Kilka drobnych zestawów Lego space

Pozostając w klimatach kosmicznych przedstawiam trzy drobne zestawy classic space, które powiększają kolekcję. Dwa z nich leżakowały dłuższy czas w poczekalni i doczekawszy się brakujących elementów prezentuję poniżej. Jeden zestaw – najstarszy 889 pozyskany w odmętach sieciowych zakupów. Klasycznie, wg. kolejności pojawiania się na rynku:

889 Radar Truck,
6842 Small Space Shuttle Craft,
6802 Space Probe.

lego new tbzz 301

Te trzy małe zestawy reprezentują lata 1979 – 1986. Jak wcześniej wspominałem, dwa z nich udało mi się odrestaurować. 6842 posiadał braki w silnikach oraz skrzydłach, natomiast 6802 nie posiadał panelu tuż przed minifigiem. 889 to świeżo pozyskana pozycja. Dwa ww. opisane są w stanie dobrym, co szczególnie widać po wyblakłych delikatnie logach. Radar truck bez zarzutu. Choć wytarcie złotego koloru w logu classic space przydarzyło się minifigowi. Wszystkie zestawy z instrukcjami. Kilka słów o każdym z nich.

Radar Truck

lego 889 2
Nie będę ukrywał, że to mój ulubieniec z tej bandy. Jest dopełnieniem ostatnio recenzowanego 886 Space Buggy. Mały pojazd kosmiczny w klasycznej tonacji old gray z kontrastującym czerwonym minifigiem i starego typu ośkami z czerwonym wykończeniem. Pojazd na przodzie, podobnie jak w 886, posiada zamontowaną butlę tlenową, dalej idąc błotniki (brakowało mi tego w 886) oraz konstrukcję z anteną. I to te wszystkie elementy sprawiają, że dobrze wygląda jako całość. Bardzo podoba mi się ta konstrukcja. Może być świetnym dodatkiem do większej makiety z classic space.

lego 889 1
Small Space Shuttle Craft

lego 6842 1
Mały mini prom to klasyczne latadło z omawianej serii. Największa z trzech konstrukcji to mieszanka kolorów bieli, old gray, czarnego no i oczywiście dla kontrastu – czerwonego „spacemena”. Pojazd posiada cztery, a w zasadzie pięć silników – cztery pod kadłubem i jeden duży w tylnej części. Na przodzie slope z nadrukiem classic space – niestety delikatnie wyblakłym. Konstrukcja – gdyby ją odnieść do dzisiejszych realiów  to klasyczny układ kaczki. Co więcej..chyba nic. Nie jest to mój faworyt z tej trójki, ale jako klasyk jak najbardziej wypada go posiadać.

lego 6842 2
Space Probe

Ostatnia konstrukcja to mały wyrzutnik sond kosmicznych na bazie miniaturowego pojazdu wspieranego przez czarnego robota, typowego dla classic space.Kolorystyka to głównie old gray z elementami czarnego i białego oraz żółta figurka. Szczerze powiedziawszy to niewiele więcej można powiedzieć o tym mini zestawie. Już o wiele więcej emocji wzbudził ostatnio 886. Zestaw..poprostu jest. Ale, podobnie jak wyżej, to klasyk staroci, więc wpisuję go na listę staroci.

lego 6802 1
W dalszej kolejności kilka mieszanych nowości w kolekcji.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego, Space i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s