Klasyka po raz kolejny

Jak to ostatnio bywa – kolejny wpis o kilku małych starych nowościach w kolekcji. W kolekcji..właśnie. Ponownie dopadł mnie duuży znak zapytania, gdzie to wszystko zmierza..hmm. No dobra, może to nie na dziś. W każdym razie cztery zestawy z trzech gatunków tematycznych. Kolejność – wg. pojawienia się na rynku :

607 Mini Loader,
6685 Fire Copter I,
525 Basic Building Set,
6008 Royal King.

lego new tbzz 499Po raz kolejny to mieszanka gatunków. Tym razem pierwszy raz zestaw z nowego w moich zbiorach tematu – czyli basic. Pozycje pochodzą z lat 1979 – 1995. Wszystkie posiadają instrukcje, pudełek brak. No może nie wszystkie, gdyż król na białym rumaku nie posiadał instrukcji, a jedynie pudełko, czyli jednak nie wszystkie.. Stan klocków jest bardzo doby i dobry. W najsłabszym stanie właśnie ww.basic. Zestawy pozyskane w ostatnim czasie z różnych źródeł. Nie ma tu nic, co odnawiałem, wszystko tak jak do mnie przyszło.

W kilku zdaniach o każdym z zestawów.

Mini Loader.

lego 607 2Ten mały żółty pojazd pochodzi z okresu powstawania pierwszych pojazdów dedykowanych dla minifigów, podobnie jak opisywany ostatnio 625 Tractor Digger. Mały spych to jednoosobowa mini konstrukcja z ruchomym lemieszem. Cały zestaw to raptem dwadzieścia trzy elementy w tym minifig w gustownej kamizelce z naklejkami imitującymi paski ostrzegawcze. W całym zestawie to najsłabszy fragment, gdyż naklejki mają już swoje lata. Nie mniej jednak ma to i swój kilkudziesięcioletni urok ;)

lego 607 1Kolejnym zestawem jest pierwszy ze śmigłowców strażackich od TLG.

Fire Copter I

lego 6685 1To bez wątpienia najciekawsza konstrukcja spośród prezentowanych  w tym wpisie. Pierwsza z kilku maszyn strażackich tego typu w ramach miejskich zestawów. Konstrukcja ciekawa, masywna, z podnoszona kabiną i oczywiście ruchomymi rotorami. Jak to w konstrukcji strażackiej mamy też topór, radiostację oraz zbiornik i dwa węże do gaszenia pożarów. Swego czasu widziałem helikopter gaśniczy, ale temu tutaj bardzo dużo do niego brak. Nawet ta niezła konstrukcja, mogłaby zapewnić co najwyżej gaszenie grilla, czy samochodu ;)
A wracając do helikoptera, to naprawdę udana pozycja. Do tego sam strażak w wdzianku starego typ, z kaskiem starego typu. Maszyna została też wzbogacona dwoma naklejkami z symbolem „pożarniaków”, stosowanym w całym town. Niezła, choć wiekowa konstrukcja.

lego 6685 2lego 6685 3Basic Building Set.

lego 525 1Zestaw ten to przedstawiciel bardzo bogatej serii basic. Wśród całej masy zestawów i zestawików, tak od lat 80-tych można znaleźć niejedną ciekawą pozycję. Trzeba tu wspomnieć o lepszych i konkretniejszych dla budowniczych zestawach jak m.in. 715, 720, 725, 735, 740 czy też o starszej konstrukcji 744. Ten tutaj niewielki zestaw to łącznie ponad sto siedemdziesiąt części, w tym jeden minifig i mała zielona płytka. Szczerze, to dobra pozycja dla pięciolatków. Dorosły fan niewiele znajdzie tu ciekawostek, mimo iż instrukcja oferuje nam siedem konstrukcji. Co innego wybrane zestawy w serii, a m.in. wymienionej powyżej. Nie mniej jednak od czegoś trzeba zacząć. U mnie jest to właśnie 525.

Royal King

lego 6008 1Temat zamykam królem na białym rumaku z błyszczącą koroną i takim samym mieczem. Pozycja z 1995 roku przedstawia nam postać króla z tematu Royal Knights w ramach serii castle. Ot taka niewielka pozycja,bo w sumie poza dozbrojoną figurką i białym koniem nic tu nie dostajemy. Nie mniej jednak , jak prawie każdy zestaw zamkowy, warta posiadania. Nadmienić należy także, że takie wrzutki  postaci władcy, czy też rycerza na koniu, jako temat przewodni zestawów występowały często w serii, natomiast bezpośrednie podobieństwo widać w zestawie 6009, czy też w ramach tematu ninja, w zestawie 6013 z końca lat 90-tych.  W każdym bądź razie mini zestaw wart polecenia.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Klasyka po raz kolejny

 1. Jaskier pisze:

  Miecz jest złoty?

 2. szymig pisze:

  Tradycyjnie ciekawy wpis. Nie wiem, ale tak na początku tekstu poczułem niesmak, znudzenie po prostu w żołnierskich słowach wątpliwości co do powiększenia kolekcji. Oczywiście mogę się mylić.

  • tbzz2013 pisze:

   He ;) no może nie znudzenie, ale obrany cel jest daleki do osiągnięcia i kosztowny. Poprostu słabszy okres. Jak każdy i jak zawsze czasem zadaje sobie człowiek pytanie po co to wszystko ;) Ale nie nie, nie rezygnuję.

   • szymig pisze:

    Bardzo się cieszę, że nie rezygnujesz i cię rozumiem też wiele razy tak miałem w życiu. Podejrzewam, że jeszcze nieraz tak będę mieć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s