Lego castle, town i train

Klasycznie już przedstawiam kilka nowych zestawów w kolekcji. Trzy sety z dużym rozbiegiem tematycznym i wiekowym, traktujące trzy serie. Miasto w starym wydaniu, czyli town, mały przedstawiciel serii train, który spokojnie pasuje do miasta oraz największy zestaw z przedstawianych – przedstawiciel serii zamków, a konkretnie krótkiego tematu Wolfpack. Zestawy z lat 1983 – 1992, wg. kolejności.

6624 Delivery Van,
4546 Road and Rail Maintenance,
6075 Wolfpack Tower.

lego tbzz new 403

Wszystkie zestawy w bardzo dobrym stanie, z instrukcjami. Pudełek brak. Co do słabszych stron, to chyba tylko wiekowość naklejek na pojazdach, ale da się wytrzymać. Sety pozyskane na rodzimym rynku. Serię castle i town, zbieram jak najbardziej. Natomiast przedstawiciel serii train, jest moim pierwszym w kolekcji. Choć już na pierwszy rzut oka pasuje wprost do miasta, a tylko oznaczenia i ruchome prowadnice do torów sugerują, iż to pojazd wykorzystywany w kolejnictwie. Kilka słów o zestawach.

Delivery Van

lego 6624 1

Mały pojazd, w sumie niczym specjalnym nie wyróżniający się. Małe czerwone autko przypominające niewielkie japońskie vany, w tym przypadku, służący do przewozu paczek, o czym informują dwie naklejki na bokach. Są one jednocześnie najsłabszym elementem, jeśli idzie o stan zestawu, co widać na fotce. Ponadto pojazd posiada podnoszoną tylną klapę, koła starego typu, jeden element z nadrukiem stanowiący chłodnicę oraz minifiga. Na pierwszy rzut oka widać, że brak jakiegokolwiek ładunku, który powinien przewozić tego typu pojazd. Cóż. Błędy wczesnych lat Lego. Ogólnie, to małe, czerwone autko, w swym przeznaczeniu niezbędne do funkcjonowania całej serii Lego town.

Utrzymanie dróg i torów

lego 4546 2

Pojazd służący utrzymaniu porządku w obrębie trakcji kolejowych, przejazdów i torów, to ładna i wpadająca w oko propozycja od Lego. Auto mocno przypomina Unimoga i pewnie taki był zamysł twórców. Do tego sporo ruchomych elementów, w tym sprężynowe koła i ciekawy nadruk minifiga. Do auta pasują trzy inne zestawy, w ramach serii train, tj. 4525 Road and Rail Repair, 4543 Railroad Tractor Flatbed i 4541 Rail and Road Service Truck. Posiadam dwa pierwsze, niestety niekompletne, stąd nie uznaję ich jako części kolekcji. Po uzupełnieniu braków (które to poszukiwania dłuuugo trwają…) wszystkie trzy będą niezłym uzupełnieniem miasta, w które wkomponują się tory z zabudową. Podsumowując te kilka słów, bardzo miły set spod znaku Lego.

Wolfpack, czyli banda wilków

lego 6075 2

Najciekawszy set, a zamieszczonych w tym wpisie. Polowałem na niego dłuższy czas. Chyba dlatego, że to krótka tematyka w ramach serii zamkowej (trzy sety), a i posiadałem wcześniej  6038 Wolfpack Renegades. Przedstawia wieżę, raczej ruiny takowego obiektu z trzema minifigami i duchem. Obiekt funkcjonalny i bawialny. Umożliwiający otwieranie ścian i dotarcie do zabudowanej komnaty, w której rzezimieszki trzymają łupy, co widać na zdjęciach poniżej.

lego 6075 4

lego 6075 3

Set przyciąga wzrok i ewidentnie stanowi część czegoś, co Lego dalej powinno wypuścić. Innej większej konstrukcji, będącej uzupełnieniem prezentowanej. Niestety wyszły trzy zestawy, w tym wieża, powóz z wyposażeniem i łupami oraz kryjówka ducha, będąca malutkim zestawem. Cała seria byłaby przeciwwagą dla leśnych ludzi i różnych hord rycerzy, pod kilkoma wezwaniami herbowymi. No i byłaby / jest drugą frakcją nazwijmy ją „bandycką” w ramach castle. Szkoda. Szkoda i jeszcze raz szkoda, że Lego odpuściło temat. Na koniec fotka dwóch setów z trzech.

lego 6075 1

W najbliższym czasie, kontynuując temat scenek z zestawami oraz odrobiny wyobraźni, mała klockowa aranżacja wilków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Lego castle, town i train

  1. fanofreds pisze:

    A great post. I have the WolfPack castle (a set that I’ll be reviewing on my blog eventually). I always wanted that train rail maintenance car (especially since I had a LEGO train when I was little) but unfortunately I never saw one in a store to purchase. That might be a set I try to pick up for myself at some point.

  2. Mateyo82 pisze:

    Kiedyś przewinął mi się przez ręce ten wóz klanu Wilka. Całkiem ciekawy zestaw z ukrytym schowkiem na skrzynię i mnóstwem wyposażenia. Twierdzy na wodzie nie miałem okazji widzieć na żywo ale wygląda naprawdę dobrze jak na mały zestaw. Gratuluję zdobycia kompletu bo chyba więcej zestawów z tej serii Castle nie było.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s