Jak wczoraj pisałem, tak dziś przedstawiam..kolejne zestawy w kolekcji. Tym razem trzy harmonijne w swoim wyglądzie Blacktrony II oraz jeden przedstawiciel classic space. Nie ukrywam, że trzech z nich jakiś czas szukałem, a całość nabyłem dzięki koledze po klocku prowadzącemu sklep na Bricklinku, pod nazwą „from my closet„. Dzięki za wszystko ;) W każdym bądź razie zestawy w kolejności pojawiania się na rynku:
6847 Space Dozer,
6851 Tri-Wheeled Tyrax,
6878 Sub Orbital Guardian,
6887 Allied Avenger.
O tak, kwintesencja kosmicznych tematów z początku lat 90-tych :) Wszystkie zestawy posiadają instrukcję plus jedno pudło. Stan zestawów oceniam na bardzo dobry. Wszystkie elementy w komplecie. Bardzo się cieszę z każdej zdobyczy z tej serii, gdyż dla mnie to taka sentymentalna mini magia wynikająca ze starych katalogów i prospektów, oraz wystaw w Pewexie i Baltonie ;) I standardowo o każdym z przedstawionych słów kilka.
Allied Avenger
Zestaw przedstawia jednoosobowy statek kosmiczny z ruchomymi dwoma parami skrzydeł ustawionych względem siebie pod kątem 90 stopni. Pojazd może rozdzielać się na dwie części. W kabinie ruchome są wszystkie elementy przezroczyste. Obie możliwości widać na zdjęciu poniżej. Sam pojazd jest średniej wielkości. W ramach zestawu pięć elementów z nadrukiem strzałek. W zestawie mamy jednego kosmonautę w barwach Blacktrona. Zdjęcie powyżej przedstawia maszynę w locie i dodatkowego „spejsmena”. Natomiast stojąc statek opiera się na dwóch dźwigarach pod kadłubem i na dodatkowych silnikach pod skrzydłami.
Ogólnie bardzo ciekawa i ładna pozycja. Statek kosmiczny naprawdę wygląda..kosmicznie ;)
Tri-Wheeled Tyrax
Jak sama nazwa mówi trójkołowiec Blacktrona. Nietypowy pojazd w swojej konstrukcji przypomina trochę walec, lub inne ustrojstwo do podróżowania po ciężkim planetarnym terenie. Z elementów ruchomych, tylko owiewka, w standardowym dla serii kolorze. W kabinie panel sterowniczy. Zestaw zawiera jedną figurkę „smejsmena”. Ogólnie, jako że to znana konstrukcja w ramach serii – obowiązkowy mimo swego nie skomplikowania i braku bajerów w zestawie. Ode mnie jak najbardziej pozytyw.
Mój egzemplarz posiada dodatkowo jeden egzotyczny element w postaci pudełka w amerykańskiej wersji, z nazwą zestawu i jakże wymownym tekstem na tylnej ściance w logotypie classic space – „Build any of these exciting models with this set”. Dziękuję za to wiadomo komu ;)
Sub Orbital Guardian
To najdziwniejszy zestaw z prezentowanych w tym wpisie. Mega pokręcona konstrukcja. Przedstawia nam, jak na moje oko kosmicznego moskita z obsługą ;) A poważnie, to maszyna krocząca ze zmiennym symetrycznie położeniem goleni. Ponadto ruchoma owiewka w standardowym kolorze,a z ciekawostek pojemnik z nadrukiem, w środku którego kryje się dodatkowy mały panel z nadrukiem. Dodatkowo cztery talerze w dwóch rozmiarach stanowiące jakiś system bojowo – nasłuchowy ;)
Ciekawostką jest dodanie do figurki jet packa. A raczej to, że pilot pojazdu ma go założonego podczas pobytu w pojeździe. Trochę dziwnie to wygląda. Brak mi w nim jeszcze jakiegoś panelu do sterowania w kabinie. Co jednak nie dodaje minusów kolejnej znanej pozycji z serii Blacktrona II. Ponownie in plus.
Space Dozer
Ostatnia pozycja to przedstawiciel klasycznej części lego space. Pojazd o szerokości sześciu studów z dużą łychą do podejmowania materiałów z powierzchni planet i bogatym panelem sterowniczym. Pojazd obsługuje klasyczny kosmonauta w żółtym kombinezonie i kasku starego typu. Zestaw przyjemny i stworzony w tym samym stylu jak inne pojazdy z tematu classic space w ramach kosmicznej serii. Jak najbardziej pozytyw.
Podsumowując – ciekawe pozycje z tematu kosmicznego, które udało mi się pozyskać, a teraz zacnie wzbogacają kolekcję. W dalszej kolejności jeszcze kilka zestawów kosmicznych z lat 80-tych. Oby tak dalej ;)
Pozdrawiam!
Ps. powyższą pozycją udało mi się dojść do liczby 100 wpisów. Dzięki za czytanie :)
Die hatte ich früher auch einmal alle. :)
Zestaw „Tri-Wheeled Tyrax” mi się podoba ale irytuje mnie nieco brak układu skrętnego. Kiedyś zrobiłem swoją wersję tego trójkołowca wraz z możliwością skręcania bo w oryginale agenci Blacktron`a mogli wysyłać patrole tylko w linii prostej bez możliwości powrotu. ;)
Ha :) Dobre! Ale wiesz, Może one miały działać jak gąsienice w czołgu. Jedna w jedną, druga stoi i czołg skręca. Tak samo tutaj ;)
Pingback: Lego 6861 – Blacktron II Super Model | Lego's soul