Katalog Lego na lipiec – grudzień 2014

Jako, że dziś całkiem całkiem przyjemna niedziela wybrałem się z pociechą młodszą i jej mamą na spacer nowo wybudowaną częścią parku centralnego w moim mieście. Traf chciał, że zajrzałem do sklepu firmowanego logiem Lego. A tam na półeczce czekał na mnie i nie tylko na mnie, nowy pachnący drukarnią katalog Lego na lipiec – grudzień 2014 roku. Tym też sposobem, tak na szybko zabieram się za małą recenzję tego, co TLG zafundowało nam, fanom klocków, na drugą połowę roku. Tym bardziej, że opisałem swego czasu pierwszy katalog na rok 2014, czyli styczeń – czerwiec.
Pora więc powiedzieć B po A.

lego catalog 2014 II half 1Szata graficzna tytułowej strony tego opasłego dzieła (sto dwanaście stron!) chyba ma za zadanie dobitnie wskazać nam, co będzie głównym nurtem sprzedażowym drugiej połowy roku. Dziewięć stron. Tyle projektanci poświęcili serii Chima, ale o tym później.

Po otwarciu widzimy znany z poprzedniego wydania podział wiekowy przy spisie treści. Podział wiekowy z odpowiednimi frazami mającymi dodatkowo zachęcać, jak np.”specjalnie dla dziewczynek”, czy „dla doświadczonych budowniczych”. Ponadto na drugiej stronie widoczna zachęta do pobierania aplikacji Lego 3D, gdzie w trójwymiarze możemy obejrzeć wybrane modele Lego, oznaczone w katalogu żółtą legową kropką.

lego catalog 2014 II half 2Dalej mamy, jak to zwykle dział dla maluchów, a raczej ich rodziców ;). Szesnaście stron duplo :) Aż oczy bolą. Wśród prezentowanych zestawów kilka nowości, serie filmowe, bajkowe, czy księżniczkowe. Dodatkowo pozycje z dźwiękiem i ruchem. Nie brak też rycerstwa, które ma ukazać się na półkach we wrześniu tego roku. Są rycerze, zamki, konie, działa, karoce i skarby. Jak na zdjęciu poniżej. Ot kolejny dział tego bogatego ( i drogiego dla konsumenta) rynku dla najmniejszych od TLG.

lego catalog 2014 II half 3Przechodząc kilka kartek dla maluchów ( z informacją dla rodziców na ostatniej stronie o odwiedzeniu witryny www.duploswiat.pl )znajdujemy serię creatora. I tu także reklama, a w zasadzie zachęta do wspólnej zabawy z Lego.pl, gdzie jak głosi tytuł możemy odkryć więcej. Wspólne gry, zabawy, oglądanie filmów, gry na urządzenia mobilne itp.

lego catalog 2014 II half 4Sam creator poza kilkoma okropkowanymi pozycjami ukazuje niewiele nowości. Dominują konstrukcje tegoroczne, ale także sprzed roku. Czyli reklamujemy to czego mamy dużo, a wy jeszcze nie kupiliście, co psuje wygląd naszych magazynów ;) Nie czepiam się, lubię creatora, to bardzo ciekawa seria dająca możliwość tworzenia mniej lub bardziej skomplikoanych pojazdów/latadeł, ale i z budowami przystosowanymi do minifigów, co szczególnie mi się w niej podoba. Tak jak na zdjęciu poniżej zestaw 31026 oznaczony jako miasteczko.

lego catalog 2014 II half 5 4Kolejna strona to już bajkowy świat od Lego, czyli disneyprincess. A tu tegoroczne zestawy o Arielce, Kopciuszku, Meridzie, czy Roszpunce. Dużo, kolorowo, z ładnymi postaciami, czyli takie Lego friends w innym wydaniu. Oczywiście typowo dla dziewczynek. Choć przyznam, że moja starsza córa nie pała tu entuzjazmem..chyba koleżanki z friends zrobiły dobrą robotę ;) Nie mniej jednak mamy tu i zamek i karocę, wieżę, przystań itd..wszystko bogate w kolorowe wykończenia i masę drobiazgów. No jest co oglądać.

