Scenki z życia starych zestawów

Już dawno chodzi mi po głowie tworzenie małych scenerii w związki z konkretnym zestawem. Niezależnie, czy to jest recenzja, czy prezentacja nowych setów, czy omawianie jakiejś serii.  Zatem otwieram mini cykl – scenek z życia starych zestawów, gdzie będę starał się wrzucić coś na wzór katalogów Lego z lat 80 i 90, z wykorzystaniem płyt, roślinności, a przede wszystkim gotowych konkretnych zestawów z minionych lat. Nie będą to MOCe, bo to żadna twórczość na poziomie danego obiektu, a za twórczość trudno uznać pozbieranie gotowców w pewną uporządkowaną całość. Nie mniej jednak coś się tworzy, stąd dodatkowa kategoria, gdzie będzie można znaleźć odniesienia do wszystkich wpisów zawierających przedmiotowe scenki, czy to w ramach recenzji, czy tak jak tu, połączenia ze sobą kilku zestawów w jednym ujęciu.

Lego 6378 2

Do rzeczy. Prezentowane zestawienie ma oczywiście związek z wczoraj wspominanym 6378 Shell Service Station. Jest to zestaw, który idealnie nadaje się do uzupełnienia miasta w ramach Lego town. Pojazd, dwie figurki, niezła konstrukcja budynku, zastosowane kolory dają nam uroczy set, a moim zdaniem jeden z najlepszych spośród prezentujących stacje benzynowe.
W mini scence mamy więc stację shella, zakład naprawczy ( 6369 Auto Workshop), rajdówkę z 1497 Pitstop and Crew, budkę telefoniczną, z figurką i rowerem ( 6613 Telephone Booth), minifiga z listem, skrzynką i listonoszem na motorze, czyli 6622 Mailman on Motorcycle oraz pojazd napraw drogowych ( 6653 Highway Maintenance Truck) i małe autko policyjne ( 6506 Precinct Cruiser).

Lego 6378 1

Naturalnym zestawieniem ze stacją shella jest mały zakład naprawczy w postaci czerwonego budynku z warsztatem oraz pojazdem. W tym przypadku, to mały holownik shella wyprowadza pojazd z garażu. Kolorystyka shella widoczna także w tym zestawie poprzez beczkę znajdującą się przed szybą.

Lego 6378 6

Dodatkowo wszystko uzupełnia kilka minifigów właściwych dla lat 80, luźno „pałętających” się po całości małej scenerii.
Czy można było coś dodać do zestawu? Pewnie tak. W końcu mam z czego wybierać. Choć naklepać na ilość, na tak małej scenie, chyba nie przyniosłoby zakładanego efektu. Ponadto póki co ogranicza mnie ilość płyt, których zaledwie kilka sztuk w moim posiadaniu. W dodatku najstarszego typu, bez poboczy. Może wkrótce się to zmieni.
Na koniec jeszcze kilka zdjęć całości.

Lego 6378 5

Lego 6378 3

Lego 6378 4

Wszelkie sugestie co do modyfikacji i zmian stylu/układu itp. przy kolejnych tego typu ujęciach, mile widziane :)

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego, Scenki z zestawami i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Scenki z życia starych zestawów

 1. DaveM pisze:

  Fajnie to wyszło, czuć klimat tamtych lat. Nie wiem jak to jest, ale jest coś magicznego w tych zestawach i takiej scenografii, natomiast te dzisiejsze zestawy mimo, że bardzo już przypominające teraźniejszy świat, z masą szczegółów jakoś tak nie cieszą. Pewnie chodzi o to, że byłem wtedy mały, a jak wiadomo, młodość zawsze wspominamy z sentymentem :) Choć np. jeśli chodzi o castle, to te dzisiejsze są strasznie pstrokate i bez jakiegoś pomysłu, starzy rycerze biją je na głowę.
  Fajnie, że wpadłeś na taki pomysł, sam o tym kiedyś myślałem, ale na myśleniu się skończyło:) Może Twoje fotki mnie zdopingują, mam trochę tych zestawów.
  Pozdrwaiam

 2. Anonim pisze:

  Świetnie się to wszystko ogląda. Czekam na więcej zdjęć, dużo więcej :)

 3. tbzz2013 pisze:

  Dzięki! :) Postaram się zrobić cały cykl scen z town, castle i może space. A co do rycerzy, to starego castle nic nie przebije. No chyba, że dzisiejsze MOCe. Gotowe sety to prawie zawsze słabizna.

 4. Mateyo82 pisze:

  Powiem tak – osiągnąłeś wyższy poziom w tej dziedzinie. :) Gratuluję. To wygląda jak pełnoprawna scenka z katalogu. Podoba mi się. Chcemy więcej!!! :)

 5. farnheim pisze:

  This is so nice. So classic. And the use of that green and blue background is awesome. It looks like an official shooting for an old catalogue. Good job! Thumbs up!

 6. Pingback: Scenki z życia starych zestawów – trains | Lego's soul

 7. Pingback: Lego Town&Shell | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s