Ponownie castle

Dziś było już o kosmosie, będzie o plastikowej historii. Czyli kolejne Lego castle w kolekcji. Tym razem, jak pisałem podczas recenzji 6040 Blacksmith Shop, udało się dołączyć kolejny zestaw z modułowej serii murów zamków/zamków, w wydaniu Lego z lat 80. Mowa o kolejnej perełce w moich zbiorach z przedmiotowej serii, czyli 6067 Guarded Inn. Ostatnio założyłem sobie poskładanie kilku takich setów i stąd poszukiwania. Obok 6067 udało się pozyskać 6041 Armor Shop, jednak wymaga lekkiej renowacji jak się okazało, stąd nie znalazł się w tym wpisie.
Ale wracając do nowości kilka setów z lat 1984 – 1987, wg kolejności:
6022 Horse Cart,
6023 Maiden’s Cart,
6067 Guarded Inn,
6017 King’s Oarsmen.

lego castle 20

Wszystkie zestawy z instrukcjami, choć brak pudełek. Co do stanu klocków to jest bardzo dobry i dobry. Trzy figurki z 6022 i 6023 z lekko wyblakłymi nadrukami na torsach. Poza tym bez uwag. Trzy sety niewielkie, za każdym razem z dwoma figurkami, dwa ze zwierzakami, wiadomo – konie. Jedna figurka to przedstawicielka płci pięknej z białym nakryciem głowy (nie wiem jak to nazwać, ale do średniowiecza pasuje), który jest rzadkim elementem. Zestawy przedstawiają powóz z damą, gdzie za woźnicę robi zbrojny rycerze, powóz z uzbrojeniem i dwoma rycerskimi oraz małą łódkę z dwoma przedstawicielami serii.

Słów kilka o Guarded Inn, czyli warownej knajpie ;)

lego 6067 1

Zestawu przedstawiać nie trzeba. Znają go wszyscy fani Lego ze starych lat. Zarówno ci, pasjonujący się tematami zamkowymi, jak i ci od innych serii. Był tak popularny, że doczekał się ponownego wydania w 2001 roku, pod numerem 10000-1. Jest to set, który pasuje do wielu zamków i fortyfikacji zamkowych, które Lego proponowało nam w latach 80 i 90. Przedstawia nam wycięty fragment zwartej zamkowej zabudowy z kawałkiem muru i karczmą. Jej małą wersją. Karczmy strzeżonej, co wynika z nazwy. I to dosłownie. Poza gospodynią i spragnionym rycerzem na koniu mamy dwóch wartowników. Jeden na murze obronnym, drugi na niewielkim gnieździe na dachu karczmy.

lego 6067 2

Budynek posiada bardzo ładną konstrukcję, ze ścianami z nadrukiem czerwono – czarnym, otwieranymi niebieskimi drzwiami oraz otwieraną całą ścianą frontową. Co do elementów, to sporo ciekawych, takich jak wspomniane ściany z nadrukiem, w tym ściana oldgray z nadrukiem okna, nakrycie głowy gospodyni, sporo uzbrojenia, czarna flaga z nadrukiem wskazującym na miejsce jadła i napitków oraz  żółte siodło. Jednym słowem jest na co popatrzeć i czym się zająć przez dłuższą chwilę. Przyznam tu, że złożenie go zajęło mi jakiś czas.

lego 6067 4

lego 6067 3

Oczywiście, jak już wspominałem, set da się połączyć z innymi z gatunku, dzięki łączeniu na pin. Obecnie mogę zaprezentować tylko ww. kuźnię z 6040, ale mimo tylko dwóch modułów wygląda to nieźle. A gdyby tak móc zaprezentować pełen zamek, z dodatkowymi wieżami i zestawami typu karczma, czy kuźnia..niejeden fan zamków zapewne ma taką możliwość. Ja póki co prezentuję szybkie połączenie ze wspomnianą kilkukrotnie kuźnią. Sami oceńcie :)

lego 6067 5

lego 6067 6

Jak uda się połączyć ze zbrojownią z 6041, zaprezentuję w przygotowanej scenerii ze starych katalogów.

Podsumowując, udane powiększenie serii, szczególnie biorąc pod uwagę karczmę. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć więcej setów tego typu, by stworzyć coś większego.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Castle, Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ponownie castle

  1. Mateyo82 pisze:

    Odnosząc się do ostatniego akapitu w tym wątku, może pomyśl czy (o ile pozwolą fundusze) nie sprawić sobie ze 2 zamków.

  2. Pingback: Na rajdowo i na rycersko | Lego's soul

  3. Pingback: Trzy modułowe Lego castle | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s