Wybaczcie, że skaczę tak po tematach..raz technic, raz castle, raz town..wszystko zależy od tego co mnie akurat natchnie. No ale czy nie od tego jest blog? ;) Piszesz, co akurat myślisz..Wczoraj wieczorem coś mnie uderzyło i grzebiąc po sieci wpadłem na dwie małe modyfikacje jednego z niewielkich setów z serii space, czyli 6833 Beacon Tracer. I w jednej chwili zrobiłem ich małą bandę. Konwersja polegała na zrobieniu odpowiedników oryginału w innych barwach, charakterystycznych elementach dla danej frakcji (np. z różnymi panelami), czy oczywiście z zastosowaniem odpowiednich minifigów i kolorów elementów trans. Tam, gdzie dana seria nie posiadała antenek we właściwych dla siebie kolorach, zastosowałem poprostu czarne.
Efekt krótkiej wieczornej pracy. Beacon Tracer i jego modyfikacje:
Tego typu modyfikacje przeróżnych zestawów, głównie z serii kosmicznej, dostępne są szeroko w sieci. Czy to w przypadku 6833, czy innych polegają raz na zmianie tylko kolorystyki, figurek i charakterystycznych elementów ( tak jak w moim przypadku), a innym razem dotyczą zmiany całości, gdzie tylko ogólny zarys pozostaje bez mian.
W moim przypadku osiągnąłem zamierzony cel i za pomocą elementów poszczególnych frakcji uzyskałem przedstawiciela tematów : Futuron, Blacktron I, Blacktron II i Space Police. Oczywiście do tego oryginał, czyli M-Tron.
Przychodzi mi do głowy, czemu Lego nigdy nie wypuściło dokładnie takiego samego zestawu w innych kolorach i innej przynależności. Seria space dawała w tym zakresie chyba najlepsze możliwości. Wydaje mi się, że fajnie by to wyglądało, gdybyśmy mieli do dyspozycji takie same pojazdy/statki kosmiczne, tylko innych odłamów space. I wydaje mi się, że wcale nie wyglądałyby tak samo. Widać to dobrze na fotkach. Mimo takiego samego kształtu zastosowana kolorystyka, zarówno elementów stałych, jak i przezroczystych, zmienia charakter pojazdów.
Jako, że mamy tu przedstawicieli kilku frakcji, krótkie pytanko i ankieta do Was. Który z pojazdów sprawia najlepsze wrażenie? W czyich barwach? Ja mam swoich dwóch faworytów, ale o tym, jak zakończy się ankieta.
A teraz jeszcze kilka zdjęć poszczególnych pojazdów w dwóch ujęciach, ukazujących tył i przód autek.
Ujęcie pojazdów z przodu.
Tył pojazdów, gdzie dobrze widać różne panele, właściwe dla poszczególnych frakcji.
Podsumowując. Jeden szybki impuls w głowie, kilka chwil zastanowienia, jakaś godzina na zebranie elementów i dalsze trzydzieści minut na ich złożenie. Pięć wersji Beacon Tracera do wyboru. Może następnym razem pokuszę się o większe pojazdy w ujęciu różnych frakcji w ramach Lego space. Pozdrawiam.Kosmicznie ;)
He he! Lubię takie porównania. :) Najlepiej wygląda Blackton I ale i Blacktron II też pasuje.
Classic space to jedna z najlepszych serii jakie wyszły. Świetne zestawienie. dla mnie najlepszy Blacktron I
Dokładnie, nie ma to jak Blacktron I. Mam dwa sety z tej serii. I trzeci niekompletny. 6941..Niestety wybrakowany element ekstremalnie niedostępny..tylna część owiewki w kolorze trans yellow.
to prawda. battrax generalanie cięzki do dostania, do tego jeszcze cięzej w dobrym stanie go dorwać…space ma niepowtarzalny klimat, którego już mam wrażenie po 1992 roku nie udało im się (moim zdaniem) w żadnej serii odbudować. Sam posiadam prawie cała serię M:Tron (jeszcze dwa największe do kompletu zostały – 6956 i 6989) potem przyjdzie czas na pozostałe serie spejsowe.
Mi jakoś ciężko idzie zbieranie M:Trona, choć cztery sztuki są. Najbardziej boleję na battraxem, który kiedyś kupiłem bez tej owiewki licząc, że się uda gdzieś ją dostać..się przeliczyłem. A szkoda bo to set w dobrym stanie z instrukcją..
I zgadzam się, że po IcePlanet i ostatnimi Space Police to już nie to samo. Classic, M:Tron, Futuron, Blacktrony I i II..ech…
Pingback: Modyfikacja Lego 6833 Beacon Tracer raz jeszcze | Lego's soul
Bardzo ładny, to był mój pierwszy Lego zabawki przestrzeni . Mam związane z tym stanowiskiem w moim blogu bo przeglądu Beacon Tracer dziś .
Jest to jeden z moich ulubionych zabawek z dzieciństwa .
Google translator? ;) Thanks! I also love the old space.I read your blog entries. Good job!! :)
Tak , użyłem Google Translate . Bardzo podobały mi swoje zdjęcia i chciał powiedzieć dziękuję .
Pingback: Czas podsumowań, czyli 2014 rok z Lego’s soul | Lego's soul