani za bardzo go pochwalić. Nie mogę napisać, że nie polecam, bo są osoby, które się wychowały na klockach z końca lat 90-tych i mają sentyment i do tych pozycji. Dla mnie zestaw na trzy. Mam nadzieję, że Wam się bardziej podoba ;)

W następnym wpisie trzy małe pozycje space.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Czas na trochę town..raz jeszcze..

  1. spoogie pisze:

    set policyjny to chyba świecące rozwinięcie klasyka 6681 http://brickset.com/sets/6681-1/Police-Van którego miałem :)

  2. Mateyo82 pisze:

    Zabierzcie te czerwone strażackie „coś” sprzed moich oczu. ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s