Trochę odrestaurowanych nowości

Żeby nie było, że całkowicie śpię, a na stronie ostatnio pisze tylko kolega Mateyo82 ;), a jeśli ja, to o jakichś ..katalogach, to pora na trochę nowości wzbogacających kolekcję. Tym razem to nic co ostatnio zakupiłem, a trzy niewielkie zestawy, które przeleżały u mnie niekompletne ponad rok czasu. Każdy z nich miał większe, lub mniejsze braki, a po uzupełnieniu wciągam je na stan kolekcji. I tak, w kolejności wejścia na rynek.

1665 Dual FX Racers,
1990 Octan F1 Race Car,
4525 Road and Rail Repair.

lego new tbzz 901

Jak widać mizerne powiększenie, ale w ostatnim natłoku zajęć udało mi się tylko tyle. Wszystkie zestawy posiadają instrukcje, jeden dodatkowo pudełko. Mamy tu przedstawicieli serii town oraz train. Zarazem jest to mój drugi zestaw z tej serii, którą troszeczkę (podobnie jak boats) będę starał się powiększać, stąd, że raz – mam jeszcze kilka pociągowych pozycji do uzupełnienia, a dwa są związane z serią miejską. Zestawy są w stanie bardzo dobrym, a jedyny mankament to jedna z figurek – ta w małym bolidzie, która delikatnie mówiąc osłabła. Podmianka w drodze ;) Dwa z prezentowanych nie były u nas rozpowszechnione, a nawet o nich nie wiedziałem, dopóki nie wróciło Lego do łask w moim przypadku. O najmniejszym z nich w zasadzie nie ma co pisać, ot kolejna mała wyścigówka. O pozostałych w kilku słowach:

FX Racers

lego 1665

Zestaw z dwoma nietypowymi wyścigówkami. Są znacznie większe niż klasyczne z serii town i mają solidniejszą budowę. W dwóch mieszankach kolorystycznych, z równymi startowymi oznaczeniami oraz minifigiem z obsługi toru, wyposażonym w chorągiewkę z szachownicą. Lego wypuściło sporo takich setów, gdzie dwa nietypowe bolidy stawały na linii startu. Ten dokładnie komponuje się w listę tego typu zestawów i w sumie to tyle na jego temat. Ot poprostu jest. Choć napewno bardziej zapada w pamięć niż ww. 1990. Natomiast ubytki dotyczyły figurek, spoilera i ukośnych płytek. Po uzupełnieniu, sami wiecie. Powiększa listę.

Road and Rail Repair

lego 4525

A to taka mała wisienka na torcie. Coraz bardziej podoba mi się ta seria, a to przecież żaden z wagonów, czy lokomotyw. Kolejny mały sprzęt (kolejny po 4546) i utrzymany w tym samym klimacie żółtych pojazdów obsługi kolejowej. Poza charakterystycznymi elementami pojazdu, jak hak z magnesem, czy opuszczane koła torowe mamy tu oznaczenie na obu burtach oraz minifiga we wdzianku z takim samym znaczkiem. Zawieszenie kołowe oczywiście sprężynowane, podobnie jak w Unimogu z 4546.Braki dotyczyły oczywiście minifiga, a także odpowiednich kół.
Bardzo przyjemny zestawik. Gdy uzupełnię braki w 4543 Railroad Tractor Flatbed, i dołożę 4546, zestawię wszystkie razem w małej dioramce. Tylko trochę torów i przejazd kolejowy  by się przydały..
I tym optymistyczno – wyczekującym stwierdzeniem kończę ten krótki wpis o kolejnych nowościach w kolekcji.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Trochę odrestaurowanych nowości

  1. Mateyo82 pisze:

    A ja tam jednak wolę te tradycyjne wyścigówki z końcówki lat 80 i początku 90. Te inne wersje to są jakieś… takie… :/ No i widzę, że trafił Ci się zestaw z linii Trains w postaci tej małej koparki kołowo – szynowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s