lego catalog 2014 II half 5 5Właśnie. Friends. Na ośmiu kolejnych stronach Lego unaocznia nam ile to pozycji w tych pastelowych barwach znajduje się na naszym rynku i czeka na zakup dla małych budowniczych płci żeńskiej. Wśród zdjęć zestawów widoczne zarówno pozycje tegoroczne, jak i sprzed roku, czy dwóch. Niektóre całkiem całkiem, jeśli idzie o zaprojektowanie. Ale przyznaję bez bicia, że to nie dla mnie kolorystyka. Za projekty natomiast nie ma się co czepiać. Masa zwierzaczków wszelkiej maści, pojazdów, w tym terenówka, motory, śmigłowiec, ciągnik, skutery, auto z przyczepą tzw. „letni karawan” [choć źle mi się to kojarzy ;) ] i cała masa budowli. Lego friends trzyma swój niezmienny kolorowy poziom odkąd powstało. Ale patrząc obiektywnie, to zebranie wszystkiego dla małej maniaczki przerysowanych piękności, to mega wydatek. Dlatego uważam to za największą wadę serii.Ale nie marudzę już. Zdjęcia dwóch z pośród ośmiu stron.

lego catalog 2014 II half 6lego catalog 2014 II half 7Mixels. Seria kreskówkowych potworków rodem z CN to łącznie dwadzieścia cztery zestawiki prezentujące nam sześc różnych grup. Cała seria dla fanów mieszania i kreskówek typowych dla kanału CN. Niektóre może i ciekawe, ale mnie nie porwały. Nie mniej jednak to nie ja jestem specem od rynku, a przedstawiciele TLG, którzy postanowili taką mieszankę wypuścić, bo jak widać sprzedaje się całkiem dobrze. Ogólnie, jak sama nazwa mówi..namieszane tu jest ;)

lego catalog 2014 II half 8Czas na serię miejską. Czyli popularne city. Na pierwszych dziesięciu stronach możemy znaleźć całą masę zestawów zarówno nowych, jaki i sprzed roku. Do tego wszystko okraszone jest scenkami z wykorzystaniem zestawów, zarówno w ujęciu strażackim, policyjnym, czy straży wybrzeża lub szeroko rozumianych wyścigów. I choć Lego coraz lepiej idzie robienie takich scenek (szczególnie dotyczy to tegorocznych scenerii) to daleko im jeszcze do tego co prezentowane było w klasycznych katalogach Lego z lat 80 i 90. Nie mniej jednak pozycji sporo, w tym kilka tegorocznych całkiem niezłych.

lego catalog 2014 II half 9Na dalszych dwóch stronach katalog prezentuje tegoroczny temat, czyli arctic. W miłej dla oka białej scenerii kilka zestawów bijących pomarańczem po oczach. Niektóre konstrukcje całkiem całkiem. Ot taki powrót do przeszłości.

lego catalog 2014 II half 10Kolejne dwie to następny temat w ramach city, czyli train. Mamy tu powrót do nieodzownej części miasta, czyli do pociągów, stacji przeładunkowych, dworca kolejowego , jak i samych pociągów, których można zauważyć dwa. Zestawy miłe dla oka. Z pewnością będą stanowiły niezłe uzupełnienie miast w skali zestawów city.

lego catalog 2014 II half 11Wzmiankowo zaznaczę, iż dalej w katalogu znajdziemy serię castle. Serię stanowiącą powrót do tradycji rycerskiej wśród zestawów Lego. Jednak jakość tych zestawów nie powala. Są..pstrokate. A rycerze słabi i mimo, iż jeden zestaw bym przygarną, nie będę się tu dalej rozwodził nad tematem, zdjęcie serii skrupulatnie pominąwszy ;)

Natomiast warto napisać o powrocie Hero Factory w nowym wydaniu. Cała masa zestawów z przedziwnymi bohaterami, funkcjonalnych i mimo iż kolorowych, to nie bijących tak po oczach, jak friends. Dół strony prezentuje nam funkcjonalność zestawów i postacie oraz zachęca do odwiedzenia witryny herofactory mówiąc o bezpłatnej aplikacji, grze online i serial w tv. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony tymi zestawami. Choć to raczej dla młodszych adeptów klockowego świata, a nie takich koni starych jak ja ;)

lego catalog 2014 II half 12Dalej idąc napotykamy na trzy strony Wojowniczych Żółwi Ninja i zestawów z tej serii. łącznie kilka pozycji będących na rynku od tego roku. W tym jedna nowość którą widać na zdjęciu poniżej.

