Kolejne space

Jak pisałem wcześniej, tym razem trochę space w ramach nowości. Małe skromne cztery zestawy. Jeden futuron oraz trzy klasyczne space. Zestawy w przedziale od 1979 do 1987 roku. Standardowo, wg. dat:

886 Space Buggy,
6801 Moon Buggy,
6845 Cosmic Charger,
6884 Aero Module.

new sets 132

Wszystkie zestawy są w bardzo dobrym stanie, nawet te z 1979 i 1981 roku. Do wszystkich zestawów instrukcje. Pudełek brak. Space Buggy z 1979 roku, będący moim rówieśnikiem, to mój najstarszy zestaw. Nabyłem go wręcz nieświadomie, bo w ramach zakupu innych setów znalazłem tzw. gratis. Niby małe, stare a cieszy :) Trzy z prezentowanych to klasyczne space. Klasyczne figurki, białe, ładne, klasyczny oldgray w pojazdach i niebieski w obiekcie latającym. Ponadto jeden, troszkę większy futuron.

I o nim dwa słowa. Przyjemny dla oka zestaw z dużą, podnoszoną niebieską szybą, rozkładanymi skrzydłami, figurką i zmechanizowanym robotem.  Wygląda dobrze z każdej strony, mimo pustych bocznych przestrzeni, które czasem rażą w innych zestawach serii space. Tutaj nie mam zastrzeżeń. Set wydaje się funkcjonalny i bawialny, a najciekawszym jego elementem z pewnością jest ta sporych rozmiarów szyba. Klasyczny futuron, który to jako temat w ramach space, bardzo lubię. Noszę się z zamiarem zrobienia jakiegoś moca, bazując tylko na zmieszanych klockach ze wszystkich futuronów, które posiadam. Dla lepszego obrazu – dwa zdjęcia.

new sets 133

new sets 134

Dalsze zestawy powiększające zbiór wkrótce.

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego, Space i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Kolejne space

  1. szww pisze:

    Ahhh 886 to mój ulubiony zestaw z klasycznego space, w tym zestawie zawiera sie dla mnie idea lego, 11 elementów + ludzik a dziesiatki godzin nieziemskiej zabawy.

  2. nori pisze:

    6884 Aero Module miałem! Chyba nawet gdzieś ostała się ta szybka. Ogólnie dziwny zestaw, wtedy wolałem City i Castle, ale akurat to Space dostałem na urodziny czy imieniny i zawodu absolutnie nie było! Choć akurat w tym przypadku, konstrukcja jest trochę taka nijaka… (bez zabezpieczenia boków? Co to za pojazd kosmiczny?)

    • tbzz2013 pisze:

      Tak, konstrukcja jest nietypowa. Duża szyba i puste boki. Choć przyznam, że tu akurat mi to nie przeszkadza. A chociażby przy 6895 nie pasują mi takie dziury. Ogólnie nawet wiele baz z serii space miało takie puste przestrzenie. Kosmos? Przecież mają kaski z szybkami i butle tlenowe..kaski, których szybki są pootwierane na zdjęciach ze starych katalogów ;)

  3. Mateyo82 pisze:

    Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem frakcję Futuron w katalogu z 1989 roku – „zabujałem się” w kosmicznych setach. Te z lat wcześniejszych jakoś mi nie podchodziły. Aeromodule był moim pierwszym zestawem o tej tematyce. Niestety set nie przetrwał próby czasu, głównie przez moje zastępcze sposoby na rozdzielanie klocków przy pomocy zębów. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s