Polybagi – filmowe klocki

I tak doszliśmy do ostatniego wpisu (z tych planowanych) z krótkimi opisami serii klocków w woreczkach, czyli mojego drugiego ulubionego tematu po klasykach od Lego. Tym razem będzie mowa o małych przedstawicielach serii wywodzących się z filmowych produkcji, czyli The Lone Ranger oraz The Lego Movie. A dokładnie o zestawie 30260 Lone Ranger’s Pump Car z 2013 roku oraz  tegorocznym 30282 Super Secret Police Enforcer.

lego new tbzz 1101Oba zestawy to pozycje z figurkami. Zestawy to opakowania 14×14 cm oraz 17×17 cm. Klasyczne polybagi z grafiką w przedniej części, słusznie informującą, iż te pozycje pochodzą z filmów, a w zasadzie mają przedstawiać postacie z tych filmów. Tył to informacje techniczne, przezroczysty pasek oraz wzmianki o licencjach filmowych. Wewnątrz oczywiście garść elementów – odpowiednio 24 i 40 oraz złożone blistry z instrukcją.

lego new tbzz 1102W kolorystyce dominuje brąz i czerń w przypadku drezyny oraz czerń i biel w przypadku ścigacza policyjnego. Z bardziej przydatnych elementów możemy zauważyć brązowe anteny, kilka łuków, serków podwójnych, czy tez duże grille. Samych elementów niewiele.
Po złożeniu, które zajmuje niewiele czasu pozostaje nam po kilka dodatkowych klocków.

lego new tbzz 1103W kilku słowach o każdym z zestawów.

Drezyna, czyli Pump Car.

Odkąd miała się pojawić seria z Samotnego Jeźdźca chorowałem na ten mały zestawik. Zawsze podobał mi się patrząc na jego opakowanie, podobnie jak kilka innych pozycji w serii. Jednak przyznam szczerze, że po złożeniu jakoś stracił mój entuzjazm w swoim przypadku. Maszyna na której porusza się nasz bohater to mała drezynka napędzana ręcznie. Tu zastosowano proste wahadło z pinowych elementów z dwoma brązowymi antenami, jako uchwyty. Element bawialny, ale jakoś i tak nie dodaje plusów. Sprzęt wydaje się zbyt krótki. Nasz bohater musi stać na nim wygięty, by móc imitować pracę napędu ręcznego w najmniejszym z kolejowych sprzętów.

lego 30260 1 lego 30260 2Plusem jest oczywiście figurka. Tu bez najmniejszego zarzutu. Dobrze wykonana i nadrukowana dwustronnie postać z niezłym modelem pistoletu w ręce (ogólnie w zestawie dwa) oraz pięknym białym kapeluszem. Nic dodać nic ująć. Całość uzupełnia niezła główka w kolorze cielistym z przepaską na oczach (jak w oryginale) oraz z lekka szelmowskim uśmiechem. Figurka zdecydowanie podnosi ocenę drezynki na cztery.

lego 30260 3

Policyjny Enforcer.

Ten dziwaczny pojazd z niezłego filmu podobnie jak ww. drezyna lepiej mi się kojarzył jak znajdował się w opakowaniu, niż po tym, jak go złożyłem. Maszyna naszego niedobrego policjanta to namiastka filmowego pierwowzoru z zachowaną kolorystyką i spełnioną funkcją promowania filmu. W zasadzie ciężko coś o nim napisać. Jest z lekka abstrakcyjny (jak część wszystkich polybagów) i bez wyraźnej linii. Ot taki podłużny, skoszony na boki czarno – biały klocek.

lego 30282 2lego 30282 3lego 30282 1
Jeżeli bym szukał pozytywów, to byłaby to tył pojazdu, który przy lekkim zmrużeniu oka wygląda całkiem całkiem. Tak trochę groźnie, bojowo i futurystycznie. Zresztą jak elementy filmu. W całej klockowej serii dużo jest tak podobnych ciekawostek, które lepiej lub gorzej odzwierciedlają filmowe pierwowzory.

Ocenę zestawu ponownie podnosi figurka. Bardzo dobrze wykonana postać policjanta w kasku, z dwustronnym nadrukiem oraz nadrukiem na kasku i dużą giwerą ładnie prezentuje się solo. Podobnie jak w przypadku Samotnego Jeźdźca ocena cztery dzięki figurce.

lego 30282 4I tak oto w telegraficznym skrócie przebrnąłem przez ostatni zestaw polybagów, których to opisywanie w połowie roku (gdy już rynek nasyci się obecnością nowych pozycji) stanie się coroczną tradycja na Lego’s soul.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Polybagi – filmowe klocki

  1. Pingback: Polybagi – edycja 2014 podsumowanie | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s