Kilka spóźnionych pozycji

Pisząc ostatnio o swojej kolekcji (tydzień temu dokładnie), wskazałem, że kilka zestawów jest w drodze. Trzy z nich doszły w kończącym się tygodniu i po standardowej kąpieli znajdują swoje miejsce (jak wielu ich poprzedników)  w kolejnym wpisie. Wszystkie prezentowane to przedstawiciele nieśmiertelnej miejskiej serii. Wg. kolejności pojawienia się na rynku:

6430 Night Patroller,
6670 Rescue Rig,
6336 Launch Response Unit.

lego new tbzz 505

Wszystkie zestawy pochodzą z lat 90-tych, od 1991 do 1995 roku. Instrukcja do każdego, pudełek niestety brak. Zestawy w stanie bardzo dobrym. Jeden z nich jak widać, to pozycja wzbogacona o system light&sound. Mowa oczywiście o policyjnym nocnym patrolowcu. W kilku słowach o każdym z nich.

Night Patroller

lego 6430 1

Pojazd przypominający ciężarówkę, lub jakieś centrum dowodzenia, to drogowy ścigacz, który zgodnie z nazwą i użytym systemem świetlno-dźwiękowym, przeznaczony do działań nocnych. Pojazd ma centralnie umieszczony zasobnik, znany z innych zestawów, służący do umieszczenia weń baterii. Na zasobniku elementy elektryczne. W tym przypadku czarny system sterujący w postaci pokrętła oraz nakładka z dwoma sygnałami przysłoniętymi niebieskimi kloszami.

lego 6430 2

System oczywiście działa, co widać szczególnie na zdjęciu poniżej. Co więcej można o nim powiedzieć? Sześciokołowy masywny ścigacz z podnoszoną tylną klapą (co umożliwia włączenie przyciskiem systemu L&S) pod którą znajdziemy trochę wyposażenia oraz podnoszoną szybą kabiny, gdzie znajduje się operator całego ustrojstwa. Drzwi w pojeździe brak. Ogólnie zestaw znany i lubiany, a jako pozycja w kolekcji, obowiązkowy.

lego 6430 3

Rescue Rig

W tym przypadku mamy do czynienia z kolejnym już holownikiem od TLG w ramach Lego town.

lego 6670 1

Pojazd nawiązuje chyba do ciągników siodłowych typu Kenworth. W aucie zastosowano nietypową konstrukcję nadwozia, gdyż tylna cześć (cała za kabiną) ma szerokość pięciu studów. Chyba pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Taka konstrukcja umożliwiła symetryczne umieszczenie samego ramienia holownika oraz dodanie nieznacznej ilości wyposażenia. W samym zestawie aż sześć elementów z nadrukiem (dobre stare czasy). Pojazd ciekawy, choć jak już pisałem, to enty holownik od TLG. Nie mniej jednak , dla mnie jako zbieracza obowiązkowa pozycja.

lego 6670 2

Launch Response Unit

Ostatnią pozycją jest przedstawiciel niezłej serii Launch Command.

lego 6336 1

Przyznam, iż TLG moim zdaniem źle umiejscowiło dwa inne zestawy w ramach town, tj.1682 i 6346, które jak się wydaje idealnie pasują to tematu, którego składnikiem jest przedstawiony tu zestaw. Ale wracając do podstawy, to w przypadku tej pozycji mamy do czynienia z niskopodłogowym ciągnikiem siodłowym o szerokości sześciu studów, do którego podłączona jest naczepa z małym centrum dowodzenia oraz przewożonym helikopterem.
Wszystko oczywiście w biało – niebieskiej kolorystyce z oznaczeniami promu kosmicznego – czyli z symbolem serii.
Launch Response Unit to występujące już kilkukrotnie w zestawach trio, co daje nam dużo bawialności i możliwości wykorzystania. Zestaw polecam zbieraczom serii związanej z naziemną obsługą kosmicznych lotów oraz oczywiście dla zbieraczy.

lego 6336 2

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s