Polybagi – Creator

Po krótkiej przerwie spowodowanej urlopowym wyjazdem wracam z dalszymi prezentacjami woreczkowych klocków. Tym razem trzy małe zestawy promujące serię Creator i przedstawiają dinozaura, helikopter transportowy i ciężarówkę. Szczerze, to wszystkie przypominają mi dostępne w ramach serii zestawy w plastikowych pudełkach umożliwiające złożenie trzech konstrukcji z dostępnych elementów. I tak w kolejności wejścia na rynek od 2008 roku – 7798 Stegosaurus, 7799 Cargo Copter i rok 2011 – 30024 Truck.

tbzz polybag 82

Wszystkie zestawy to nówki w bardzo dobrym stanie. W klasycznych małych woreczkach. Na odwrocie poza ostrzeżeniami w kilku językach i innymi technicznymi informacjami zdjęcie elementu w skali 1:1 dające niezorientowanym pogląd na wielkość elementów. Dodatkowo za wyjątkiem ciężarówki możliwość podejrzenia elementów we wnętrzu opakowania. Zestawy w ilości odpowiednio 47 – 38 – 59, więc sporo jak na woreczkowe klocki. Patrząc na sety dostępne w poszczególnych latach widać że każdy z nich miał promować konkretny zestaw Lego dostępny w danym roku. I tak dinozaur – zestaw 4998 Stegosaurus, helikopter – zestaw 4995 Cargo Copter, a ciężarówka, wydaje się (patrząc na kolorystykę) – zestaw 5765 Transport Truck.
Dostępne w zestawach elementy nie zawierają nic super nadzwyczajnego. Nie mniej jednak dinozaur zawiera kilka serków i innych elementów w dwóch odcieniach zielonego koloru, co same w sobie jest przydatne. Helikopter, w zasadzie nic niespotykanego czy wartego bliższego przyjrzenia się, a ciężarówka przede wszystkim zawsze potrzebne serki, w kolorze niebieskim i szarym. Zestawy oczywiście bez figurek. Po złożeniu zostaje kilka skromnych elementów zapasowych, za wyjątkiem helikoptera. Ciekawe czemu.

tbzz polybag 81

Powyżej fotka elementów, poniżej tego, co z nich otrzymujemy.

tbzz polybag 80

I klasycznie już kilka słów o samych secikach. Dinozaur, a uszczegóławiając Stegosaurus, rzeczywiście przypomina pierwowzór. Nawet w tej mikrej skali. Choć nie można się oprzeć wrażeniu że głowa nie jest zbyt udana a kolor oczu słabo dobrany. Zwierz ma ruchomą w pionie głowę oraz w poziomie i pionie ogon. Ponadto ruchome płyty grzbietowe i nieźle wyglądające nogi. Sam w sobie jest ciekawą propozycją i patrząc na zainteresowanie jakie wzbudził u mojej trzy letniej córki, jest niezłą zabawką :) Ogólnie zestawik godny posiadania.

tbzz lego 7798 1

tbzz lego 7798 2

tbzz lego 7798 3

Idąc dalej – helikopter. Zarówno ten mały zestaw, jak i ww. 4495 przypomina ciężki helikopter transportowy – Sikorsky CH-54 Tarhe. Ogólnie patrząc na linię nie budzi zastrzeżeń jak na tą skalę. Choć brak tu jakiegokolwiek porywu. Śmigłowiec ma ruchomy rotor główny oraz podwieszony ładunek koloru czerwonego. Sama maszyna w kolorystyce żółtej. W maszynie odwzorowano także silniki, belkę ogonową, a także golenie tylne. Jednak jak pisałem wyżej, zestaw jest. I tyle można o nim napisać.

tbzz lego 7799 1

tbzz lego 7799 2

Ostatnią propozycją w tej trójcy jest mała ciężarówka. Zestaw choć niewielki to uroczy. Pojazd niby nic, ot ciężarówka bez naczepy, ale dobrze skonstruowana i dopracowana. Swoją wielkością i wyglądem przypomina dostępne w serii 4838 Mini Vehicles czy 5865 Mini Dumper. Mały pojazd w kolorystyce biało – niebieskiej, z widocznie zarysowaną maską, opływową kabiną z imitacją lusterek, rurami wydechowymi oraz gniazdem do podczepiania naczep. Dodatkowo pomarańczowe sygnały i zbiorniki z paliwem. Jak dla mnie uroczy mały pojazd. Ciekawa mała propozycja od Lego.

tbzz lego 30024 2

tbzz lego 30024 1

Słowem podsumowania. Wątek przedstawia trzy małe dostępne jakiś czas temu małe zestawy polybagów. Seciki bez jakichś większych negatywów, co najwyżej delikatne niedopracowania, czy pewna pospolitość w przypadku helikoptera. Z różnych powodów, ale wpis wygrywają ex aequo dinozaur z ciężarówką. Zestawy mogę polecić każdemu zbieraczowi polybagów, a dinozaura w szczególności dzieciakom, które nie jeden z nas dorosłych fanów Lego ma :)

W następnej prezentacji polybagi Star Wars.

Pozdrawiam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Polybagi – Creator

  1. Jaskier pisze:

    Płyty na grzbiecie stegozaura wyglądają jak… skrzydła owada. Są tak jakoś pokracznie zamontowane.
    Mam ciężarówkę, dorzucił mi kiedyś sprzedawca na BL-u. Bardzo przyjemnie się nią jeździło po biurku. Nawet napisałem na KMFL-u recenzję.
    Zapraszam:
    http://kmfl.no-ip.eu/kmfl/forum/viewtopic.php?f=33&t=2986&p=25532#p25532

  2. Pingback: Recenzje: najróżniejsze polybagi by tbzz | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s