Polybagów dalsza część

Kontynuując przegląd po polybagach mniej lub bardziej dostępnych zwykłym „legowiczom”, kolej na dwa zestawy z serii city. Zestawy z roku ubiegłego i obecnego. A dokładnie, w kolejności chronologicznej 30017 Police Boat i 30222 Police Helicopter. Zestawy przedstawiają policjantów odpowiednio na motorówce i w helikopterze.

tbzz polybag 31

Zestawy oczywiście nowe, nieotwierane w klasycznym dla polybagów workowym opakowaniu z przezroczystymi częściami umożliwiającym podejrzenie elementów znajdujących się w środku. Składają się z 35 i 33 elementów. Wśród wymienionych głównie powszechne dostępne części w kolorach białym, szarym, niebieskim i ciekawym i przydatnym granatowym. Do najciekawszego można zaliczyć owiewkę helikoptera, która występuje tylko w czterech zestawach tegorocznych. Po złożeniu zestawików pozostaje kilka standardowych elementów zapasowych.
Oba z dwoma figurkami przedstawiającymi oczywiście policjantów. Figurki znane z zestawów policyjnych, z dwustronnie zadrukowanymi, dobrze wykonanymi torsami. Jedną z nich, z zestawu tegorocznego, tj. 30222 otrzymaliśmy już w innym polybagu, tj. 30018, który w lutym zeszłego roku był dodany do magazynu Rajdek, dostępnego na naszym rynku. Różnica dotyczy tylko innej główki. Poprzednio była to uśmiechnięta buźka w fajnych pomarańczowych okularkach, a tym razem tylko delikatny boczny uśmiech ;)  Do figurek dodatki w postaci białego kasku z szybką oraz charakterystyczny kapelusz amerykańskiego (a i chyba kanadyjskiego) policjanta oraz kapok nowego typu.

tbzz polybag 32

I figurki.

tbzz polybag 34

Teraz słów kilka o samych zestawach. Co do motorówki, to jest to konstrukcja typowa dla tej wielkości i tak naprawdę niczym się nie wyróżniająca. Tego typu pływające obiekty w klasycznym układzie z wysuniętym dziobem, szybą, kierownicą, miejscem dla kierowacza oraz ruchomym silnikiem, znamy już od zestawów z serii town. Sam posiadam ich kilka w ramach różnych setów. Wprawdzie obecnie występujące zestawy nie zawierają motorówki w takim układzie i tej wielkości, ale sporo innych podobnych. Ogólnie nic ciekawego. Ot taki uzupełniacz serii.
Drugi set, tegoroczny, mimo bardzo ciekawej szyby i granatowych elementów, bardzo mnie rozczarował. A Lego mogło tym secikiem nawiązać do niezłych małych konstrukcji, jak helikopter z 4440, czy z 60014 i zatrzeć obraz słabej woreczkowej konstrukcji z 30014   (wiem wiem, ciągle się czepiam o tą pseudo konstrukcję). Jak sama kabina, konstrukcja rotora (choć można było dać plate 1×8 i wyglądałoby to o niebo lepiej) i ogona jest możliwa do przyjęcia to podwozie i płozy to delikatnie mówiąc jakiś błąd konstrukcyjny. Aż mi się nie chce opisywać co i jak można było zrobić by wyglądało to jak należy.

tbzz polybag 33

Sama konstrukcja przypomina mi trochę (tylko trochę) niewielką maszynę Hughesa 300. I tak jak w 300, to i w innych małych konstrukcjach jest widoczny mały zbiornik z paliwem, co za tym idzie brak mi jakiegoś prostego elementu imitującego go, np. tuż pod początkiem belki ogonowej.
Ogólnie rzecz ujmując nie są to jakoś tragiczne zestawy, ale 30017 poprostu..jest, a bytność 30222 ratuje tylko jego owiewka. Osobiście, polecam tylko zbierającym wszelkie foliówki, a zbieraczom city, tylko motorówkę, celem uzupełnienia serii. Szkoda, że helikopter (moim subiektywnym oglądem) stanowi najsłabszy zestaw woreczkowy z serii city datowany na rok 2013.
Dziękuję za uwagę po raz kolejny. W dalszej kolejności kilka polybagów z serii Star Wars oraz creator i tzw. różne..
Pozdrawiam!

tbzz lego 30222 3

tbzz lego 30222 2

tbzz lego 30017 1

tbzz lego 30017 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lego, Polybag i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Polybagów dalsza część

 1. Jaskier pisze:

  Motorówkę dorzucali do zakupów w jednym ze sklepów na mojej prowincji, a akurat powiększałem kolekcję o 5766, więc zdobyłem. I akurat zupełnie przypadkiem zmontowałem sobie tę motorówkę, żeby porównać do 60011.
  Opisywany model pływadła jest taki jakiś pokraczny – za mocno cofniętą ma tę szybkę.

  • tbzz2013 pisze:

   Ten z 60011 wydaje się być skuterem. Czy ma cofniętą? Nie wydaje mi się. Jak porównamy z podobnymi modelami z town, to była mniej więcej w tym samym miejscu, tyle że wcześniej stosowano inne szybki i może sprawiało to inne wrażenie. Tak mi się wydaje.

   • Jaskier pisze:

    No tak, to skuter wodny, po prostu porównywałem małe pływadła z City,. które miałem pod ręką.
    Mnie ta motorówka przywodzi na myśl szczupaka albo nawet rybę, która ma karykaturalnie wydłużoną paszczę. Silnik ma za to całkiem przyjemny kształt.

 2. Mateyo82 pisze:

  A ja nigdy nie przetrawię tych nowych kamizelek ratunkowych. Starsze były lepiej zaprojektowane. Modele pokraczne ale części jak najbardziej przydatne do swoich konstrukcji.

 3. Pingback: Polybagi 2013 | Lego's soul

 4. Pingback: Recenzje: najróżniejsze polybagi by tbzz | 8studs

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s