Nowe castle

Jak pisałem poprzednio czas na kolejną porcję nowości w kolekcji. Tym razem pięć zestawów z serii castle. Żałuję, że tylko tyle i nie mam z czym łączyć posiadanych setów, ale co się odwlecze, jak to mówią. Do rzeczy. Zestawy z lat 1984 – 1990. Wg kolejności :

6040 Blacksmith Shop,
6102 Castle Mini Figures,
6035 Castle Guard,
6039 Twin-Arm Launcher,
6042 Dungeon Hunters.

tbzz new castle 30

Prezentowane zestawy są w stanie bardzo dobrym, co najwyżej jedna figurka, delikatnie przetarty symbol na torsie i podobnie na jednej tarczy. Sety wszystkie z instrukcjami (za wyjątkiem 6102, który nie posiadał w zestawie instrukcji, a tył niewielkiego pudełeczka służy za instrukcję) oraz dwa pudła. Najbardziej cieszy komplet w pierwszym moim zestawie ukazującym kawałek zamku, tj. w zestawie z kowalem i kuźnią – 6040.  Jak widać kilka kolejnych niewielkich setów, powoli kompletowanej serii castle.

Kuźnia.

tbzz new castle 31

Co by tu napisać? Jak dla mnie zestaw super. Oczy wyobraźni widza już połączoną kuźnię z innymi modułowym zestawami castle, umożliwiającymi łączenie poszczególnych części z murami, jak np. 6061 Siege Tower, 6041 Armor Shop, 6067 Guarded Inn, czy innymi, w tym zamkami. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że ten set będzie pierwszym z wielu dzięki którym będzie można poczuć świetny klimat zamków ze starych lat Lego.

Rycerze.

tbzz new castle 35

Sześciu dzielnych wojów z różnych frakcji, z czterema tarczami, dwoma toporami, włócznią, mieczem i dwoma łukami z kołczanami. Głowy odziewa im sześć hełmów dwóch typów w dwóch kolorach – oldgray i czarnym. Jak pisałem wyżej zestaw nie posiadał oryginalnie instrukcji, a tylna ścianka pudełka ukazuje sposób łączenia i wyposażenia poszczególnych figurek. Zestaw to typowe uzupełnienie serii zamkowej spotykane i wcześniej i później wielokrotnie w ramach zarówno castle, town, czy space.

Strażnik.

tbzz new castle 34

Kolejny set przedstawia małą strażnicę z wartownikiem oraz rycerza na koniu. Jak się wydaje pasuje to do jakiegoś turnieju, gdyż rycerz na koniu wyposażony w kopię i nietypowy hełm, a także budowla z dachem imitującym baldachim, wpisuje się  i pasuje do zestawu 1584 Knight’s Challenge przedstawiającego turniej rycerski. Niewielka propozycja i w sumie nic nadzwyczajnego.

Podwójna katapulta.

tbzz new castle 36

Katapulta, jakich kilka w ramach castle, tym razem z dwoma rycerzami. Jeden na koniu z okryciem, drugi to piechur jako obsługa wyrzutni. Zestaw posiada kilka ciekawych elementów, a szczególnie nakrycie konia oraz dwie tarcze starego typu. Co do zestawu to zastanawia mnie, jak kto i czym ciągnie bojową maszynę, która jest głównym aktorem tego seta ? ;) Katalogi z dawnych lat, również nie precyzują tej kwestii. Poprostu jest wyrzutnia i tyle. Zestaw często widywany obecnie w sieci, za starych lat również należał do często występujących na naszym rynku.

Konwój z więźniem.

tbzz new castle 33

Ciężko mi przetłumaczyć i dopasować nazwę oryginalną zestawu do tego co prezentuje. :) W secie otrzymujemy więźnia w postaci człowieka z lasu – ktoś z ekipy Robin Hooda, powóz więzienny ciągniony przez konia z rycerzem woźnicą, a także eskortę w postaci dodatkowego rycerza na koniu. Zestaw fajny, z lat, gdy w ramach castle mogliśmy podziwiać kilka zestawów Forestmenów. Również często widywany w starych latach i równie bawialny, zarówno kiedyś, jak i dziś. Aż się prosi uzupełnić wszystko zestawami z kryjówkami „leśników”.

W najbliższym czasie trochę o serii boats i recenzja jednego z zestawów zamkowych.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Castle, Kolekcja, Lego i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s