6646 Screaming Patriot (recenzja)

Jak pisałem wcześniej, zamieszczam krótką recenzję zestawu 6646 Screaming Patriot.

Seria : Town
Rok produkcji: 1991
Liczba klocków: 65 (Brickset), 60 (BrickLink)
Cena: 15 – 100 zł (allegro, BrickLink) – w zależności od stanu

BrickLink, Brickset

Zainspirowany Mocem kolegi z forum LUGPolu glaz_pimpura pt. Lokalny Bohater postanowiłem wrzucić krótką recenzję zestawu stylem nawiązującego do szerokiej gamy pojazdów sportowych, które prezentowało Lego w swoich setach. Wybór, pod ww. wpływem padł na Screaming Patriota z 1991 roku. Przedstawia on ciekawej konstrukcji samochód, przerobiony na ekstremalnie sportową wersję, z jakże patriotycznym odniesieniem do barw narodowych USA oraz wielkim silnikiem z jeszcze większym układem wydechowym. Całością kieruje mały narwaniec w czerwonym kombinezonie. Ponieważ nie jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, to ciężko mi zakwalifikować pojazd prezentowany przez zestaw. Czy jest to dragster, czy hot wheels, czy coś innego typowo amerykańskiego. Z pewnością ktoś mi w tym pomoże :)

Opakowanie i instrukcja

Mój egzemplarz zawiera niestety tylko instrukcję, która mimo wielu lat jest w bardzo dobrym stanie. Obraz pudełka jest szeroko dostępny w sieci, stąd nie będę go tu prezentował. Instrukcja dwustronna ze zdjęciem pojazdu w dwóch ujęciach. Barwy żywe, a wszystko czytelne i nie budzące wątpliwości u budującego.

Elementy

Standardowo już, różne źródła podają odmienną liczbę elementów. Posiadany przeze mnie egzemplarz jest w bardzo dobrym stanie. Żaden element nie jest podniszczony, czy też nie zawiera jakichkolwiek pęknięć. Zestaw w zasadzie nie ma zbyt wielu nietypowych elementów. Najciekawszymi są dwie rury wydechowe, odpowiednio lewa 4466 i prawa 4467, które występują tylko w dziesięciu zestawach. Dodatkowo dwa elementy z nadrukami w barwach uproszczonej flagi USA. Pozostałe części tworzące zestaw należą raczej do powszechnie występujących.
Pozostaje jeszcze kwestia figurki, która w tej konfiguracji, czyli w czerwonym stroju sportowym z zamkiem występuje w jedenastu zestawach.

Zestaw

Zestaw, jak już wyżej pisałem, przedstawia sportową przeróbkę auta. O przedmiocie zestawu możemy powiedzieć to, że z pewnością pachnie amerykańskim klimatem. Typowe udziwnienia i narodowe symbole wprost kojarzą się z tym, co prowincjonalne i amerykańskie. Sama nazwa wskazuje na patriotę pełną piersią. Aż dziwię się, czemu to nie był zestaw dedykowany do Stanów Zjednoczonych. A sam zestaw, aż się prosi by go wzbogacić o rywala sportowych zmagań. Stąd moja inspiracja co do recenzji – zawody. Czy to ulica, czy tor, nie istotne. Byle czuć ducha rywalizacji. A okraszając to typowym dla USA stylem mamy gotową mieszankę wybuchową.
Podsumuję to małą wariacją na ten temat, z wykorzystaniem 6538 z mojej kolekcji :)

Podsumowanie

Screaming Patriot jest kolejnym niewielkim zestawem, który postanowiłem krótko zrecenzować. Pisząc krótko myślę natychmiast o mega recenzjach, które tworzą mistrzowie gatunku na tym forum i nie tylko ;) 6646 nie był chyba zbyt popularny w naszym kraju w latach 90. Przyznam się, iż mimo bardzo dobrej pamięci do obrazów, nie kojarzę go z lat minionych. Zarówno ze sklepów, jak i tego, co posiadali koledzy. Po przejściu swojej drogi, trafia w moje ręce zza zachodniej granicy, czego nie żałuję. Zestaw poprzez swój charakter przypadł mi do gustu. Nie przedstawia czegoś codziennego i powszechnego (choć Lego wszystko potrafi świetnie zaprezentować), a coś, czego u nas brak. Samemu zestawowi mógłbym zarzucić tylko jedną kwestię. Mianowicie to, że jeszcze lepiej prezentuje się z konkurencją zawodów, do jakich został stworzony, a czego 6646 nie oferuje – drugiego samochodu sportowego.

Za:
+ wyścigowy klimat
+ konstrukcja i szczegóły pojazdu
+ światła pojazdu (dodają charakteru)

Przeciw:
– brak drugiego pojazdu

Dziękuję za uwagę i kilka chwil poświęconych tej krótkiej recenzji. Pozdrawiam!

Kilka zdjęć:

    

    

Reklama
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kolekcja, Lego, Recenzje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „6646 Screaming Patriot (recenzja)

  1. Mateyo82 pisze:

    Szczerze – mimo iż lubuję się w starych zestawach Lego to ten model absolutnie mi się nie podoba. Takie dziwadło. :/

  2. Pingback: Powrót Lego Town | Lego's soul

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s