Technic Racer (8024, 8815, 8820)

Co możesz zrobić posiadając kilka starych zestawów Technic, w tym 8024, 8815 i 8820? Ktoś kiedyś w Lego wpadł na pomysł, że możesz stworzyć Technic Racer. Bolid wyścigowy z 1991 roku, którego pomysł, powstał w ramach Idea Book. Za BrickLinkiem należy napisać, iż instrukcja wyszła wraz z 8815. Zestaw ten posiadam jeszcze z lat dziecięcych w komplecie, jednak nie przypominam sobie bym kiedyś widział przedmiotową instrukcję. Co ciekawe Lego, w ramach książeczek z pomysłami wydało tylko siedem związanych z technic, w tym prezentowany przeze mnie Racer.

Racer 1

Wydana przez Lego instrukcja daje nam możliwość stworzenia dwuosobowego pojazdu sportowego, ze skrętną osią przednią oraz ruchomym tłokiem w silniku. Sama instrukcja standardowa dla Lego z lat 90, dwustronnie zadrukowana i czytelna.

Racer 2

Same ww. zestawy łącznie składają się z 330 elementów w kolorystyce głównie czerwonej, z czarnymi i szarymi ( głównie technicsowymi elementami). Po rozłożeniu zestawów stanowiących budulec (w moim przypadku), czy też zebraniu elementów otrzymujemy sporo materiału. Nie bez przyczyny, jak się okaże. Same części to typowe technic z wszystkimi zębatkami, axlami, pinami, brickami z otworami itp. Specem od technic nie jestem, ale jak dla mnie, nie ma tu nietypowych elementów. Ponadto dwa fotele (szkoda, że różnych kolorach), trzy części zadrukowane i kilkanaście kół.

Racer 5

Podczas składania zaskoczył mnie jeden fakt nie widoczny na etapie pobieżnego studiowania instrukcji. Wielkość pojazdu. Jak zestawy będące budulcem nie miały więcej niż po 14 cm długości, tak będąca twórcą zamieszania rajdówka ma wymiary (po złożeniu) 25 x 11 cm.
Sama konstrukcja pojazdu nie powala złożonością i nie stwarza jakichś specjalnych problemów. Jak pisałem powyżej, instrukcja jest dosyć czytelna i przy każdym kroku wskazuje elementy potrzebne do jego realizacji. Poniżej dwa zdjęcia z etapów budowy.

Racer 6

Racer 7

Po ok. 30 minutach pracy otrzymujemy bolid z całkiem przyjemną linią. Jeżeli miałbym go przyłatać, do jakichkolwiek wyścigów, byłby to zapewne 24 godzinny Le Mans :) Patrząc na jego konstrukcję nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Racer 11

Pojazd ma masywną konstrukcję, z podwójnymi kołami na tylnej osi i pojedyńczymi, na przedniej. Felgi w kolorze białym. Linia typowo sportowa, ze ściętym przodem, aerodynamiczną kabiną z nadbudówką i tylnym spojlerem. Przednia część okraszona lampami i numerem startowym „1”. W pojeździe, często wykorzystywany w latach 80 i 90, silnik z jednym tłokiem, napędzanym, przez lewą tylną oś. Układ skrętny przedniej osi to typowy gotowiec wykorzystywany we wszystkich trzech zestawach, składających się na Racera.  Zastosowano przedłużenie axlem i pokrętło na dachu pojazdu.
Co do samej konstrukcji, to brak mi w niej tylko jednego elementu. Imitacji kierownicy, którą spokojnie można było wykonać, patrząc na pozostałe po budowie części.  Początkowo, patrząc na instrukcję, wydawało mi się, że pojazd ma zbyt małe koła. Jednak po złożeniu zmieniam zdanie, mimo iż fotki mogą tego nie oddawać.
Poniżej kilka zdjęć Racera stworzonego na podstawie Idea Book Technic o numerze 120270.

Racer 16

Racer 14

Racer 17

Podsumowując napiszę w sumie jedno. Szkoda, że Lego, w ramach ciekawych Idea Book, nie wypuszczało więcej pomysłów dotyczących serii technic. Patrząc na to, co Lego wypuszczało w latach 80 i 90 z tej serii można byłoby stworzyć więcej takich nietypowych pojazdów. Sam technic nie jest moją działką, nie mniej jednak pochodzi z lat minionych, a co za tym idzie wzbogaca moją kolekcję.
Model, który można stworzyć w ramach pomysłu przedstawionego przez Lego w ramach Technic Racer, oceniam na 4 z plusem.

Dziękuję za uwagę :)

Kilka dodatkowych zdjęć :

Racer 15     Racer 8     Racer 9

Racer 12    Racer 13    Racer 3

     Racer 10

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Katalogi/Idea Books, Kolekcja, Lego, Recenzje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Technic Racer (8024, 8815, 8820)

 1. Pingback: Trzy niezłe rzeczy do poczytania | 8studs

 2. Mateyo82 pisze:

  Szkoda, że w obecnej linii Technic Lego już nie praktykuje podobnych patentów.

 3. Pingback: Lego 6861 – Blacktron II Super Model | Lego's soul

 4. marki70 pisze:

  właśnie przywiozłem z niemiec 8820.

 5. Anonim pisze:

  szukam zestawu 8024 i 8820 czy to można jeszcze gdzieś kupić?

 6. Davidson07 pisze:

  Hi! Could you please upload or e-mail the building instructions for the Technic Racer? I used to have it but the book got lost over the years. Thank you in advance!

 7. Tomasz Niemiec pisze:

  Cześć, czy wiesz może skąd można wynaleźć instrukcję do Racera? : ) nie umiem jej znaleźć na polskich aukcjach..

 8. Sebastian pisze:

  To były mojej jedyne 3 zestawy lego i najlepsze że dopiero kupując ostatni okazało sie że można z nich złożyć jeden zestaw niesamowity przypadek, jeszcze w latach mojego dzieciństwa i okolicy tylko po niemieckiej stronie był większy wybór lego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s