Lego w katalogu wraca też do słynnego The Lego Movie i zestawów z filmowej serii. Na łącznie pięciu stronach prezentowane są zestawy dostępne na runku już jakiś czas oraz nowość. Nad serią się rozpisywał nie będę, bo każdy już ja zna, a i robiłem to przy pierwszym tegorocznym katalogu.

lego catalog 2014 II half 13Jak wspomniałem na początku mamy dziewięć stron o serii Legends of Chima. Na początek mini komiks klockowy znany z pierwszego katalogu. Następnie katalog przenosi nas do nowości tegorocznych czyli tematu ogień kontra lód i zestawów z tej serii. Jest też odniesienie do większych figurek z serii CHI oraz już będące na rynku zestawy. Łącznie jest co oglądać. Seria bez wątpienia dla młodych adeptów. Ja tam poza elementami  i świetnymi figurkami nie widzę dla siebie przeznaczenia. Seria popularna i lubiana. Nie ma się więc co dziwić, że Lego tak ją rozwija.

lego catalog 2014 II half 14lego catalog 2014 II half 15lego catalog 2014 II half 16Minifigures. Nowość oznaczona w katalogu na maj jako seria Simpsonowie oraz minifigi serii dwunastej, to kolejna strona w katalogu. I tu największy zgrzyt, szeroko już komentowany na forach klockowych. W czym problem? Otóż w cenie…dwanaście złotych może nie majątek, ale żeby tak o kolejne złotówki podnieść ceny tych malutkich saszetek z jedną figurką i podstawką..nie rozumiem. Nie podoba mi się to, choć figurki w większości są bardzo fajne. Sam mam ich kilka z różnych serii i są to takie małe rozweselacze, które stawia się np. przy monitorze i zmianą twarzyczki mogą mówić o naszym nastroju ;) haha.

Ogólnie fajnie, że nowa seria się pojawi, mocno nie fajnie, że w wyższej cenie…

lego catalog 2014 II half 17Na kolejnych stronach znajdziemy cztery arkusze z serii ninjago, w tym jedną nową pozycję. Reszta to będące już na rynku zestawy. Ogólnie bez zmian w ramach serii.

Dalej napotykamy natomiast coś nowego, czyli niewielką serię ultra agents w ramach większego tematu agentów. Niewiele, bo sześć zestawów to mieszanka trudnych do zidentyfikowania maszyn z agentami i tymi złymi, czyli złoczyńcami ;) Conajmniej jeden zestaw całkiem sporych rozmiarów.

lego catalog 2014 II half 18lego catalog 2014 II half 19Zbliżając się do końca, bo to już osiemdziesiąta czwarta strona, na jednej rozkładówce trafiamy na serię LOTR oraz Hobbita. Niewiele tego prezentuje nam już Lego, choć i tu natrafiamy na nowość oraz zapowiedź iż w grudniu tego roku, wraz z nową częścią trylogii Hobbita otrzymamy nowe zestawy z serii. Cała tematyka dla fanów obu filmów i ich części. Ja przyznaję, że zawsze mocno przyglądam się tym zestawom, bo w większości to bardzo dobre pozycje.

lego catalog 2014 II half 20Co nam pozostaje..Star Wars oraz technic. Zacznę od gwiezdnej sagi. Na kolejnych jedenastu stronach możemy podziwiać zarówno nowe konstrukcje, jak i będące już na rynku. Zestawy oparte zarówno na filmach jak i serialu animowanym ( o czym mówi zawarta na jednej ze stron informacja) to coś, co chyba nigdy się nie przeje. Zastanawiam się, czy jest ktoś (napewno!), kto posiada wszystkie pozycje od TLG w ramach serii. A może bardziej na tym, czy to gdzieś można obejrzeć w sieci? Ogólnie znajdziemy tu wszystko. Od postaci, poprzez droidy, złoczyńców, ciemną stronę mocy, świetne pojazdy i latadła, maszerujące monstra i całą masę zabawy. Myślę, że seria będzie z nami jeszcze wiele lat. Tym bardziej, że przecież nowe dzieło filmowe jest właśnie kręcone ;)

lego catalog 2014 II half 21lego catalog 2014 II half 22Na prawie koniec na jedenastu stronach możemy podziwiać bardziej skomplikowane konstrukcje dla starszych budowniczych, czyli technic. Oj dużo, dużo tego wszystkiego :) Mamy tu zestawy tegoroczne, w tym nowości. Ceny oczywiście powalają, jak to przy bardziej skomplikowanych zestawach technicznych. Jest i tegoroczna wisienka, której poświęcono całą rozkładówkę, czyli śliczny Volvo L350F, znany jako 42030.  Co tu dużo mówić. Dla mnie śliczność. Poza tą pozycją jeszcze kilka tych, które pojawią się na rynku w sierpniu tego roku.

