Lego 6672 Safari Off-Road Vehicle (recenzja)

lego 6672 1

Recenzja 6672 Safari Off-Road Vehicle

Seria: Town
Rok wydania: 1990
Liczba klocków: 67 (Brickset), 59 (BrickLink)
Liczba figurek: 2 + 1
Cena : 20 – 120 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Kolejna recenzja starych klasycznych zestawów Lego. Wybór padł na 6672, choć planowałem recenzję innego seta związanego z dwukolorowym sportowym symbolem, będącym przedmiotem dwóch poprzednich. Przyczyną jest zagubienie instrukcji, która jak się odnajdzie, wrócę do tematu. Wracając do Safari Off-Road Vehicle, to z tego co pamiętam, był bardzo popularnym setem na początku lat 90. Wielu kolegów go posiadało, a i pamiętam go z półek znanych wszystkim sklepów. Stąd też myślę, że niejeden z Was był jego właścicielem :)

Opakowanie i instrukcja

Prezentowany 6672 posiada zarówno instrukcję, jak i pudełko. Instrukcja w stanie idealnym, natomiast pudełko odpowiada rocznikowi z jakiego pochodzi. Dwadzieścia trzy lata zrobiły swoje. Pudełko klasyczne, z żółtym obramowaniem, prezentujące nam scenę z udziałem podmiotu zamieszania. Tylna ściana to wiadomo – dodatkowe pomysły na możliwe do wykonania konstrukcje. Dwa pojazdy oraz dwie scenki z życia minifigów i małpki.

lego 6672 3

Instrukcja czytelna, dobrze nadrukowana, dwustronna w standardowej kolorystyce, ze zdjęciem zestawu w nagłówku. Bez uwag.

lego 6672 10

Elementy

W skład zestawu wchodzi niewielka ilość części od 59 do 67, w zależności od źródła. Zastosowana kolorystyka to biały, z elementami czarnego, oldgray i czerwonego. Do najciekawszych części zaliczyć możemy dwie ośki ze sprężynami, które pojawiły się w rok wcześniej, niż prezentowany 6672. Ponadto aż sześć elementów z nadrukiem, w tym trzy kasety oraz komplet drzwi i maska z czarną panterką na białym tle. Dodatkowo otrzymujemy trochę wyposażenia w postaci łopaty, kilofa i kamery.

lego 6672 2

W zestawie otrzymujemy dwie figurki, a w zasadzie trzy, gdyż do kierowcy w szarym kapeluszu i kamerzysty Lego dołożyło nam małpkę. Małpka znana choćby z zestawów serii pirates. Niewątpliwie dodaje uroku. Natomiast minifigi bez porywów, szczególnie kierowca, który w tym zestawieniu jest nijaki..Najlepszym ich elementem jest chyba ww. kapelusz.

lego 6672 5

Zestaw

Zestaw to pojazd terenowy przeznaczony, jak nazwa mówi, na udział w safari. Posiada słuszne zawieszenie, które w momencie powstania wniosło sporo nowych możliwości dla młodych budowniczych i świetnie pasowało do niejednego seta. Podobnie w tym przypadku. Zawieszenie sprawdza się dobrze, co będzie widać na jednym z niżej umieszczonych zdjęć. Pojazd przyozdobiono barwami przypominającym zebrę, sugerującymi Afrykę. Dodano wyposażenie, szperacze umieszczone na dachu, kamerzystę i posłano w dzikie stepy w poszukiwaniu, m.in. małp :)
Zestaw odbiegał od pozostałych z serii town w swoich latach, kolorystyką i przeznaczeniem. Niemniej jednak wpisywał się w przyjętą chyba przez Lego linię przejścia od klasycznych zestawów w klimatach europejskich do klimatów związanych z ciepłymi krajami. Widać to dobrze w zestawach z lat od 1990, gdzie m.in. nie stosuje się klasycznych choinek i topoli, a palmy oraz dodatki w postaci egzotycznych zwierząt.

lego 6672 7

lego 6672 9

I wszystkie elementy zestawu. Pojazd, dwie figurki, małpka oraz drobne wyposażenie.

lego 6672 4

Podsumowanie

Zestaw uważam za udany. Jest ciekawy kolorystycznie, głównie przez zastosowane zebry oraz czerwone zawieszenie. Bawialność i funkcjonalność dzięki zawieszeniu i małpce jak najbardziej na plus. Za najmniej ciekawe jego składniki trzeba uznać natomiast figurki, których jedynym elementem związanym z safari jest kapelusz. Nie psuje to jednak całokształtu zestawu, który zapewne każdemu zapadł choć trochę w pamięć dzięki swojej odmienności i ruchomemu zawieszeniu. Ciekawa i godna polecenia propozycja od Lego.

Za :
+ bawialność
+ tematyka
+ elementy z nadrukiem
+ zawieszenie
+ małpka

Przeciw:
– słabe figurki

Na koniec kolejna szybka aranżacja, choć przyznam, iż nie pamiętam, by w jakimkolwiek katalogu z lat 90 w scenkach można było znaleźć 6672.

lego 6672 6

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Recenzje i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Lego 6672 Safari Off-Road Vehicle (recenzja)

  1. Mateyo82 pisze:

    Pamiętam ten fajny zestaw a szczególnie ten element zawieszenia. Szkoda, że Lego wypuściło tak mało zestawów z tym genialnym klockiem, idealnym do budowy własnych terenówek bądź ciężarówek. W moim gronie kumpli ze szkoły podstawowej ten set był dość popularny. Prawie każdy go posiadał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s