lego catalog 2014 II half 23lego catalog 2014 II half 24Na zakończenie po przebrnięciu przez kupony na darmowy wstęp dla dziecka do Legolandu, mamy jeszcze stronę przypominającą o sześciu powodach by zostać członkiem Lego Clubu oraz znany z poprzednich katalogów list do Świętego Mikołaja ;)

Ostatnia strona to przypomnienie, że Lego oferuje nam także niezłe kalendarze adwentowe dostępne już we wrześniu, o seriach city, friends i star wars.

lego catalog 2014 II half 25I tak oto przebrnąwszy z grubsza przez katalog na druga połowę klockowego roku, liczę, że przybliżyłem zawartość kolejnej książeczki od Lego.

Pozdrawiam w to niedzielne popołudnie wszystkich klockowych maniaków. Macie z czego wybierać ;)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katalogi/Idea Books, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Katalog Lego na lipiec – grudzień 2014

 1. Bombeletta pisze:

  Łaaaa! Jakie cudowne! Ale muszę przyznać, że te sprzed lat, że tak napiszę „z moich czasów” były fajniejsze – więcej pozostawiały wyobraźni :D

 2. prezeslugpol pisze:

  City na Lato 2014, to głównie temat z przeciwnego bieguna i to dosłownie ! Arktyka powraca. Ciekawe pojazdy, niebanalne konstrukcje. Szkoda i tak naprawdę, nie wiem dlaczego, w katalogu nie widnieją jeszcze dwie pozycje z Lego Arctic: 60062 (Lodołamacz) i 60064 (Samolot dostawczy) ? Za to przyznam, że pociąg towarowy jest świetny i po obejrzeniu recenzji na YouTube spodobał mi się jeszcze bardziej ! Szkoda, że poprzeczka cenowa jest tak wysoko.
  BTW: W katalogu, na stronie z minifigurkami (77) jest błąd. Pudełko z saszetkami jest od Simpsonów, ale torebki z Lego Movie.

  • tbzz2013 pisze:

   No popatrz Seba! A ja choć na to patrzyłem nie zwróciłem uwagi :) Masz rację. Ktoś lipę odwalił. Nada się jak nic do przygotowywanego tematu o katalogach Lego i „unikatach” w nich zawartych ;) Co do pociągu to rzeczywiście niezła sztuka. Ale tak jak piszesz…cena. A ja choruję na jakiś pociąg..

   • waldus92 pisze:

    Na stronie 101 również jest błąd. Przy zestawie 8293 jest niemiecka nazwa i cena w Euro.

   • tbzz2013 pisze:

    O dobrze dobrze, zbiera się ;) Choć wydaje się, że wymienione przez Was błędy to czyste partactwo edytora, który przerabiał wersję na rodzimą naszą. Szukam w starych katalogach i znajduję błędy, ale nie takie. Chyba ktoś się kiedyś bardziej przykładał. A jak widzę, co już zauważono w obecnej edycji, co piszecie i na forach jest napisane, to pachnie to lekko olewaniem naszego rynku.

 3. fanofreds pisze:

  Awesome magazine. I have to admit that I’m really wishing I could buy myself a LEGO train. By the way, my old blog (Legend of LEGO) has had a name change – and a web address change. You can now find me here: http://playingwithbricks.blogspot.com/ Thanks!

 4. Mateyo82 pisze:

  Hej! :) Dawno mnie nie było gdyż sezon budowlany w pełni i praca absolutnie mnie pochłonęła. Ale niedługo upragniony urlop i trzeba by było przygotować jakiś nowy artykuł na Bloga. Ale nie będę na razie mówił na jaki będzie temat. Taka niespodzianka. ;)

 5. abteampoznan pisze:

  tbzz, mixeli jest 27,bo 3 serie po 9 sztuk w każdej ;-)

 6. Anonim pisze:

  nie dali tutaj wszystkich stron lego star wars niż w katalogu

 7. Pingback: Lego Arctic (2000) by QQS | Lego's soul

 8. Pingback: Czas podsumowań, czyli 2014 rok z Lego’s soul | Lego's soul

 9. Anonim pisze:

  TYLKO JEDNA STRONA NINJAGO!!!!!!!!!????????????????!!!!!!!!!!!!!!??????????😐😑😕😱😰😧😨😵😷😠😬😡😤😈

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s